Anasayfa / Haberler / KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi 27-28 Kasım’da

KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi 27-28 Kasım’daKOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi 27-28 Kasım’da

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin (İKÜ) geleneksel KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi, bu yıl 2.7 – 28 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyonun konuşulacağı kongre, Dedeman-İstanbul’da iş dünyasını bir araya getirecek.

IKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ile KOBİ Geliştirme ve Rekabet Uygulama ve Araştırma Merkezi, “KOBİ’ler ve Verimlilik Kongreleri’nin sekizinci-sini 27-28 Kastm’da düzenliyor. TC Merkez Bankası’nın maddi desteğini alan kongrede bu yıl ‘Ar-ge, ür-ge ve inovasyon’ konuşulacak. Dedeman-İstanbul’da düzenlenecek kongre süresince kamu, özel sektör temsilcileri ile bilim dünyası bir araya getirilecek ve güncel konular tartışılacak, çözüm önerileri sunulacak.

KOSGEB işbirliği ve KOBİ’lerin üyesi oldukları sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle gerçekleştirilen kongre, bu yıla kadar iş dünyası ve akademisyenlerden oluşan 3 binden fazla katılımcıya ev sahipliği yaptı.

İlk giin neler olacak?

27 Kasım Salı günü başlayacak kongrede KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, KOSGEB’in KOBİ’lere verdiği destekleri ak-tanrken, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük KOBİ’lerin bu konuya verdikleri öneme değinecek. ‘3. Eğitime Gönül Veren KOBİ Ödülleri’nde ise geçen yıl eğitimi faaliyetlerinin bir parçası haline getirmiş 3 firma ödüllerini alacaklar.

Kongre’nin bu yıl açılış konuşmacısı ise TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, ‘Değer Yaratmak’ başlıklı konuşmasında tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.
8’inci KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi’nin öğleden sonra düzenlenecek ilk paneli ‘İşletmeler İçin Teşvikler, Destekler, Yenilikler’ başlığını taşıyor. Panel süresince işletmelerin kullanabileceği ve faydalanabileceği yeni teşvikler, destekler, ilgili bakanlıklar ve kurumlanıl üst düzey bürokratları tarafından anlatılacak.

Başarı hikayeleri anlatılacak

28 Kasım Çarşamba günü işletmelerini büyütmüş, uluslararası bilinirliğe kavuşmuş ve marka yaratmış firmaların sahipleri tecrübelerini aktaracakları ’Sektöründe Değer Yaratanlar’ paneli ile başlayacak. Artesis Teknoloji Sistemle-ri’nden Prof. Dr. Ahmet Duyar, Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, Ziylan Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan gibi iş dünyasının yöneticileri başarı hikayelerini paylaşacak.

  Japon Stajyer Kabul Eden Şirketlere Aylık 5 Bin TL Verilecek

İşletmelerin ar-ge, ür-ge ve inovasyon konusunda kimlere hangi yollarla başvurabileceklerinin işleneceği, yol gösterici nitelikteki ‘Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyonda Yanınızdakiler…’ başlıklı panelde ise üniversite – sanayi işbirlikleri, teknoparklar, TU-BİTAK-MAM, TTGV destekleri gibi konulara yer veriliyor. Öğleden sonra gelecekte iş dünyasını en çok ilgilendirecek ve çok büyük bir pazar olan “Afrika’daki Üretim ve Pazarlama Fırsatları” DEİK Türk – Afrika İş Konseyleri Koordinatörü Tamer Taşkın tarafından anlatılacak. Kongre’nin son paneli ‘İşletmelerde İnovasyon’ teması ile gerçekleştirilecek ve işletmelerin nasıl ve hangi bölümlerinde inovasyona gidebilecekleri örnekleri ile aktarılacak.

Patent konuşulacak

KOBİ’ler için en önemli sorunlardan biri patent alma, marka yaratma ve onu koruma konusu. Türkiye’nin en eski patent firmalarından Ankara Patent’in Genel Müdürü Kaan Dericioğlu’nun oturum başkanlığı’nda düzenlenecek ‘Patent Nasıl Alırım, Markamı Nasıl Korurum?’ panelinde yeni buluşların, fikirlerin nasıl korunabileceği hakkında tüm sorulara cevap bulunacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir