Anasayfa / Emlak Haberleri / Konut sigortası, misafirinizin eşyalarını da güvenceye alıyor

Konut sigortası, misafirinizin eşyalarını da güvenceye alıyorKonut sigortası, misafirinizin eşyalarını da güvenceye alıyor

Evinizi, içindeki eşyalarıyla birlikte güvence altına alan konut sigortası, evin içinde yaşayanlar ve sorumluluklarını da teminat kapsamında koruyor.

HAYATTAKİ en değerli yaşam alanınız olan eviniz, siz farkında olmadan her gün onlarca riskle karşı karşıya kalıyor. Oysaki sizi yağmurdan, soğuktan ve dışarıdaki her türlü tehlikeden koruyan evinizin de korunmaya ihtiyacı var. îster kiracı ister ev sahibi olun, evinizi risklere karşı güvence altına alabilir ve huzur içinde yaşamaya devam edebilirsiniz.

Konut sigortası ile ev ve içindeki eşyalarınızın yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ve sorumlulukları da teminat altına alınabiliyor. Sigorta şirketleri, sundukları konut sigortası ürünü sayesinde, yaşanabilecek olası risklere karşı güvence sağlayarak, riskin gerçekleşmesi durumunda poliçenizin teminatları kapsamında zararınızı karşılıyor.

Ürün kapsamında, yangın, yıldırım, infilak, sel, su baskını, tına, yer kayması, deprem, duman, kar ağırlığı gibi risklerin yanı sıra, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli reketler, terör, dahili su, kara, hava, deniz taşıtları çarpması, kıt sızması, yangın mali sorumluluk gibi riskler de teminat altında bulunuyor.

Ayrıca ferdi kaza, hırsızlık, misafir eşyaları, kıymetli eşya, nakit para, makine kırılması, cam ve ayna kırılması, elektronik cihaz, enkaz kaldırma masrafları, alternatif ikamet değişikliği masrafları, kira kaybı, dekorasyon masrafları ve hukuksal koruma teminatları da ürün dahilinde bulunuyor.

Asistans hizmetleri ürün kapsamında 
Konut sigortası, riskin gerçekleşmesi anında, sigortalının ihtiyaç duyduğu asistans hizmetlerini de, poliçe kapsamında sunuyor. Asistans hizmetleri kapsamında su/sıhhi tesisat tamiri, elektrik tesisatı arızalarının tamiri, çilingir/anahtar işleri, konutta kalanların kurtarılması, dış cephe camlarının değişimi, konut oturulamaz hale geldiğinde veya hırsızlık hasarlarında ‘otel hizmeti’, hasar durumunda konutun güvenliği sağlanıncaya kadar ‘güvenlik şirketi’ temini, hasar nedeniyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması ve sigortalı faturalarının ödenmesi gibi hizmetler sigortalıya sunuluyor.

  Zeytinburnu - Ataköy sahilindeki konut projeleri

Ayrıca birinci derece aile üyesinin ölümü veya ciddi hastalığı sonrası meydana gelen seyahat masraflarının karşılanması, doktor veya ambulans gönderilmesi, uzman hemşire veya refakatçi gönderilmesi, hastanede yatma durumunda yardım, tıbbi yardım hizmetleri, acil mesajların iletilmesi, hukuki danışmanlık hizmetleri, profesyonel ev hizmetleri organizasyonu, bilgi ve organizasyon servisi gibi teminatlar da konut sigortası ile birlikte sunulan asistans hizmetlerinin kapsamında yer alıyor.

Hangi avantajları sağlıyor?

•    Yeni değerinden ödeme teminatı: Eviniz ve içindeki eşyalara ait herhangi bir risk gerçekleştiğinde, ödemeleriniz riskin gerçekleştiği günkü yeni değer üzerinden yapılır.

•    Konut çokluğu indirimi: Bina teminatı içeren birden fazla poliçeniz olması durumunda indirimden faydalanabilirsiniz.
•    Hasarsızlık indirimi: Hasarsızlık durumunda, poliçe yenilenirken, şirketlere göre değişen oranlarda indirim uygulanır.

•    Enflasyon koruması: Poliçe, talep edilmesi halinde, enflasyona karşı korumalı olarak da yaptırılabilir. Bu sayede ev ve içindeki eşyalar, enflasyon nedeni ile meydana gelebilecek değer kaybına karşı, bir yıllık sigorta süresi için istenilen oranda korumaya alınır.

•    Eksik sigorta koruması: Poliçe, sözleşmede yazılı sigorta bedelinin, sigortaya konu olan malın gerçek ve makul değerinin altında olması durumuna karşı da güvence sağlar.

Hasarsızlık indirimi uygulanıyor

Konut sigortası dahilinde, sigortalıya iki tür indirim uygulanıyor:

•    Hasarsızlık indirimi: Sigorta poliçesi süresince konut ile ilgili bir hasar durumu yaşanmamışsa ve sigortalı herhangi bir hasar tanzim talebinde bulunmamışsa, poliçe yenileme durumunda, o sigorta yılı içerisinde sigorta şirketine göre farklılıklar gösteren oranlarda hasarsızlık indirimi uygulanır.

•    Alarm indirimi: Eğer konutunuzda alarm sisteminiz varsa ve çalışır durumda ise yine sigorta şirketlerine göre farklılık gösteren oranlarda indirim alabilirsiniz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir