Kariyer ve İş

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı yapacaktır. Alım için aşağıdaki ilan yayınlanmıştır. Uzman erbaş alımına başvurmak istiyorsanız ilanı inceleyerek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Jandarma Genel Komutanlığı terhis tarihinin üzerinden 3 yıldan fazla geçmemiş olanlar arasından 1083 otomobil, otobüs ve kamyon şoförü alacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığından Duyuru
J.Gn.K.lığının Bağlı Birliklerinde istihdam Edilmek Üzere Aşağıdaki Araçların Bulunduğu Türkiye Genelindeki Tüm İllere Şoför Branşında Uzman Erbaş Alınacaktır.

Sıra No; Araç Cinsi; Miktarı; Aranacak Şartlar;

1 ; Otomobil ; 95 ; Asgarî (2) yıllık (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yaptığı esnada askerî ehliyet almış olanlara öncelik verilecektir.)

2 ; Midibüs ve Otobüs ; 429 ; (E) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yaptığı esnada askerî ehliyet almış olanlara öncelik verilecektir.)

3 ; Kurtarıcı ve Kamyon ; 559 ; Asgarî (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yaptığı esnada askerî ehliyet almış olanlara öncelik verilecektir.)

1.Başvuru Şartları
a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
b. En az lise veya dengi okul mezunu olmak.
c. Başvuru tarihi İtibari (15 Temmuz 2011) ile 26 yaşından gün almamış olmak. (15 Temmuz 1986 tarihinden önce doğanlar başvuramayacaktır.)
ç. Terhis tarihi üzerinden (3) yıldan fazla süre geçmemiş olmak. (15 Temmuz 2008 tarihinden önce terhis olanlar başvurmayacaktır.)
d. Halen askerlik hizmetine devam eden 1990/2 tertip erbaş ve erlerden Ağustos 2011 tarihinde terhis olmak ve sınavlara zamanında katılmak. (Başvurularını birliklerinden PTT/Kargo ile veya şahsen yapabileceklerdir.)
e. Başvuru tarihi itibariyle en az (B). (C) ve (E) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yapmaktayken askeri ehliyet almış olan adaylara öncelik verilecektir.)
f. En az 166 cm. boyunda olmak koşuluyla, kilosu internette
yayımlanan nomogramda belirtilen sınırlar arasında olmak.
g. TSK’da daha önce subay, yedek subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.
ğ. Yazılı sınav, ön sağlık, fiziki kontrol değerlendirme testi ve mülakat sınavlarında başarılı olarak, belirlenen kontenjan içerisinde yer almak.
h. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, işitme ve görmede en ufak bir kusuru bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk körü ve düz taban olmamak, vücudunun herhangi bir yerinde yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçe’ yi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak ve Sevk edileceği asker hastanelerinden “Uzman Erbaş Olur” sağlık raporu almak.
ı. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.
i. Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 nci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.
j. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş yada ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.
k. Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri
benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi
faaliyetlere karışmamış olmak.
I. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge
düşürmemiş ve askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak
fiil ve hareketlerde bulunmamış olmak.
m. Başvuru, sınavlar, kayıt kabul İşlemleri esnasında, aday-
dan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru
olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

2. Başvuru Yeri. Zamanı Ve Şekli
Adaylar. J.Gn.K.lığı (www.jandarma.tsk.tr.) internet sayfasını inceleyerek, örneğine uygun istenen belgeleri eksiksiz olarak PTT/Kargo ile veya şahsen en geç 08 Ağustos 2011 günü mesai bitimine kadar J.Okullar K.lığı Uzman Erbaş Kayıt Kabul Komisyon Başkanlığı 06835 Beytepe/ANKARA adresinde bulunduracaklar, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

3. Başvuru Sonuçları, Sınavlar Ve Duyuru
a. Başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sınava girecekleri tarih, saat ve salon isimleri 22 Ağustos 2011 tarihinden itibaren internet adresinden yayımlanacak, başvuru şartlarını taşımayan, eksik ve yanlış belge ile başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
b. Yazılı sınav 10 Eylül 2011 tarihinde J.Okll.K.lığı Beytepe/ANKARA adresinde yapılacak, sonuçlar 11 Eylül 2011 saat:19.00a kadar www.jandarma.tsk.tr. internet adresinden duyurulacaktır.
c. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar 12-16Eylül 2011 tarihleri arasında On sağlık, Fiziki Kabiliyet ve Değerlendirme Testi ile Mülakat sınavına tabi tutulacaklardır. Kimin hangi tarihte test ve sınava tabi tutulacağı, yazılı sınav sonuçları ile birlikte sadece internet adresinden duyurulacaktır.
ç. Başvurusu kabul edilerek, yazılı sınava çağrılan adaylar internet adresinde (www.jandarma.tsk.tr.) ilan edilecek olan belgeleri açıklandığı şekilde tanzim ederek, yazılı sınava gelirken beraberinde getirecektir.
d. Seçme sınav sonuçları 22 Eylül 2011 tarihine kadar J.Gn.K.lığı internet adresinden (www.jandarma.tsk.tr. yayımlanacaktır.
e. Başarılı olan adayların sahip olduğu sürücü belgesine göre kullanacağı araçların bulunduğu birliklere atamaları kura ile yapılacaktır.
f. Ataması yapılan sözleşmeli uzman erbaşların 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu gereği 45 yaşına kadar sözleşmeli olarak çalışma imkanı bulunmakta, belirtilen yaş haddini doldurmayı müteakip 28.07.2009 tarihli ve 27302 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Devlet Memurluğuna Alınma Hakkında Tebliğ doğrultusunda sivil kurumlarda memur olarak istihdam edilme olanağı mevcuttur.


32 Yorum

 1. benim uman erbaş olurraporum var nereye verebilirim yardım edermisiniz askerliğimi bitlis merkezde yaptım ama 12 ay görevdeydim komandoolarak yaptım 1991/1 yaptım tefon numaram 05432472423

 2. j uzman cvs olmak ıstıyorum daha yenı askerden geldım yasım 24

 3. uzman erbaş olmak için ilk önce askerliğini yapmış olacaksın diye biliyorum kardeş

 4. askerliği bitirdikden sonra 3 yıl hakkın var diye biliyorum kardeşiimmm 5 yılda olmuyorr

 5. ben de iki ay oldu askerligimi bitireli zamanında olmadım şimdi çok pişmanım orta okul mezunuyum uzman erbaş olabilirmiyim ne olur bana birileri yardımc olusu allah rızası için……….

 6. Ben uzman erbas olmak ıstıyorum lıse menzunuyum askerlıgımı yapalı 1 bucuk sene oldu 24 yasındayım bı kez basvuru yaptım ıptal edılmıs bı kez daha yaptım ama bı turlu olumlu bı cevap alamıyorum yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler

 7. ben suan van’da askerim fakat acembirliğim jandarma ama ben ortaokul mezunuyum komando uzman erbaş olur raporum dahi elimde olduğu icin uzman olamıyorum.geregimin incelenmesini arz ederim..

 8. orta okul mezunuyum askerliğim yeni bitti jandarma uzman erbaş olmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz lütfen.

 9. 5 yıldır askerliyimi bitirmişim orta okul mezunuyum uzman erbaş ola bilirmiyim bana yardımcı olursanız sevinirim

 10. benim kardesim uzmanlıga girdi saglık raporunu falan aldı ama ataması gelmedi acaba ne zamn gelecek ta bir yıldır bekliyoz

 11. arkadaşlar ben askerlik yapmadım askerlik gorevini yapmamış olanlar bas vuru yapabiliyormu . bilgilendirirseniz cok sevinirim ?

 12. ya arkadaşlar uzmaner baş olmak için nerden vehangi erraklar isteniyor bana yardımcı olun

 13. ben 1989 1asgerlimi şırnakda yapdım şimdi uzman çavuş olmak isdiyorum beni bu konuda bilgilendirirmisiniz ark

 14. ben uzman erbaş olmak istı yorum ama lise mezunuı degılım ve nezaman başvurular kabul edılyo nerden edılyo ogrenmek ıstıyorum ve sorun olurma okul lise olmadı için

 15. dagda çatışmaya girdigin de yada şehit oldugun da da mı lise diploması soracak lar asıl orta okul mezunlarına bir avan taj vermeleri gerekiyor

 16. ben uzman erbaslık basvurusu yaptım askerlıgının son 6 ay kala bas vuru yapa bılıyorsunuz gorev yaptıgınız yerde idari işler komutanına soylersenız onlar halleder tmm mı arkadaslar

 17. arkadaslarben hala askerdeyim shorlancı olarak yapıyorum askerlıgımı mayıs ayında terhıs oluyorum uzman şöför olmayı cok ıstıyorum ama şimd,lik alım yokmuş dıyorlar yılda bırdefa yapılıyormuş bana denk gelır mı ne yapmam gerekiyor bu konu hakkında benı bılgılendıren olursa çok sevınırım şimdiden çok teşekkür ederım….

 18. arkadaşım bildiğim kadarıyla orta okul mezunlarıda alınıyo 1 ocak 2013 tarihinde ön başvuru formu yayınlanacak http://www.kkk.tsk.tr/ bu sitede takip edersen amacına ulaşırsın
  umarım işini görür

 19. kardeş bizde bekliyoruz dört gözle siz değerli çömezlerimizin gelmesini ama bizimde bi bilgimiz yok ben 2011 deki saınavda başarılı oldum bayağıda açık var ama alım daha olmadı

 20. askerligi yapmamış olan kişiler uzman erbaş a başvurabilirmi

 21. 2013 uzman erbas alımı ne zaman bılgınıze ıhtıyacımız var ben ve bır cok arkadasım bu yuzden magdur durumda gereklı bılgı verılırse memnun olacagız bırde uzman erbas olmak ıcın neden orataokul menzunları kabul edılmıyor maddı durumlardan dolayı okuyamayan arkadslar hep ezılmek durumundalarmi ben de ortaokul menzunuyum bızlere hıc olmassa bırer şans verılmesını ıstiyoruz
  rıca ederız bılerle ılgılenın bızde bu ulkenın bu vatanın evlatlarıyız aslanlar gıbı askerlıyımızı yapıp gelmısız gelelı daha 2 yıl oldu gencız bız nıye olmayalımkı sesımı duymanız temennısıyle tum tsk kuvvetımıze gorevlerinde basarılar dılerım

 22. ben jandarma erbaş alımalrı nezaman yapılacak hakında bilgi arz edecektim 2013 tarihinde sizlerden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu