Anasayfa / Ekonomi-Finans / Kars Üretim Üssü Olacak

Kars Üretim Üssü OlacakKARS ÜRETİM ÜSSÜ OLACAK
YATIRIM İÇİN EN CAZİP SEKTÖRLER
ARICILIK – KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ – MAKİNE İMALATI KARMA YEM ÜRETİMİ – ÖZEL HASTANE
kars yatirimTeşvikte en avantajlı bölge olan altıncı bölgeye dahil edilmesinin hemen ardından Kars, yatırımcıların ilgi alanına girmeyi başardı. Kars Valisi Ahmet Kara, bir hafta içinde sekiz iş adamının yatırım için aradığına dikkat çekmişti. Havaalanındaki yenileme çalışmaları ve duble yolların tamamlanmasıyla ulaşım sorunlarını büyük oranda çözmeyi planlayan Kars, bir üretim merkezi olmaya kararlı. Tarım, hayvancılık ve balcılık gibi klasik faaliyet alanları dışında şehrin önemli bir madencilik potansiyeli var. Kentte, asbest, pomza, perlit, manganez, manyezit, kireçtaşı, kaya tuzu gibi madenler bulunuyor. Kars’ta sadece kaya tuzu, şeker fabrikasına ait kireçtaşı ocakları ve pomza ocakları işletiliyor. Kentte öncelikli olarak yatırım yapılabilecek alanlar; büyük baş hayvancılık, arıcılık, kaz yetiştiriciliği, karma yem üretimi, makine imalatı, otel ve özel hastane olarak sıralanıyor. Tarihi özelliğiyle de dikkat çeken Kars’ta 2013’te kentsel dönüşüm için 200 milyon TL harcanacak.

  Parada bahar stratejileriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Değer yatırımı stratejilerine dönüş

Bu hafta “Değer Yatırımı”yaklaşımının ünlü ismi joseph D.Piotroski’nin F-Skor kriterlerini kullanarak yaptığımız puanlamayı, BİST-TÜM’de işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir