Anasayfa / Girişimcilik Haberleri / Kadın girişimci Dr. Aylin Yalçın’dan Sağlık Turizmi

Kadın girişimci Dr. Aylin Yalçın’dan Sağlık TurizmiBugün İstanbul’da üç şubeyle faaliyet gösteren Dentram Diş Klinikleri, rotasını yurtdışına çevirdi. Kadın girişimci Dr. Aylin Yalçın’ın kurucusu olduğu klinik, yurtdışından ortaklık teklifleri alıyor.

Sağlık harcamalarının yaklaşık yüzde 6’sı diş sağlığı sektöründe gerçekleşiyor. Türkiye sağlık turizmine çok önem veriyor ve diş sağlığı turizmi de bu planlamada önemli bir yer oluşturuyor. Çünkü Avrupa Birliği ve Körfez ülkelerine göre Türkiye’de diş tedavileri yarı yarıya daha ucuza mal ediliyor. Hem de daha kaliteli hekim, malzeme ve şartlara sahip Türkiye bu anlamda. 2014 TURSAB Sağlık Raporu’na göre Sağlık Bakanlığı eylem planına göre 2023’de sağlık turizmi için Türkiye’ye iki milyon kişi gelecek ve 20-25 milyar dolar gelir bekleniyor. Gelen hasta sayısı son 6 yılda 4 kat arttı. Tüm bu rakamların yaklaşık yüzde 6-7’sini diş sağlığı turizmi oluşturuyor.

Dentram Diş Klinikleri

Dentram Diş Klinikleri de diş sağlığı sektörünün büyüyen oyuncuları arasında. Dentram Diş Klinikleri Kurucusu Dr. Aylin Yalçın, hem anne hem de girişimcilikte 20 yıllık meslek hayatını tamamlamış bir iş kadını. Aynı zamanda ortodonti uzmanı. Aynı zamanda KAGİDER’de kadınların önünü açacak projelere destek veriyor. Dentram Diş Kliniği’nde hastalarını muayene etmenin yanı sıra, bir girişimci olarak en ufak ayrıntısına kadar şubelerin işletmesiyle de ilgileniyor. Aynı zamanda Türk Ortodonti Derneği, Avrupa Ortodonti Birliği, Dünya Ortodonti Birliği, İstanbul Diş Hekimliği Odası üyesi.
Organizasyon yapısı oluşturuyor

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Aylin Yalçın, aynı yıl İstanbul Üniversitesi’nin Ortodonti ve Çene Ortopedisi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmalarına başladı. 1999 yılında ortodontide Dr. Med. Dent ünvanı aldı. Mezuniyeti, girişimciliği ve evliliği aynı yıl başlattı. 1994 yılında çene cerrahı ve implantoloji uzmanı eşi Prof Dr Serhat Yalçın ile birlikte Bağdat Caddesi’nde Dentram Diş Klinikleri’nin ilk şubesini açtı.

  10 Yaşında Girişimci Olmak

Mayıs ayında 21’inci yılını dolduracak olan Dentram Diş Klinikleri üç şubede toplam 10 uzman diş doktoru ve 20 yardımcı teknik personelle hizmet veriyor. Şubeleri, Bağdat Caddesi, Acarkent ve Levent’te açtıklarını söyleyen Yalçın, “Levent şubesini daha çok diş sağlığı turizmini hedeflemek için kurduk. Diş sağlığı turizminde yurtdışı bağlantıları ve organizasyon yapısını oluşturma aşamasındayız” diyor.

Kongrelere katılıyor

Bu yıl ISO 9001-2008 Kalite belgesini aldıklarını ifade eden Yalçın, klinikleri her anlamda kalite standartlarına uygun olarak işletmeyi hedeflediklerini vurguluyor. Diş hekimliğinde estetik trendin çok daha iyi ve kişiye özel gülüş tasarımları yapmalarına olanak sağladığını belirten Yalçın, şöyle devam ediyor:

“Bu nedenle üç boyutlu bilgisayar programları İle hastamıza en uygun diş formunu yaratırken kendi laboratuvarımızda özel eğitimli porselen teknisyenlerimiz ile kusursuz bir doğallıkta dişleri işleyebiliyoruz. Dünyada diş hekimliğindeki bilimsel ve teknolojik tüm yenilikleri takip ederek kliniklerimize getirmeyi hedefledik. Her yıl konumuzdaki lider ülkelerdeki kongre ve fuarlarda gündemi takip ediyor, bilimsel çalışmalarımızı sunuyoruz.”

Yurtdışından bir ortaklık teklifi aldıklarını ve değerlendirme aşamasında olduklarını söyleyen Yalçın, “Önümüzdeki 2 yıl içinde çalışan hekim sayımızı iki katına çıkarmayı ve ciromuzu da aynı oranda arttırmayı hedefliyoruz” diyor.

Dr. Aylin Yalçın, KAGIDER üyesi ve bu yıl yapılacak Türkiye’nin Kadın Girişimci Yanşması’na katılmaya hazırlanıyor. Kadınm kariyeri üzerine çok konuşulduğu şu günlerde “Kadın aynı anda anne olurken kariyerinde başarılı olabilir iyi bir girişimci olabilir” diyen Aylin Yalçın, anne ve girişimci olmanın yansıra profesyonel fotoğraflar çekip kliniklerinin duvarlarında hastalarıyla paylaşıyor, çeşitli mecralarda diş sağlığı üzerine yazılar yazıyor ve KAGÎDER’de kadınların önünü açacak projelere destek veriyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Start up’lar İçin Yatırımcılar Kritik Önemde

Start up’lar için yatırımcılar’ın kritik önemi. Ancak bu önem, sadece fınansal yatırımdan kaynaklanmıyor. Yatırımcının vizyonu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir