Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Klimalı, Güneş Enerjili Otobüs Durakları, Akıllı Durak

Klimalı, Güneş Enerjili Otobüs Durakları, Akıllı DurakAkıllı Durak, Akıllı Duraklar, Antalyada Akıllı Durak, Akıllı Otobüs Durakları, Klimalı Akıllı Otobüs Durağı, Güneş Enerjili Otobüs Durakları, Antalya’da Büyük İcat

Yazın aşırı sıcakların kışın ise şiddetli yağış ve soğukların yaşandığı Antalya’daki otobüs durakları daha konforlu hale getirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, klimalı ve güneş enerjili yeni otobüs durakları üretti. ‘Akıllı Duraklar‘, üzerindeki güneş enerjili paneller sayesinde kendi kendine elektrik üretebilecek. Dokunmatik kapıdan girilen klimalı durakta bekleyen vatandaş, içerideki prizler sayesinde ihtiyacına yönelik olarak cep telefonunu şarj edebilecek.
Akıllı Duraklar‘ın Dubai’de iyi tasarlanmış bir modeli olduğunu belirten Başkan Akaydın, “Ancak o durak, özel bir şirketin kendi müşterilerine yönelik ve ticari amaçlı üretildi. Biz seri üretime geçtikten sonra Antalya’daki durakları değiştireceğiz. Koyacağımız nokta sayısını kararlaştırmadık. İlk aşamada 80- 100 civarında Akıllı Durak koyacağız.” diye konuştu.

  Nokia, Kan Kayıp Etmeye Devam Ediyor!Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir yorum

  1. Aferin Antalya Belediyesi’ne, Türkiye bu kadar güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kayakları varken bu alanlara şimdiye kadar yatırım yapılmamış olması büyük bir kayıp. Nükleer teknoloji yerine bu tür bedava kaynaklardan faydalanmak bence çok daha akılcı bir yaklaşım. Antalya Belediyesi’ni bu konuda gerçekten kutluyorum ve yenilenebilir enerji kaynaklara yatırımını canı gönülden destekliyorum. Bu tür yatırımların devamını diliyorum. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir