Anasayfa / Şirket Haberleri / Koç’un yatırım rallisine Hyundai de katıldı

Koç’un yatırım rallisine Hyundai de katıldıKoç’un yatırım rallisine Hyundai de katıldı

Otomotiv sektöründe yerli marka gündemi ile başlayan yatırıma dönük mesai meyvelerini vermeye başladı. Yerli otomobil konusunda beklenen ilk somut adım Koç Holding’ten geldi. Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, yerli otomobilin Tofaş tarafından yapılacağını, üretim konusunda yepyeni bir platform kullanılacağını da belirtti.
Koç’un açıklamasının yapıldığı gün, Ford Otosan da üçüncü fabrika müjdesini verdi. Gölcük ve Eskişehir’deki fabrikalarına 2012 yılında 3’üncüsünü ekleyeceğini açıklayan Ford Otosan, 110 bin adet kapasiteli olacak yeni fabrika için 205 milyon Euro yatırım yapacaklarını duyurdu.

Hyundai de yeni yatınm niyetini daha önce açıklayan bir diğer marka. Yatırım konusunda hiçbir detay paylaşmayan Ali Kibar, Ekonomist’e yatırımla ilgili ipuçlarını da verdi.

Türkiye’de seri üretime 1997 yılında start veren Hyundai, yeni bir tesis değil, mevcut tesislerde kapasite artışı ve iki yeni model üretimine start verecek.

Kibar Holding Başkan Vekili Ali Kibar, uzun zamandır Türkiye’ye yaurım yapacağı konuşulan Hyundai’nin yeni bir yatırım için teşvikleri beklediğini açıklamıştı. Bu konuda açıklanacak teşviklere göre karar vereceklerinin ifade eden Kibar, bu yatırımın yeni bir fabrika değil, mevcut tesislere ilave yatırım olacağını söyledi. Ekonomist’e verdiği bilgide Kibar, ‘Yeni yatırımın içeriğinde İzmit’teki mevcut tesislerimizde kapasite artırımı ve yeni model üretimi olabilir” dedi.

  Bernardo Osmanlı Koleksiyonu ÇıkardıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir