Anasayfa / Kariyer ve İş / Kıdem tazminatı bakanlığın gündeminde yok

Kıdem tazminatı bakanlığın gündeminde yokKıdem tazminatı bakanlığın gündeminde yok

Kıdem tazminatı beklentisine en kıdemli ağızdan açıklama

“KIDEM TAZMİNATI BAKANLIĞIN GÜNDEMİNDE DEĞİL”
Çelik, kıdem tazminatlarıyla ilgili bir düzenleme olup olmadığına yönelik soruya ise, “Kıdem tazminatı şu anda bakanlığımızın gündeme aldığı konular arasında yok. Bu, çalışma hayatında 1975 yılından beri gündemde olan bir konu. Önümüzdeki süreçte sosyal taraflarla yapacağımız toplantıda, kıdem tazminatı ve istihdam büroları, sendikal mevzuat gibi birçok konu var. Anayasa değişikliği içerisinde, memurların toplu sözleşmelerinin uyum yasalarıyla ilgili önemli düzenlemeler var. Bunları bu çerçevede günü, saati, vakti gelince sosyal taraflarla birlikte ele alıp, çözüme kavuşturacağız. Bu konuları gündeme aldığımız zaman bütün kamuoyuna duyuracağız. Bir kere kazanılmış haklardan geriye gidiş söz konusu olamaz. Geleceğe dönük bazı çalışmalar yapılabilir. Sosyal taraflarla oturmadan bir şey söylemek doğru olmaz” dedi.
“TOPLU SÖZLEŞME NOKTASINDAYIZ”
Çelik, toplu sözleşmelerle alakalı olarak ise, “Toplu sözleşme noktasındayız, fakat bunla ilgili yasal düzenleme olmadı. 15 Ağustos’ta ilk toplantımızı yapacağız. Bununla ilgili takvimin hızlı işlemesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çalışma hayatı dinamik bir hayat. Önümüzdeki sorunları çözmek durumundayız. Acilen çözülmesi gereken sorunlar var. Bunlardan bir tanesi, 2821-22 sayılı yasalar. Geçen akşam Meclis’i çalıştırarak, istatistiklerle ilgili 6 aylık öteleme yaptık. Kasım ayında çözmeye çalışacağız. Önemli sendikal mevzuattır. Onu inşallah bu yıl çözeceğiz. Memurlarla ve toplu sözleşmeyle ilgili anayasa uyum yasasını çıkaracağız” dedi.

  Gittigidiyor.com 20 Eleman AlacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir