Anasayfa / Haberler / Kanuni ile Hürrem Sultan’ın Büyük Aşkını Anlatan Takılar

Kanuni ile Hürrem Sultan’ın Büyük Aşkını Anlatan Takılar
Onlar birbirlerini çok sevdi… Biri adını tarihe yazdıran büyük bir padişah, biri Osmanlı tarihinin en güçlü ve etkili kadınlarından… Aşkları bugün bile konuşulan, olay yaratan Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’dan bahsediyoruz. Bu büyük aşkın iki kahramanının birbirlerine yazdıkları mektuplardan ilham alan Goldaş Canımın Paresi Koleksiyonu, Sevgililer Günü’nde romantik bir sürpriz yapmak isteyenler için ideal bir seçim olabilir.

Osmanlı tarihine ait pek çok formu modernize ederek özgün tasarımlar sunan Goldaş, Canımın Paresi Sultanım Koleksiyonu’nda eski aşklara gönderme yapıyor. Goldaş tasarımcıları, koleksiyonu hazırlarken Osmanlı tarihinde önemli bir rol oynamış, haremin en güçlü kadınlarından olan Hürrem Sultan’ın, eşi Kanuni Sultan Süleyman’a yazdığı aşk mektuplarından günümüze ulaşanları tek tek incelediler.Bu mektuplardan birinde, Hürrem Sultan, ‘Canımın paresi sultanım’ şeklinde seslendiği Kanuni’ye olan aşkını şöyle anlatıyordu: ‘Canımın Paresi Sultanum. Öyle nam sahibi ki sabah rüzgârı gibi merhamet artırıp saçar, öyle selam ki gönül kapan şeker dudakların kavuşması gibi, öyle dualar ki aşkların avazı gibi yanık, öyle övgüler ki deruni arzuların ve kalbin meyillerinin sözleri gibi sonsuz…’

Gümüş olarak tasarlanan koleksiyondaki bilezik, kolye, küpe, yüzük ve broşların üzerine, Osmanlıca ‘Canımın Paresi Sultanım’ sözcükleri yazıldı. Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın aşk sözcüklerinin ölümsüzleştiği Goldaş Canımın Paresi Sultanım Koleksiyonu, unutulmaz bir Sevgililer Günü hediyesi olarak anılarda kalacak. Koleksiyonun görülebileceği Goldaş mağazalarının adreslerine www.goldas.com adresinden ulaşmak mümkün.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir