Anasayfa / Kariyer ve İş / Kiler Holding’in CEO’luğuna Yunus Nacar Getirildi

Kiler Holding’in CEO’luğuna Yunus Nacar Getirildi

Kiler Holding’in CEO’luğuna Yunus Nacar Getirildi

10 farklı sektörde faaliyet gösteren 22 şirketi holding çatısı altında toplayan Kiler Holding’in CEO’luğuna Yunus Nacar getirildi
İnşaat, perakende, enerji ve turizm başta olmak üzere dört ana faaliyet alanında ve 10’un üzerinde farklı sektörde faaliyet gösteren Kiler Holding’in CEO’luğuna iş dünyasının tanınmış isimlerinden Yunus Nacar getirildi. Geçtiğimiz beş yıllık dönemde Türkiye Finans Katılım Bankası’nın Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni üstlenen Yunus Nacar, bundan sonraki dönemde Kiler Holding’in CEO’luğunu yürütecek.1951 yılında Kahramanmaraş’ta doğan Nacar, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye bölümü mezunu. 1976-1982 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapan Nacar, 1982-1984 döneminde Işıklar Holding’in Denetim Kontrol Müdürü olarak çalıştı. 1985-1989 yıllarında yürüttüğü Faisal Finans Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı’nın ardından 1989-1999 döneminde Kuveyt Türk Finans Kurumu’nda önce Genel Müdür Yardımcısı, ardından Genel Müdür olarak görev yaptı. 1999-2005 yılları arasında Anadolu Finans Kurumu’nun Genel Müdürlüğü’nü üstlenen Yunus Nacar, 2006 – 2011 yılları arasında ise Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir