Anasayfa / Emlak Haberleri / İzmir “35. Sokak” Konut Projesi

İzmir “35. Sokak” Konut ProjesiModern yapılaşmanın referans projesi 35. Sokak

Farklı mimarisi, konumu, insan hayatına verdiği değer ve çevresel faktörleri içinde barındıran özellikleriyle “35. Sokak” konut projesi İzmir’de modern yapılaşmanın referans noktası olarak ilerlemeye devam ediyor. İzmir’i geleceğe taşıyacak bir proje olarak gösterilen 35. Sokak, hafif çelik yapı sisteminin verdiği güvenin yanı sıra sürdürülebilir bir konut projesi olarak da çevreye karşı sorumluluğunu yerine getiriyor. Gitgide azalan insan ilişkilerini ve mahalle kavramını modem yapılaşma içinde harmanlayan 35. Sokak projesi, sakinlerine sağlık ve konforun yanında yüksek yaşam kalitesi sunmayı da amaçlıyor. 555 konuttan oluşan projenin 95 bin metrekaresi yeşil alandan oluşuyor.
Müstakil konut kavramına yeni bir anlam kazandıran projede insan ilişkilerini kuvvetlendirecek bir biçim uygulanıyor. Ev girişlerinin yan yana dizildiği 35. Sokak, çocuklar için en güzel arkadaşlıkların temelinin atılacağı yerlerden biri olmaya aday. 35. Sokak’taki konutlar 72 metrekareye varan bahçeleriyle; 4+1,3+1,2+1 ve 1+1 tiplerinde bahçeli ve balkonlu evlerden oluşuyor. 35. Sokak’ı hayata geçiren Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, hızlı ve dayanıklı konut üretiminde en ideal yöntemin hafif çelik yapı sistemlerini kullanmak olduğunu belirtiyor. Şimşek, Türkiye’nin en büyük hafif çelik konut projesi olan 35. Sokak’ı ve projenin özelliklerini şöyle anlatıyor: “Ülkemizde depreme tam dayanım gösterebilecek nitelikli ve hızlı konut üretimi için alternatif yöntem hafif çelik kullanımıdır. 35. Sokak, hafif çelik yapı sistemiyle yüksek deprem perfonnansı sağlayan 555 adet nitelikli konutu ile tamamı 1.derece deprem bölgesi olan İzmir’de inşa ediliyor. 35. Sokak’ta kullanılan bu sistem ile betonarmeye göre daha ince duvar kesitleri sayesinde yüzde 6’ya varan net alan kazanımı sağlanıyor.

Projemiz hafif çelik yapı sistemi ile inşa edildiği için yapı, yüzde 90 oranında geri dönüştürülebiliyor. Uygulanan gri atık su sistemi ile evsel kullanımdaki lavabo ve banyo sulan, rezervuar ve bahçe sulamalarında kullanılacak. Böylece, yaklaşık yüzde 50 oranında su tasarrufu elde edilecek. 35.Sokak evlerinde hava kaynaklı ısı pompası kullanımı sayesinde yılda 272 ton daha az karbon salımı gerçekleşirken, solar elektrik enerjisi sitemi sayesinde de 325 ton daha az karbon saliminin gerçekleşmesi öngörülmektedir. Sosyal tesis ve ortak alanların elektriği de solar elektrik enerjisi sisteminden sağlanacaktır.”

  Kağıthane Ofis ParkYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İnşaat ve Altyapı Sektörü Nereye Gidiyor?

Gelişen teknolojiler ve bakış açıları yepyeni bir yaşam alanı kavramını şekillendiriyor. Ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir