Anasayfa / Kariyer ve İş / Kırıntı Restoranları 70 Kişiyi İşe Alacak

Kırıntı Restoranları 70 Kişiyi İşe AlacakKIRINTI
70 kişi daha alacak

1980’lerde dışarıda yemeğe çıkmak isteyen gençlerin çaresizlikle lokanta aradığım gözlemleyen Kırıntı Restoranları Sahibi Fuat Erdoğan, ufak bir dükkanda Kırıntı’yı açarak bu işe girişmiş. Moda’da eski bir bakkal dükkanını devralan Erdoğan, basit bir dekor yaparak üç personel, altı masayla yola çıkmış. Ve kısa zamanda oldukça kalabalık bir genç topluluğunu mekana çekmeyi başarmış. Farklı yiyecekler yaratarak hem lezzet hem de heyecan yarattıklarını söyleyen Erdoğan şunları belirtiyor:
“Uyumadan önce ertesi gün nasıl bir değişiklik yapıp bu heyecanı ayakta tutmalıyım diye plan yapıyor, sabah erkenden alışverişe çıkıp en uygun malzemelerle dükkana dönüyorduk. Bu tempo 19 yıl devam etti. O küçücük dükkanda o yıllarda Tabasco, Bacon, Perrier gibi ithal ürünlerden en güzel Trakya peynirlerine kadar her çeşit malzeme vardı. Ekmeklerimizi sahil yolundan Kazlı Çeşmeden Görgülü pastanesinden elleriyle taşıyan bir çalışan getiriyordu. Yıllarla birlikte tecrübe kazanarak sadık müşteriler biriktirdik.”

Kırıntı’nın şu anda Moda, Bağdat Caddesi, Nişantaşı ve Bebek olmak üzere dört şubesi var. Toplam 300 kişilik bir çalışan sayısına sahip. Kırıntı’nın şubelerini genişletmek istemediğini anlatan Fuat Erdoğan, “Kırıntı bir İstanbul markası olup Türkiye’nin hiçbir iline gitmemeli. Çünkü az olan çoktur aslında” diyor.

Ancak önümüzdeki dönemde İstanbul’da bir şube daha olabileceğinin de sinyalini veriyor. Bu dönem geldiğinde 70 kişinin daha işe alınabileceğini belirtelim…

  Geleceğin Mesleklerinde Aranan PozisyonlarYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir