Anasayfa / Emlak Haberleri / Krediyi kaldırdı leasing ile ofis satıyor

Krediyi kaldırdı leasing ile ofis satıyorİstanbul Atatürk Havalimanı yakınındaki Kuyumcukent arazisi içindeki Vizyon Park projesinde yer alan 807 ofisin 667’si yılbaşından bu yana geçen 4 ayda satıldı.

Çok amaçlı ofis blokundaki 327 daireden 227’si, doğrudan ofis olarak adlandırılan 480 daireden de 440’ı sahibini buldu. Vizyon Park’ı hayata geçiren Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları AŞ (KUYAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal Metiner, henüz satılmayan ofisleri sıfır faiz ve sıfır peşinat ile 60 aya kadar vade farksız taksitle ve 120 aya kadar ise bankalardan leasing kullandırarak taksitli şekilde satacaklarını açıkladı. 120 aylık leasing kullanıldığında 60. aydan sonra taksitlerde yıllık yüzde 7’lik kira artışı uygulanıyor. Satın alanların haziran ayında teslim edecekleri ofislerine hemen taşınabileceklerini, metrekare başına aylık aidatın ise 4 lira olacağını ifade etti.
Sait Erdal Metiner, “Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nun işyeri alırken kullandırılan banka kredilerini yüzde 50 ile sınırlaması üzerine banka kredisini kaldırdık. Bitmiş binalar olduğu için bankaların leasing şirketleriyle anlaştık ve bu şekilde kira öder gibi ofis satıyoruz. Bu şartlarda buradan ofis almaya ‘altın fırsat’ veya ‘çılgın fırsat’ diyorum. Taksitler 60 aya kadar olursa bunu kendimiz finanse ediyoruz.” dedi. Ofislerin metrekare satış fiyatı 1.650 dolardan başlarken, mağazaların fiyatı ise 3.685 dolardan başlıyor. Vizyon Park’a komşu Fer Yapı-Boyner ortaklığının projesi bir haftada yüzde 30 prim yaptı. KUYAŞ, elinde kalan son arsaya ise 500-550 civarında rezidans yapmayı planlıyor.

  Toki Mimari ve Estetik Evler YapacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İnşaat ve Altyapı Sektörü Nereye Gidiyor?

Gelişen teknolojiler ve bakış açıları yepyeni bir yaşam alanı kavramını şekillendiriyor. Ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir