Haberler

Karaburun İlçe Esnafından Girişim

Son yıllarda dizi ve filmlerin çekildiği mekanların ve şehirlerin bir anda popülaritesini arttığı ve bölgedeki turist hareketliliğine katkıda bulunduğu bir gerçek, işte bu anlamda özellikle esnaf cephesinde bir girişim sözkonusu… Şöyle ki İzmir’in Karaburun ilçesi’nin esnafı, ilçede çekilecek olan sinema filmine destek kararı aldı. Bunun için bir araya gelen, esnaf filmin konaklama, ilçe içindeki ulaşımı ile yeme içme sponsorluğunu üstlendi. Böylece esnaf, bugüne kadar her zaman büyük markaların ve kurumların üstlendif bir çalışmayı üstlenerek bir ilki gerçekleştirmiş oldu.
Karaburun

Çekimlerine bu ay içinde başlanacak olan sinema filminin adı “Evdeki Yabancılar.” Filmin çekimi süresince çekim ekibine Karaburun Belediyesi organizatörlüğü ile otel ve pansiyon işletmecilerinden restoran sahiplerine ve hatta taksi ve otobüsçü esnafına kadar bölgedeki tüm küçük esnaf destek verecek.

Karaburun esnafı da söz konusu filmin çekimlerine destek olarak bu durumu değerlendirmeyi amaçlıyor. “Evdeki Yabancılar” filminin vizyona girmesiyle birlikte bölgeye giden ziyaretçi sayısının artması bekleniyor. Mübadele sonrası bir eve dönüş hikayesinin anlatıldığı “Evdeki Yabancılar”, aynı zamanda Türk oyuncularla Yunanlı oyuncuları buluşturacak. Genç sinemacılar Ulaş Güneş Kacergil ve Dilek Keser’in ilk filmi olan “Evdeki Yabancılar”, aynı zamanda bölgenin tarihini de Karaburun’un tüm güzellikleriyle birleştirerek izleyiciye aktarmayı amaçlıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu