Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Karel, Cyberpark’da Gemi Telefon Santrali Geliştirdi

Karel, Cyberpark’da Gemi Telefon Santrali GeliştirdiAskeri kullanım için elektronik santral üretti

MilgemKuruluşu 1986 yılına kadar uzanan telefon santrali üreticisi Karel, 2004 yılında Ar-Ge faaliyetlerini Bilkent Üniversitesi’nin teknokenti olan Cyberpark’a taşıdı. Türkiye’de yerli elektronik telefon santral pazarını yaratan marka olarak bilinen Karel, 30’dan fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç ediyor ve alanında dünyanın en büyük 15 üreticisinden biri olarak kabul ediliyor. 575 binden fazla işletme Karel santrallerini kullanıyor ve Türkiye’de işyeri haberleşme trafiğinin yaklaşık yüzde 50’si Karel sistemleri üzerinden gerçekleşiyor.
Karel’in Cyberpark’da geliştirdiği en son projesinin ismi Milgem (gemi telefon santrali). Tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Milgem, firkateyn türü savaş gemileri için tasarlandı. Ürün bir savaş gemisinin gerektirdiği çevre koşullarında, gemide bulunan tüm iletişim araçları ile tam entegre çalışabilecek askeri standartlara uygun bir telefon santrali.

19 inç gibi küçük yapıda, ayrı güç ve santral bloklarından oluşan, maksimum kapasitesi 192 hat olan bir iletişim sistemi. Üzerinde yer alan özel telsiz, alarm ve anons için özel ara yüzleri ile pek çok askeri iletişim ihtiyacını tek platformda birleştiriyor.

  İnsansı Maymun Kolonisi BulunduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir