Anasayfa / Haberler / Kadın girişimciler İstanbul ve Sakarya’da

Kadın girişimciler İstanbul ve Sakarya’daGaranti ve KAGİDER, 2013’ün Kadın Girişimci Buluşması’nı İstanbul’un ardından Sakarya’da gerçekleştirdi. Buluşmalarda birçok kadın girişimci, network sağlama imkanı bulurken, dijital pazarlama ve internet üzerinden iş yapma gibi pek çok konuda bilgi edindi.

kadin girisimci bulusmasiGaranti Bankası ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), 2008’den bu yana adım adım tüm Türkiye’yi dolaşmaya, girişimci kadınlarla buluşmaya devam ediyor. Garanti Bankasfndan yöneticilerle, kadın girişimciliğini geliştirmek, kadının ekonomik ve sosyal konumunu güçlendirmek için çalışan KAGİDER üyelerinin konuşmacı olduğu Kadın Girişimci Buluşmalarımın 21’in-cisi 12 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantının ilk oturumunda Garanti Bankası ve KAGİDER, kadın girişimcilere yönelik çalışmalarını ve yaklaşımını anlattı. Ardından, Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın 2012 yılı birincisi Nurcan Özdemir, rol model olarak deneyimlerini paylaştı, ikinci oturum ise işini büyüten kadın girişimcilere yönelik dijital pazarlama ve internet üzerinden iş yapış konulu sunumların ardından, yemeksepeti.com’un CEO’su Nevzat Aydın’ın girişimcilik hikayesini aktardığı sunumla sona erdi.
işgücüne katılım yüzde 26

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, kadın girişimciliğinin artması, üretime katılan kadın sayısının çoğalmasıyla, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gelişiminin ivme kazanacağını söyledi. Bugün, tüm rakamların kadınları destekleme konusunda alınacak çok yol olduğunu, Dünya Ekonomik Forumu 2012 Küresel Cinsiyet Uçurumu raporuna göre, Türkiye’de kadınların işgücüne katılım oranının yüzde 26 iken, üst düzey yöneticiler arasındaki kadınların oranının sadece yüzde 10 olduğuna dikkat çeken Karadere, şöyle devam etti:

“Sadece bu rakamlar bile, kadınları destekleme konusunda alınacak ne kadar fazla yol olduğunu kanıtlıyor. Biz de Garanti Bankası olarak, 2006’dan bu yana özel bir segmentte değerlendirdiğimiz kadınlar için en fazla eksikliğini hissettikleri finansman ve eğitim alanlarında çözüm üretiyor, onları cesaretlendirmeye çalışıyoruz. Kadın girişimcilere özel finansman destekleri, bilgi birikimlerini artırmayı hedefleyen etkinlikler, eğitim projeleri ve onları cesaretlendirmeyi amaçlayan yarışmamızla kadınlarımızı desteklemeye devam ediyoruz. Kadın girişimcilerimizin üretkenliği ve heyecanı, onlara daha fazla destek vermek için bizi motive ediyor.”

  Erkekler eskiden nasıl tıraş olurlardı?

Engel: Geleneksel değer yargıları

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan ise Garanti Bankası ile birlikte 2008 yılından bu yana, Anadolu’nun farklı şehirlerinde kadın girişimcilerin misafirleri olduklarını, her bölgede cesaretleri ve girişimcilik hikâyeleriyle kadınların kendilerine ilham verdiğini söyledi.

Burcu Tuvay / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Kavun Üreticileri Rekolteden ve Fiyatlardan Memnun

Birçok tarım ürününün üreticisi dert yanarken kavun üreticileri rekolteden ve fiyatlardan memnun. Tarlada 1.5 TL, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir