Anasayfa / Turizm ve Tatil / Kekova Adasında Dalış

Kekova Adasında DalışDemre’ye bağlı Kekova koyları dalış tutkunlarını ağırlamaya başladı. Kekova’nın eşsiz sualtı güzelliklerini keşfetmek isteyen tatilciler Kekova Adası’nın güneyinde 11 noktada dalış yaparken 20 nokta ise şimdilik sualtı tutkunlarını bekliyor.

Sualtı tutkunları, Deniz Feneri, mağaralar, Antrum, Shark’s Point, İberian Coast gemisi batığı, Blue Cave, The And, ve Reel’in aralarında bulunduğu 31 noktalarında bölgenin sualtı zenginliklerini görme şansına sahip olabiliyor.

Yurdun çeşitli yerlerinden gelen sualtı tutkunlarından Mustafa Kaynaroğlu, oldukça keyifli bir dalış gerçekleştirdiğini belirterek, Blue Cave ve İberian Cost Batığı dalışlarının oldukça keyifli olduğunu söyledi.
Konya’dan ilk kez dalış için Demre’ye gelen Yaser Akseki ise Demre’nin sualtı cenneti olduğunu ancak sualtı turizmi olarak gelişme aşamasında olduğunu belirtti.

İstanbul’dan dalış için Demre’ye gelen Serhat Çakel de bölgenin tarihi ve sualtı güzelliklerinin birleştiği bir yer olduğunu belirtti. Çakel, Demre bölgesinin sualtı güzelliklerinin çok iyi bilinmediğini belirterek, ”Aşağıda bir tarih yatıyor. Amforalardan bunu çok iyi anlayabiliyorsunuz. O yüzden herkese şiddetle burada dalışı tavsiye ediyorum” dedi.

  İyi bir tatil için, doğru bilinen yanlışlarYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Arap turistlerin Karadeniz’e olan ilgisi

BATISINDAN doğusuna yemyeşil Karadeniz, yaylaları, dağları, bol oksijenli temiz havası, bereketli ve coşkun denizi, nefis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir