Anasayfa / Emlak Haberleri / Konaklı Kongre Merkezi Bina İnşaatına ALTSO’dan Destek

Konaklı Kongre Merkezi Bina İnşaatına ALTSO’dan Destek

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Kasım ayı olağan meclis toplantısında, Konaklı beldesinde yapılmakta olan kongre merkezine 200 bin TL destek verilmesi kararı çıktı.Toplantıda, geçtiğimiz bir ayın yoğun geçen yönetim kurulu faaliyetleri ibra edildi. Meclis Başkanı Mustafa Tuna’nın başkanlık ettiği toplantıda, Akdeniz Üniversitesi, Konaklı Belediyesi ve ALTSO işbirliğinde geçtiğimiz ay protokolü imzalanan Konaklı Kongre Merkezi inşaatına, 2010 yılında 90 bin ve 2011 yılında 110 bin TL olmak üzere toplam 200 bin TL yardım yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Alanya ekonomisinin çehresini değiştirecek olan bu proje için yaklaşık 1 yıldır Akdeniz Üniversitesi ve Konaklı Belediyesi işbirliğinde çalışmaların devam ettiğini, geçtiğimiz ay imzalanan protokolle de bu çalışmanın resmiyet kazandığını hatırlattı.

Kaba inşaatı hemen hemen tamamlanmış olan kongre merkezi olarak kullanılacak binada inşaat çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Aydoğan, binanın en kısa sürede hizmete açılmasının şehrin menfaatine olacağını söyledi. Aydoğan, “Binanın erken tamamlanması ve biran önce ilçemizin kongre turizmine açılmasını istiyoruz. Bu manada meclisimizin takdir edeceği oranda yardım yapılması şehrimizin geleceği açısından önem taşımaktaydı. Ben bu konuda hassasiyet gösteren tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.Öte yandan, Aydoğan, geçtiğimiz ayın yoğun geçen çalışmaları hakkında da meclis üyelerine bilgi verdi. Bayram nedeniyle Alanya’ya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek ile yaptıkları görüşmeleri hatırlatan Aydoğan, özellikle Gazipaşa Havalimanı’na büyük gövdeli uçakların inmesi için çalışmaların biran önce tamamlanması gerektiğini önemle vurguladıklarını söyledi.

ALTSO ev sahipliğinde geçtiğimiz ay içinde birbirinden önemli çalışmaların da gerçekleştiğini belirten Aydoğan, “Turizmde Travel Life sürdürülebilir turizm sistemi semineri, Hacettepe Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü Türkiye Amerikan Etüdleri Derneği’nin üç gün süren semineri, sigortacılık bilgilendirme toplantısı, Türk halı ve düz dokumacılığı sempozyumu, TOBB okul yardımları, tarımda yeni fırsatlar paneli gibi organizasyonlara da destek verdik.” diye konuştu.

Toplantının son bölümünde eğitim, turizm ve ulaşım konularında da çeşitli görüşler masaya yatırıldı. Bankalar ve TEDAŞ ile ilgili abonelerin yaşadığı sorunlara ilişkin araştırma yapmak üzere de birer komisyon kurulmasına ve bu komisyonların gelecek toplantıda elde ettiği bilgileri meclis üyeleri ile paylaşmasına karar verildi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir