Anasayfa / Şirket Haberleri / Kâbus gördüm, dükkanıma sigorta yaptırdım

Kâbus gördüm, dükkanıma sigorta yaptırdımKâbus gördüm, dükkanıma sigorta yaptırdım

Güler Osmanlı Mutfağı’nın sahibi Ali Güler, “Kâbus gördüm, ertesi gün hemen sigortacımı arayıp dükkanıma sigorta yaptırdım. Bir sonraki gece rahat bir uyku çektim” diyor.

OSMANLI ve Türk mutfağını geleceğe taşımayı ve günümüzde unutulmuş olan mirasa sahip çıkmayı misyon edinen Güler Osmanlı Mutfağı’nın sahibi Ali Güler, 2003’te hayata geçirdiği restoranının sigortasını, gördüğü bir rüya üzerine yaptırıyor. Güler, “2003’te Güler Kebap’ı, Güler Osmanlı Mutfağı olarak değiştirdik. Bu sırada da çok masraf ettiğimiz için, sigortayı ihmal ettik. Biz diyoruz ya, sigorta ikinci planda. Türk milleti olarak hastalanmadan, doktora gitmeyiz. Başımıza bir şey gelmeden sigorta yaptırmayız. Güler Osmanlı Mutfa-ğı’nı açtıktan sonra, gece dükkanımla ilgili çok kötü bir rüya gördüm.

Rüyanın üzerine Evrim Sigorta’yı aradım ve sigortamı hemen başlattım” diyor. Güvenilir ve tecrübeli sigortacılarla çalışmanın avantajlı olduğunu söyleyen Ali Güler, “Ben bu avantajı Evrim Sigorta’da özellikle 4-5 defa bizzat kendim yaşadım” diyor ve hiç unutamadığı bir hasarını şöyle anlatıyor: “Bir keresinde dükkanımı su basmıştı, her yer kazılmış vaziyette. Dükkanın önü de toprak. Bu sırada Evrim Sigortacılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Çelebi de dükkanımızda yemek yiyordu. Durumu sigortaya bildirip bildirmediğimi sordu. Ben de, su basmasının poliçeme dahil olduğunu bilmiyorum. Ardından Evrim Sigorta, 3 saat içinde eksper gönderdi. Ben restoranın kapısından çıkmadan, her şeyi hallettiler.”

Her şeyim sigortalı
Sigortanın öneminin bilincinde olduğunu söyleyen Güler, “Sağlığım, evim, arabalarım ve dükkanlarım sigortalı” diyor. Restoran işletmesi oldukları için risklerin daha fazla olduğunu belirten Güler, “ah şimdi ki aklım olsaydı” demeden insanların bütçelerine uygun olarak mutlaka sigorta yaptırmalarım öneriyor. Güler, “Türk insanında, sigorta kavramı yeni yeni oluşmaya başladı. Yıllarca biriktirdiklerimiz bir anda havaya uçabiliyor. Bunun için de kendimizi güvenceye almamız gerekiyor. Sadece bir tane sigorta şirketi olmadığı için, herkes kendi bütçesine uygun sigortayı bulabilir” diyor. Özellikle sağlık sigortasını uzun yıllardır kullandığını belirten Ali ı sigortacılık Güler, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Sağlık işi önemli, benim ve tüm aile bireylerimin sağlık sigortası uzun yıllardır var. Devletimizin sağlık reformu ile birlikte son yıllarda önemini yitirdiği düşünülse de, bunun çok da doğru olduğunu zannetmiyorum. Allah’tan benim ve ailemin sağlık sigortasını kullanma ihtiyacımız olmadı. Ama özel sağlık sigortam sayesinde A sınıfı özel hastanelerden en iyi hizmeti alabileceğimi biliyorum. Yenileme garantisi de aldığım için özel sağlık sigortamı devam ettiriyorum” dedi. Zorunlu Deprem Sigortası’nın da önemine vurgu yapan Güler, bunu herkesin yaptırmasını öneriyor. “Herşeyi Devletten beklemek doğru değil, DASK poliçesini yaptırmak bir vatandaşlık görevidir” diyen Güler, “Bu kadar deprem riskinin üzerinde olmamıza rağmen sigorta yaptırmayanlara şaşıyorum” diyor.

  Skechers’ı Türkiye’ye getiren Olka Spor; Yılın Distribütörü seçildi!

Osmanlı Mutfağı’ndan doğal enerji

25’in üzerinde şerbet çeşidine sahip olduklarını söyleyen Güler, şerbetin faydalarını da anlatıyor. Osmanlı Mutfağı’ndan bize miras kalan şerbetler her derde deva. Enerji veren, C vitamini deposu olan, kan yapan ve antioksidan özelliğine sahip birçok Osmanlı şerbeti var. Bu zenginliğe rağmen şerbet kültürüne sahip çıkılmadığını söyleyen Güler, “15 yıl önce sahafları gezerken, bir sahaf bana bir kitabı almam için ısrar etti. Yalnız kitabı çevirttirmem gerekiyordu ve iki kişiye çevirttirdim. Kitapta, Osman! ı mutfağında olan şerbet, çorba ve yemek tarifleri vardı. Daha sonra şerbet tariflerini uyguladım ve şerbetlerin gerçek tadını bilen insanları çağırdım, eski İstanbullulara tattırdım. Bu şerbetleri benden başka yapabilen kimse yok. Telefon ile tüm Türkiye’den siparişler geliyor” diyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir