Anasayfa / Şirket Haberleri / İzmir Hilton yenilendi

İzmir Hilton yenilendiİzmir Hilton yenilendi

50 otel odası, lobi ve terası yenilenen İzmir Hilton’da yeni çalışmalar devam edecek. 2 milyon dolar harcanarak yenilenen otelin hedefinde balo salonu, 32’nci kattaki manzaralı ziyafet salonu ve diğer odaların renovasyonu var.

İzmir Hilton, yenileme çalışmaları ile dikkat çekiyor. Son olarak 50 odasını yenilenen otelde bu iş için 2 milyon dolar harcandı. Tamamen iş adamlarına yönelik yapılan bu renovasyon ile odalar executive seviyesinde yenilende. Bunun yanı sıra ‘Level 9’ isimli restoran, lobi ve terası yenilenerek konukların hizmetine sunuldu. Bu çalışmaların süreceğini belirten İzmir Hilton Genel Müdürü Todori Kalamaris, “2012 senesinde de bu projelerimiz devam edecek; sırasıyla balo salonumuz, 32’nci kattaki inanılmaz İzmir manzarsına sahip ziyafet salonumuz ve tabii ki oda renovasyonumuzun devamı projelerimiz arasında yer alıyor” diyor.

Uzun süredir Hilton’da görev yapıyorsunuz. Ne kadar süredir bu sektördesiniz?

Turizm eğitimimi Ingiltere’de tamamladım. Önce turizm otelcilik ardından da otel yöneticiliği okudum. İngiltere’de okul ile beraber yaklaşık 2 sene çalıştıktan sonra ilk profesyonel deneyimimi Atina Hilton’da ön büro bölümünde edindim. İngiltere’deki deneyimim yiyecek içecek üzerineydi. Atina’daki deneyimlerim ise önce ön büro, ardından muhasebe departmanı oldu. Daha sonra Hilton İstanbul’a transfer oldum ve ön büro departmanında yöneticilik yapmaya devam ettim.

Burada geçirdiğim 12 yılın 4 yılı satış üzerineydi. Kariyerime Conrad İstanbul’da iş geliştirme direktörü olarak devam ettim. Bunu ayni otelde genel müdür yardımcılığı ve Hilton ParkSA’da otel müdürlüğü takip etti. Yaklasik 15 aydır da Hilton İzmir’de genel müdürlük görevime devam ediyorum.

İzmir’de görev yaptığınız süre içinde İzmir Hilton’da neler değişti? Ne gibi farklılıklar ve yenilikler getirdiniz?
Şu an yenileme projeleri içindeyiz ve değişiklikler yapmaya devam ediyoruz. En son projemiz 50 odamızı yenilemek oldu. Tamamıyla iş adamlarına yönelik yapılan bu reııovasyon, pazarımız tarafından çok pozitif algılandı. Yaklaşık 2 milyon dolar harcanan bu projede odalarımız ‘executive’ seviyede pazara sunuldu. Bununla beraber ‘Level 9’ restorantımızı, lobi alanımızı ve terasım yeniledik. Bütün bunları, gelişen dünyaya ve teknolojiye İzmir şehri ile birlikte ayak uydurmamız gerektiğine inandığımız için başlattık. 2012 senesinde de bu projelerimiz devam edecek; zira bunun plan aşaması içerisindeyiz. Sırasıyla balo salonumuz, 32’nci kattaki inanılmaz İzmir manzarsına sahip ziyafet salonumuz ve tabii ki oda renovasyonumuzun devamı projelerimiz arasında yer alıyor. Geri planda da yaptığımız bir takım yenileme çalışmalarımız var.

  Termal turizmcilerden Afyon’a 10 yeni otel

Asansörlerimiz, soğutma ve ısıtma sistemleri, doğalgaz çalışmaları bunlardan sadece birkaçı. Genelde dışarıdan görünmeyen ama misafirlerimiz odada kaldıkları zaman ihtiyaç duyabilecekleri 5 yıldızlı bir otel olarak, değişmesi gereken altyapımızı yeniliyoruz.

Sizce Hilton İzmir’i farklı kılan taraflar neler?

Öncelikle Hilton İzmir’in şehirdeki ilk uluslararası otel zinciri oluşu, bize 20 yıllık bir tecbrübeyi de beraberinde getiriyor.

Otelimizin 3 cephesinin deniz manzarasını görüyor olması, misafir odalarımızın geniş ve konforlu hali, Hilton İzmir’e yeterince fark katıyor. Konukların bizi seçmesinde bu kriterler önde geliyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki, Hilton Worldwide mükemmel hizmet ve servis anlayışıyla sürekli kendini yeniliyor ve vizyonunu genişletiyor.

İzmir’in turizm potansiyelini nasıl değerlendiriyorsunuz? İzmir’de turizmi geliştirmek için neler yapılmalı?

İzmir’de ticari faaliyetler ve fuarlar açısından giderek artan bir yoğunluk söz konusu. Birçok şirketin İzmir’e yatırım yapıyor olması da bunun bir kanıtı, ilaveten otoyol, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ın her zaman üzerinde durduğu liman projesi ve özellikle Expo 2020 için yapılacak olan tüm çalışmalar İzmir turizmini geliştirecektir. İzmir Türkiye’nin 3’üncü büyük şehri ve İzmir’in geleceği bence çok parlak. Yeter ki bu çıkış ivmesinde özel sektör, Buüyükşehir Belediyemiz, Odalarımız ve derneklerimiz hep birlikte, ortak bir akıl çevresinde çalışalım.

TODORİ KALAMARİS KİMDİR?

1971 İstanbul Büyükada doğumlu olan Todori Kalamaris, Zografyon Rum Erkek Lisesi’ni bitirdi. Lise yıllarında ilgi duyduğu otelcilik mesleği için İngiltere’de eğitim aldı. Önce Turizm otelcilik ardından da otel yöneticiliği okudu, ilk olarak Atina Hilton’da ön büro bölümünde çalışmaya başlayan Kalamaris, çeşitli otellerin farklı departmanlarında çalışarak tecrübesini artırdı. Yaklaşık 15 aydır Hilton İzmir’de genel müdür olarak çalışmalarını sürdürüyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Küçükköy (yeniçarohori) beldesi turist akınına uğruyor

BALIKESİR’İN Ayvalık ilçesinin merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta şirin bir belde Yeniçarohori. Eskiden Ayvalık ilçesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir