Anasayfa / Sağlık Haberleri / Kadın hastalar için e-sütyen geliştirdiler

Kadın hastalar için e-sütyen geliştirdilerNano tekstil ve akıllı telefon teknolojisini üreten bilim adamlarının ve mühendislerin bulunduğu ekip bu kez sağlık alanında bir buluşa imza attılar.

Araştırmacılar doktorların kadın hastalarını takip etmelerini sağlayan bir sütyen geliştirdi. Ürettikleri e-sütyen sayesinde durumu kritik olan kadın hastaların yaşamsal fonksiyonlarındaki herhangi bir değişiklik, kablosuz internet ağı yardımıyla hastaya ve doktoruna ulaştırılıyor.
Araştırmacılardan Vijay Varadan: “E-sütyenimiz her türlü patofizyolojik değişikliği anında gösteriyor.” dedi. Sistem kan basıncını, vücut sıcaklığını, solunumunu, oksijen tüketimini ve bazı sinirsel aktivitelerini ölçüyor.

Sütyen ayrıca geleneksel elektrokardiyografi ile benzer görevleri de yerine getirebiliyor ve kalp krizi durumunda uyarı veriyor. Cihazın en güzel yanı kan basıncını ölçmek için herhangi bir ekstra aksesuara gerek duymuyor olması.

  Anemi Hastalığına Karşı Protein BulunduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerlilerin biyoteknolojik ilaç yarışı

Dünyada biyoteknolojik ilaçların kullanım oranı yüzde 20’lere ulaşmış durumda ve artmaya devam ediyor. Türkiye’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir