Anasayfa / Kariyer ve İş / Kadınlar Patron Seçimini Erkekten Yana Kullanıyor

Kadınlar Patron Seçimini Erkekten Yana KullanıyorYapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadın çalışanlar, hemcinsleriyle çalışmak yerine erkeklerle iş yapmayı seviyor. Üstüne üstlük patronlarının da yine karşı cinsten tercih ediyor. Şeytan Marka Giyer’ filminden bir sahne. Meryl Streep, patron rolünde bir hayli sinir bozucu. Anne Hathaway’se onun gözüne girmeye çalışan personel rolünde.

Bir internet sitesinin yaptığı ankete göre kadınlar, patronlarının erkek olmasını istiyor. Ankete katılan pek çok kadın çalışan, erkeklerin iş konusunda daha otoriter ve daha net konuşmacı olduğunu düşünürken, olayları çözüme kavuşturmada da yine karşı cinsin çok daha olumlu ve kolaylaştırıcı olduğunu itiraf ediyor.
Kadın çalışanlar aynı zamanda erkeklerin dayanıklı olduğunu ifade ediyor. Bir habere göre iş yerini temsil eden kişinin erkek olması da yine kadınlar için büyük bir önem taşıyor. Kadın patronlara göre karşı cins, karar alma konusunda daha başarılı.

Kadın Patronlar Diyalogda İyi

Anket, erkek patronları yere göğe sığdıramazken, kadın patronlar hakkında da şu sonucu ortaya koyuyor: Kadınlar, iş yerinde elemanlarıyla herhangi bir konuyu rahatlıkla konuşabiliyor. Kadın patron, kişilerin özel hayatı hakkında kolay bilgi sahibi olabiliyor ve duygusal konulara, karşı cinse göre daha kolay eğilebiliyor.

Kadınların kadınlarla iş konusunda anlaşamama nedenini başında ise kıskançlık geliyor. Kadın patronunu sorgulayan kadın, ona patronluğu layık bulmuyor, çünkü kendisinin de bu işi yapabileceğine inanıyor.

2 bin kadının katıldığı anket, hem tam hem de yarı zamanlı çalışanlar arasında yapıldı. Ankette yüzde 63 kadın, erkeklerle çalışmak istediğini söylerken, sadece yüzde 37′si hemcinslerinden yana oyunu kullandı.

Kaynak: Haberim Port

  Çağrı Merkezlerinden İstihdam AtağıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Müşteri Can, Çalışan Canan

Tartışılmaz gerçek: İyi elemana sahip olmayan firmanın başarılı olması mümkün değil. İşte bu nedenle şirketler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir