Anasayfa / Şirket Haberleri / Komagene, Dönergene Adıyla Çin’de Döner Zinciri Kuruyor

Komagene, Dönergene Adıyla Çin’de Döner Zinciri KuruyorKomagene çin’de döner zinciri kuruyor

Çiğköfte markası Komagene şimdi de Dönergene adıyla döner pazarına adım atıyor. Üstelik sıra dışı bir strateji izleyerek ilk şubesini Çin’de açmaya hazırlanıyor. Bunun için Yinchuan Tuzhongjuli Maoyi Youxian Gongsi isimli bir şirket kuruldu, ilk şube Ningxia Eyaleti’nin başkenti Yinchuanda şehrinde 17 Kasım 2012 tarihinde açılacak. Şirketin Çin’deki büyüme hedefi oldukça iddialı. 2013’ün sonuna kadar 100 şubeye ulaşılması hedefleniyor. Çin’in ilk döner restoranları zincirini kurmaya hazırlanan Komagene Genel Müdürü çetin Tekdemlr, bu yatırıma nasıl karar verdiklerini şöyle anlatıyor: “Geçen yıl Çin’de düzenlenen bir fuarda ziyaretçilere Türk kültürünü tanıtmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenlenmişti. Bu sırada misafirlere döner ikram edildi İşte o sırada Çinlilerin büyük bir iştahla döner yemeleri dikkatimi çekti. Türkiye’ye döndükten sonra bunun üzerine düşündüm. Hemen Çin’e bir ekip gönderdim. Yaklaşık bir yıl boyunca Çin’e giderek araştırmalara devam ettik. Yeme alışkanlıklarını inceledik. Bize özgün döner ve tavuk tadımızı koruyarak soslar vasıtasıyla yerel tatlarla zenginleştirdik. Çin’in önde gelen geleneksel restoranlarının şeflerinden soslar konusunda destek aldık. Bunların sonucunda Çinlilerin damak tadına uygun döner geliştirdik. Hazırladığımız dönerde onları sevdiği baharatlar kullanıyoruz.”
Döner restoranlarında kullanılacak etler Nlngxia bölgesinde 2 bin metre yükseklikte yetişmiş kuzu ve dana etlerinden elde ediliyor. Hayvanlar uzman veterinerler tarafından seçilip şirketin kendi tesisinde kesilecek ve döner haline getirilecek. Şirketin Çin’deki İmalathanesi için yaklaşık 1 milyon euro yatırım yaptığını da belirtelim…

  Siirt'te Faaliyet Gösteren Garzan Tekstil'den Zaraya 360 Bin TişörtYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir