Anasayfa / Haberler / Kadın girişimciler Antalya’da buluştu

Kadın girişimciler Antalya’da buluştuKadın girişimciler Antalya’da buluştu

Garanti Bankası ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) işbirliğiyle kadın girişimciler Antalya’da buluştu. Toplantıda uzmanlar, girişimciler için başarının anahtarlarını anlattı.

Garanti Bankası ve Türkiye Kadm Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) işbirliğiyle, 2012 yılının ilk “Kadın Girişimci Buluşması” Antalya’da yapıldı. Kadın girişimcilerin yoğun katılım gösterdiği toplantıda, Antalya İş Kadınlan Demeği Başkanı Işık Yargın da vardı. “İşimi Nasıl Büyütürüm?” başlıklı panelde, satış ve müşteri ilişkileri, insan kaynakları ve yönetim konulan aynntılı olarak ele alındı.

ilk bölüm, kadın girişimcilere Garanti Bankası’nın yaklaşımını anlatan sunumla sona erdi. Panelin ikinci bölümünde, katılımcılara, KOSGEB destekleri hakkında bilgi verildi. Toplantı, “Girişimciler İçin Başarının Anahtarlari’nı anlatan sunumun ardından, bir girişimcinin kendi hikayesini paylaştığı sohbetle tamamlandı.

Küçük yatırımlarla mucize yaratılıyor
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, Garanti Bankası olarak, desteklenen ve güçlenen kadm girişimciliğinin, yadsınamayacak ekonomik kalkınma, büyüme ve verimlilik artışının yanı sıra, işsizlik ve yoksulluğun azalmasına da katkıda bulunduğunu bildüklerini söyledi. Günümüzde artık devlet, kamu kurumlan, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının, kadınlarımızın bu konudaki çalışmalarına daha etkin destek verdiğini ifade eden Karadere, şunları belirtti.

“Kadın girişimcilerimiz, onlan motive edecek çok başarılı rol modellerine sahip. Finansal kaynak bulma ve bilgiye kısa yoldan, kolayca ulaşma olanakları arttı. Tüm bu gelişmeleri, olumlu gidişatın göstergeleri olarak kabul ediyoruz. Kadınların duyarlı bakış açılarının her alanda artı değer oluşturduğuna, daha pratik yöntemler ve daha küçük yatırımlarla adeta mucizeler yarattıklarına inanıyoruz.”

Kadınlararası girişimcilik kültürü

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan ise KAGİDER’in kurulduğu 2002 yılından bu yana kadınlar arasında girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasını yönünde faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Sekiz yıllık deneyimlerinin kendilerine Türkiye’de ve dünyada kadın girişimciliğini güçlendirmenin kadının sosyal, ekonomik ve siyasi konumunu güçlendirmeden başarılacak bir olgu olmadığını gösterdiğini kaydeden Türktan, konuşmasına şöyle devam etti:

  Tarım fuarında inovatif girişimler

“Bu noktadan hareketle KAGİDER olarak farklı alanlarda kadın güçlenmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünyadaki başarılı örneklerden faydalanarak, birlikte tartışarak ve çözüm önerileri geliştirerek yolumuza devam ediyoruz. Avrupa’da ve dünyada bilinirliğimizi ve farklı kurum-larla diyalogumuzu geliştiriyoruz. Deneyimlerimizi paylaşmak, birlikte öğrenmek ve birlikte gelişmek için bugün buradayız.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir