Anasayfa / Kariyer ve İş / Koç Deneyiminizi Başarılı Kılmanın Dört Yolu

Koç Deneyiminizi Başarılı Kılmanın Dört YoluKoç deneyiminizi başarılı kılmanın dört yolu
Koçluk revaçta. Peki Size uygunmu? Bir zamanlar yöneticiler için zirveden düşmenin son adımı olarak görülen lider koçluğu artık terfiyi yumuşatmaya yardımcı oluyor, yeni gelenlere kültürü öğretiyor ve yeteği düzenliyor.

1-  Doğru eşi bulmak çok önemli
Sizi zorlayacak birine ihtiyacınız var. Ayrıca güvenebileceğiniz ve kolaylıkla konuşabileceğiniz birine ihtiyacınız var. Tıpkı eşiniz yada iş arkadaşınızla olduğu gibi, bu bir ilişki ve yürümesi gerekiyor.
2-  Beklentileri dikkate alın
Patronunuzun ve patronunuzun patronunun bu beklentileri paylaştığından ve aynı sonuçları umduğundan emin olun. Amaç, listenizin en başında bu beklentilerin olduğunu koçunuzun da bilmesi.

3-  Verdiğiniz paranın karşılığını alın
İşinizdeki başarıyla doğrudan ilişkisi olan konulara ya da sorulara hazırlanın. Ryan Harris’in koçu ona öneri listesi gönderiyor ve Harris de hatırlamak için bu listeyi kullanıyor.

4-  Koçunuz sizi eylemde görmeli
Çalışma arkadaşlarınızla beraberken sizi gözlemlemesine izin verin. Bu diğerlerine değerli ve terfi edebilir olduğunuz hissini verebilir. Ayrıca onlara kendinizi geliştirmeye çelıştığınızı da gösterin.

Myfikirler.com

  Alex Ferguson'un Yönetecilik SırlarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Mutsuzluk, İş Dünyasındaki En Önemli Sorunlardan Biri

ŞEHİR hayatının negatif enerjiyle trafiği, kent insanında dalga dalga yayılan mutsuzluk hastalığını artırıyor. Madde ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir