Anasayfa / Kariyer ve İş / Kadınlar da otomotivde ilerliyor

Kadınlar da otomotivde ilerliyor

Kadınlar da otomotivde ilerliyor

Dört yıl önce Anadolu Grubu’na katılan Ayşe Ertunç, Çelik Motor’un pazarlama operasyonlarının başına geldi.

Türkiye’de kurumsal yapı dendi mi parmaklar hemen Koç’u Sabancı’yı, Borusan’ı Eczacıbaşı’nı ya da Doğuş’u gösterir. Ben böyle düşünenlere artık Anadolu Grubu’na da sağlam bir bakış atmalarının zamanının geldiğini hatta geç bile kalındığını hatırlatıyorum.

Bunu Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin mezıın adayları arasındaki yıldızının parlamasından çıkarıyorum. Son dönemlerde, zaman bir araya geldiğimiz için bu grup çoktan çalışılacak’ ilk birkaç özel sektör şirketi arasındaki yerini almış. Üstlerde hem de…Kurumsal itibar bir yana, grubun genç çalışanları için gerçekleştirdiği kariyer planlaması ve özellikle yurtdışı rotasyon fırsatları bu tercihin ana nedeni.

Nötre Dame De Sion’dan olduktan sonra, Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nü bitiren ve 2007 yılında Anadolu Grubu’na dahil olan Ayşe Ertunç da bu tercihin açtığı yolda ilerliyor. Otomotiv gibi erkek egemen bir sektörde bile kadın çalışanlarına bir kariyer fırsatı veren Anadolu Grubu, dört yıl önce grup bünyesine katılan Ayşe Ertunç’a, birkaç hafta önce grup şirketlerinden Çelik Motor’un pazarlama operasyonlarını teslim etti.

Çelik Motor, isim ve yapısını değiştirmeden aralıksız olarak ve sadece otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Türkiye’deki en eski şirket (52 yıllık) unvanını taşıyor. Şirket Kia ve Çelik Motor Filo Kiralama markalarıyla müşterilerine hizmet veriyor.

ASIM ASLAN
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir