Anasayfa / Haberler / Kredi Kartı Aidatını Nasıl Geri Alırım

Kredi Kartı Aidatını Nasıl Geri AlırımKredi Kartı Aidatını Nasıl Geri Alırım, kredi kartı aidatını geri almak, kredi kartı aitadı, kart aidatı, kart aidatını geri alam yolları

Bankalar tarafından haksız ve hukuksuzolarak alınan kredi kartı aidatlarının geçmiş yıllara ait bedellerini aşağıdaki yolu izleyerek geri alabilirsiniz.

Öncelikle şikâyetinize ilişkin olarak iddia konusu şikâyetinizde hak arama mercilerinde haklılığınızı ispatlayabilecek belgeler ile kanıtlanabilir olması gerekir.

Bir olgunun varlığı veya yokluğu hususunda karar merciinin ikna edilmesine ispat denir. İspata ilişkin genel hüküm Medeni Kanunun 6’ncı maddesinde belirtilmiştir. Buna göre, Kanunda aksine bir hüküm bulunmadıkça taraflardan her biri hakkını dayandırdığı olguların varlığını ispatla yükümlüdür. İddiasını resmi sicil, belge ve senetlerle kanıtlayan, yükümlülüğünü yerine getirmiş sayılır. Herkes tarafından bilinen olguların da ispatı gerekmez. “4077/6 . maddenin V bendinde, bir satıcı veya sağlayıcı bir şartın (genel işlem şartının) münferiden tartışıldığını ileri sürüyorsa bunu ispatla yükümlüdür.”
Hukuki Gerekçeler;

5411 sayılı Bankacılık Kanunu 76. Madde,

5464 sayılı Banka kartları ve kredi kartları kanunu 24/4. Madde,

818 sayılı Borçlar Kanunu 125. Madde,

4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun 30. Madde,

4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun 6. Madde.

Öncelikle bankanızla Kredi Kartı Aidatı nı iade etmesi içim telefon ile görüşünüz, bazı durumlarda banka ücreti doğrudan iade edebilmektedir. Eğer iade etmemekte direnirler ise aşağıdaki adımları izleyiniz.

kredikartı dilekçe örneği indir

1- Üstte verilen örnek dilekçeyi linkini indirin ve boş yerleri; bilgileriniz gelecek şekilde doldur ve 2 adet yazıcı çıktısı alın.

2- Kesilen aidatın ekstresini veya dekontunun 2 kopyasını alın ve dilekçelerin ile 2 takım yapın.

3- Hazırlamış olduğunuz 2 takım dilekçe ve ekstrelerin ile İlçe Kaymakamlığında bulunan Tüketici Hakem Heyetine ücretsiz olarak başvurunu yapın.

  Van Gölü'nün incisi marka oluyor

4- 30 gün içinde kararın olumlu olarak çıkacaktır ve size gönderilecektir. Bu belgeyi bankaya fakslayın ve unutmayınız elinizdeki belgenin mahkemesiz olarak haciz yetkisi vardır banka size paranızı iade edecektir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir yorum

  1. isa kıranşal

    bankadan almiş olduğum konut kırdesinin dosya masirafo olarak parayı geri ala bilirmi takıp yolu kıredi kartindaki yol mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir