Şirket Haberleri

KOBİ’lere mobil çözümler

KOBİ’lere mobil çözümler

HP, küçük ve orta ölçekli işletmelerin artan mobil işgücü ihtiyacını karşılamak için gerekli teknoloji altyapısma yönelik çözümlerini duyurdu. Bu bağlamda HP’nin yeni ürünleri, veri ve uygulamalara güvenli kesintisiz erişim için uygun platform sağlıyor.

Bugün dünyada 1 milyar 100 milyon adetten daha fazla mobil cihaz kullanılıyor. Hem kurumsal firmalar hem de KOBÎ’lerin mobil cihazlarla üretilen ve paylaşılan bilgilere en güvenli şekilde erişmesi ve bunları güvenle yöneterek saklaması gerekiyor.Bu bağlamda HP Bütünleşik Altyapılar, veri ve uygulamalara güvenli kesintisiz erişim için uygun platform sağlıyor. Citrix, Microsoft ve VMware’in sağladığı teknolojileri kendi çözümleriyle tamamlayan HP, mobil kadrolara daha fazla ihtiyaç duyulan günümüzde, çalışanların veriye erişimini kolaylaştırarak üretkenliği arttırıyor.

Bir Gartner araştumasına göre, 2016 yılında kadrolu çalışanların en az yüzde 50’si e-postalarını, geleneksel masaüstü sistemler yerine, tablet veya akıllı telefonlarla yönetecek. Bu nedenle KOBl’lerin de BT yapılarını artan mobilité ihtiyacını karşılamak için hazırlaması gerekiyor.

GÜVENLİ VERİ MERKEZİ

HP çözümleri kurumlara, istemci sanallaştırma sanal masaüstü çözümü ile daha güvenli veri merkezleri sağlıyor. KOBÎ’ler tablet, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve yalın istemciler üzerinden yazılım uygulamalarına güvenli bir şekilde erişebiliyor. HP İstemci Sanallaştırma Analiz ve Modelleme’de hazır paket olarak sunulan hizmet, mevcut BT ortamını analiz ederek, orta ölçekli işletmelerin mobiliteyi benimsemesi için sistemi basitleştirip sanallaştırma kurulumunu hızlandırıyor. Mobilite için Dönüşüm Atölyesi ile mobil teknolojilere geçiş sürecinin basitleştirilmesi, Iş Koruma Çözümleri ile de mobil işgücünde iş sürekliliğinin arttırılması sağlanıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu