Anasayfa / Haberler / Kadınlar iş hayatında zor yükselip, çabuk düşüyor

Kadınlar iş hayatında zor yükselip, çabuk düşüyorABD’de yapılan bir araştırmaya göre kadınlar iş hayatında zor yükseliyor ancak kolay düşüyor.

Cinsiyet ayrımına göre yapılan değerlendirmelerde erkeklerin daha çok tercih edildiği yöneticilik konumlarında kadınların işlerini kaybetme risklerinin daha yüksek olduğu görülüyor.
Milliyet’in haberine göre, otuzlu yaşlarının sonunda yaklaşık 200 kadın arasında yapılan araştırmada kadınların iş dünyasında yaşadığı sorunlarla ilgili önemli tespitler yer aldı.

Yale Üniversitesi’nden Victoria Brescoll, bulguların iyi konumlarda çalışan kadınlar için iyi olmadığını belirterek, “Kadınlar hata yapmadıklarında ortada bir ayrım yok fakat tersi bir durum söz konusuysa kadınlar daha adaletsiz bir şekilde eleştiriliyor” dedi. İngiltere’de yüz büyük firma arasında yapılan bir başka büyük araştırmaya göre kadınlara yönetici pozisyonunda görev verilme yüzdesi 5.5. Sonuç olarak kadınlar kariyer basamaklarını zor çıkıyorlar ve kolay iniyor.

  İşte Kurtlar Vadisi Filistin'in afişleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir