Anasayfa / Şirket Haberleri / KOBI’ler bu yazılımla daha verimli yönetilecek

KOBI’ler bu yazılımla daha verimli yönetilecek



KOBI’ler bu yazılımla daha verimli yönetilecek

SAP Business One, KOBİlere son teknoloji iş yönetim yazılımları sunuyor. Mali yönetim, bankacılık, satın alma, üretim, depo yönetimi ve müşteri ilişkileri yönetimi de dahil olmak üzere tüm önemli faaliyetleri otomatik, etkili ve verimli hale getiren bu yazılım, KOBİlerin Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına göre raporlama yapabilmelerini de sağlıyor.

SAP Business One, tüm KOBİ’lerin taleplerini karşılamak üzere geliştirilmiş bütünleşik ve esnek bir ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımı. Finans, satış, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), servis, üretim, depo, satın alma, lojistik ve raporlama modüllerinin tümünü bir arada ve entegre bir şekilde sunan geniş kapsamlı bir ürün. SAP Business One, bir kullanıcısı olan firmalara dahi entegre edilebiliyor. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış olan bu çözüm, büyük firmaların bayi ağlarını da bu kapsamda ele alıyor. Tüm dünyada 40’dan fazla ülkede, 27 farklı dilde ve 35 binden fazla kurumsal firmada aktif olarak kullanılıyor. Türkiye lansmanı ise nisan ayında yapıldı.

Kolay kullanım, yüksek verimlilik

KOBİ’lere kapsamlı bir çözüm sunan Business One’nın, kolay kullanım, uygun fiyat ve kısa sürede entegre edilebilme özelliklerine sahip olduğunu söyleyen SAP Türkiye Business One Kanal Satış Yöneticisi Gökçe Özen, hızlı Business One uygulama metodolojisi ile 2 ile 8 hafta arasında canlı uygulamaya geçiş sağlandığını belirtiyor. SAP Business One uygulamasının hiçbir ek lisans ücreti ödemeden, yazılımın mobil ortamdan kullanılmasını desteklediğini ifade eden Özen, finans ve muhasebe, satış, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), servis, üretim, depo yönetimi, satın alma ve lojistik modüllerinin tümünü de içerdiğini sözlerine ekliyor. Yazılımın kullanım kolaylığı ve yüksek verimlilik sağladığını vurgulayan Özen, şunları söylüyor:

“Siparişten ödemeye, teklif vermeden tahsilata, desteklenen süreçler; çek, senet süreçleri, avans işlemleri; taksitli satış işlemleri SAP’ın sunduğu hizmetler arasında yer alıyor. Süreç yönelimli işlemlerde, verimliliği artırıyor. Birbiriyle ilişkili süreçleri kurgulayarak, her bir çalışanın gerekli bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Çalışanlar doğru bilgiye doğru zamanda ulaşabiliyor.”

İşletmeler arası entegrasyon




Business One çözümü, başta perakende, otomotiv, hizmet, servis, profesyonel hizmetler, hızlı tüketim ve dağıtım sektörlerinde olmak üzere, 35 binden fazla kurumsal firma tarafından kullanılıyor. SAP, iş ortakları ile birlikte 350’nin üzerinde sektöre özel uygulama geliştirmiş. Firmalara sağladığı düşük maliyet avantajı ile kısa sürede işletmenin bütün fonksiyonlarının bütünleşik olarak çalışabilmesine imkan verdiğini söyleyen Özen, “SAP uygulamaları aynı zamanda, tedarikten teslimata kadar uzanan lojistik bir zincir oluşturmak için, iş süreçlerini müşteriler ve tedarikçilerle birleştiriyor. Yalnızca aynı işletmede bulunan departmanlann sistem entegrasyonunu sağlamakla kalmıyor, aynı yönetim altındaki işletmeler arasında da entegrasyonu sağlıyor” diyor.

  Hindistanlı Aditya Birla Groupta Türkiyeye Yatırım Yapacak

Ek lisans ücreti yok

Türkiye’de KOBI pazarının hızla büyüyen ekonomisiyle hem SAP hem de tüm dünya için büyük önem taşıyan bir pazar olduğunu belirten Özen, şöyle devam ediyor:

Böylesine önemli ve dinamik bir pazarda, yenilikçi çözüm ve teknolojilerimizi müşterilerimize en yüksek fayda ile sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda da özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış olan Business One çözümümüzle, daha kısa sürede daha ekonomik bir şekilde Türkiye’deki KOBI’lere uçtan uca çözüm sunmayı hedefliyoruz. Özellikle mobil uygulaması ile fark yaratan bu çözümümüz KOBİ’lerin mobil olarak hiçbir ek lisans ücreti ödemeden istediği her ortamdan online olarak bağlanmasını sağlıyor. Bu sayede de KOBI çalışanları ve yöneticileri, istedikleri an sipariş girişi, stok yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) gibi birçok akti-viteyi online takip edip giriş yapabiliyor.”

Yeni TTK’ya uyum

Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) getirdiği en önemli değişikliklerden birisi uluslararası platformda anlaşılabilir olmayı hedefleyen IFRS yani Uluslararası Finansal Raporlama Standartları. SAP Business One, şirketlerin IFRS’ye göre raporlama yapabilmelerini de sağlıyor.

Kullanıcılann, hem gündelik muhasebesel işlemlerini, hem de ay/yıl kapanışını daha kolay ve hızlı yapabileceklerini belirten Özen, kullanıcı hatalarının minimum seviyeye inmesiyle birlikte firmaların kanunla birlikte önemi oldukça artan iç ve dış denetimlerini daha rahat geçireceklerine dikkat çekiyor. Yasayla birlikte, bütçe planlama ve yapılan bütçenin takibi konularının da önemli bir hale geldiğini söyleyen Özen, “SAP B1 Bütçe Modülü ile müşterilerini bu konuda da destekliyor. Unutulmamalıdır ki yeni yasa uzun soluklu bir değişimi beraberinde getiriyor. Bu kapsamda SAP, Business One çözümü ile KOBİ’lerin yasaya uyumunu ve iş süreçlerini hızlandırarak pazarda güçlenmelerini, sürdürülebilirliklerini sağlamayı hedefliyor” diyor.

Müşteriyle tedarikçiyi birleştiriyor

Business One çözümü, başta perakende, otomotiv, hizmet, servis, profesyonel hizmetler, hızlı tüketim ve dağıtım gibi ana sektörler olmak üzere, 35 binden fazla kurumsal firma tarafından kullanılıyor. B1’in firmalara sağladığı düşük maliyet avantajı ile işletmenin bütün fonksiyonlarının kısa sürede bütünleşik olarak çalışabilmesine imkan verdiğini belirten Gökçe Özen, “SAP uygulamaları aynı zamanda tedarikten teslimata kadar uzanan lojistik bir zincir oluşturmak için, iş süreçlerini müşteriler ve tedarikçilerle birleştirebiliyor” diyor.

Burcu Tuvay




Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir