Anasayfa / Şirket Haberleri / Kibar Holding Enerjiye Yatırım Yapacak

Kibar Holding Enerjiye Yatırım YapacakKibar Holding İstanbul Kartal’da sac üretimiyle başlayıp otomotiv, gıda, ambalaj, teknoloji, lojistik, hizmet, yapı ve dış ticaretle gelişen faaliyetlerine şimdi de enerji ekleniyor.

Aslında kamuoyu, Kibar Holdingi Güney Koreli ortaklarıyla yaptığı Hyundai (Assan) otomobil yatırımıyla tanıyor. 2010’u 3.2 milyar dolar ciroyla kapatan Kibar Holding’in bu yıl 3.5 milyar doları geçeceği tahmin ediliyor.

Bilindiği gibi Türkiye’deki büyük grupların hemen hepsinin bir enerji yatırımı var. Kimi üretici kimi dağıtıcı olarak enerji sektöründe yer alıyor.
Kibar Holding’in yeni yatırımı da bu modaya uygun olacak.

Geçen hafta kurulan Kibar Enerji Dağıtım Sanayi A.Ş’nin yüzde 50’si Kibar Holding’e, yüzde 50’si ise İrlanda ve Singapurlu finansal ortaklara ait.

Konuyla ilgili aradığımız Kibar Holding Başkan Yardımcısı Ali Kibar, “Enerji sektörüne giriyoruz ama şimdilik daha fazla detay veremiyorum” demekle yetindi.

Hatırlarsınız geçen yıl elektrik dağıtım ihaleleri yapılmıştı. Sonrasında başta Çukurova Holding’in patronu Mehmet Emin Karamehmet ve Mehmet Kazancı’nın kazandıkları olmak üzere bütün elektrik dağıtım ihaleleri iptal olmuştu.

Şimdi Kibar Holding’in de elektrik dağıtım ihalelerine girmek için bu şirketi kurduğu konuşuluyor.

  Bereket Döner, Türkiye’nin en büyük döner üreticisiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir