Anasayfa / Şirket Haberleri / Kristal Endüstriyel Dünya Standartlarını Yakaladı

Kristal Endüstriyel Dünya Standartlarını YakaladıKristal Endüstriyel Dünya Standartlarını Yakaladı

Temeli 1987 yılında atılan Kristal Endüstriyel, günümüzde dünya standartlarındaki üretimi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Türkiye geneline ve yurtdışma uzanmayı başaran Kristal Endüstriyel, her geçen sene büyümeye devam ediyor.

Kilit Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Kristal Endüstriyel, endüstriyel mutfak ekipmanlan, soğutma sistemleri, açık büfe imalatı gerçekleştiriyor. Kendi markası altmda da üretim yapan Kristal Endüstriyel, konusunda dünyanın önemli birçok markasının da yetkili olarak satışını ve satış sonrası servis hizmetini de veriyor. Dünya standartlarında üretim gerçekleştiren Kristal Endüstriyel, Türkiye içindeki bilinirliliğini yurtdışma da taşımak istiyor.

Bayi ağını tamamlayacak

Kristal Endüstriyel Genel Müdürü Ramazan Kaynakçı, öncelikle yurtiçi ve yurtdışı bayi ağınm oluşumunu tamamlamak istediklerini söyledi. Yurtiçinde sağladıklan marka bilinirliğini yurtdışma da taşımak istediklerini belirten Kaynakçı, “2011 yılının ilk yansında yurtiçinde ve yurtdışmda prestijli projelere imza attık. Bunun yanında yurt içinde Adana ve Gaziantep’te, yurtdışmda AzerbaycanBakü ve KKTC’ye yeni bayilikler verdik. 2011’in ilk yansında hedeflediğimiz büyüme rakamlarına ulaştık” dedi.

5 ana bölümde iş üretiyor

Ramazan Kaynakçı, Kristal Endüstriyel’in sektöre sunduğu hizmetleri de sıraladı, “Kristal Endüstriyel, endüstriyel mutfak, soğutma, açık büfe, çamaşırhane ve teknik servis olmak üzere 5 bölümde hizmet veriyor. Endüstriyel mutfak bölümünde her türlü pişirme ekipmanlan, tezgah ve raf gruplan, soğutma bölümünde tezgah tipi, dik tip buzdolaplan, bar dolaplan, şok soğutuculann yanı sıra soğuk odalar imal edilmektedir. Açık büfe bölümünde ağırlıklı ahşap olmak üzere, granit ve akrilik uygulamalan da yapılmaktadır. Çamaşırhane bölümünde endüstriyel makine satışının yam sıra, profesyonel çamaşırhane işletmesi yapılmaktadır. Teknik servis departmanında ise kendi üretimlerimizin yanı sıra, ithalatını yaptığımız ürünlerin yedek parça stokları tutulmakta ve servis hizmeti verilmektedir.”

15 ülkeye ihraç gerçekleştiriyor
Kristal Endüstriyel’in müşterileri ile uzun vadeli çalışma hedefinde olduğunu ifade eden Kaynakçı, “Bu yüzden müşteri memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Müşterilerimiz şirket sahiplerine kolaylıkla ulaşabildikleri için çözüme daha kolay ulaşabilmektedirler. Bu da müşterimizin firmamıza olan güvenini arttınyor” dedi. Üretim adetlerinden de bahseden Kaynakçı, “Üretim adetleri olarak soğutma bölümünde yıllık 5000 adet buzdolabı, mutfak bölümünde yıllık 4000 adet pişirme grubu üretim adedimiz var. Proje bazında da yıllık ortalama 25 adet beş yıldızlı otel projesi yapmaktayız. Şu anda üretimimizin yüzde 30’unu ihraç etmekteyiz. Yaklaşık 15 ülkeye ihracatımız bulunuyor. Ortadoğu ve Türk cumhuriyetlerine bayi ve proje bazında ürün göndermekteyiz, Avrupa’daki firmalara kendi markalanyla fason üretim yapmaktayız. Yurtdışındaki ve yurtiçindeki fuarlarda ürünlerimizi sergiliyoruz. Milano HOST fuan da katıldığımız önemli fuarlardan biridir” diye konuştu.

  Anadolu Grubu'nun Yeni Yatırım Planları

Fabrika alanını büyütüyor

Gelişim ve büyüme hedeflerinin de bulunduğunu söyleyen Kaynakçı, bu konuda şu açıklamalan yaptı; “Antalya Organize Sanayi Bölgesi‘ndeki fabrikamızın yanındaki 18,000 m2 büyüklüğündeki araziyi satın aldık. Buraya 10,000 m2 ilave inşaata başladık. İnşaatımız bitince 62,000 m2 arazi üzerine 48,000 m2 kapalı alana sahip olacağız. Yeni fabrika alanında, yeni üretimlerle ilgili Ar-Ge ve proje çalışmalan devam etmektedir.”

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

CNC tabanlı gelişmiş makine parkuru ile üretim yapan Kristal Endüstriyel, gerek standart gerekse projeye uygun olarak profesyonel mutfak ekipmanlan üretimi yapıyor. Endüstriyel Mutfak Ekipmanlan bölümünde, özel pişiriciler, döner ocaklan, sıcak tutucular, çalışma tezgahlan, self servis üniteleri, yıkama tezgahlan, hijyen ürünleri, paslanmaz arabalar, duvar-raf dolaplan, istif raflan, davlumbazlar ve gemi mutfaklan üretimi gerçekleştiriyor.

Soğutma Sistemleri

Kristal Endüstriyel, Soğutma Sistemleri bölümünde yatay tip buzdolaplan, dikey tip buzdolaplan, cihaz altı buzdolaplan, soğuk banket arabalan, set üstü teşhir üniteleri, pasta dolaplan, şarap teşhir dolaplan, bar buzdolaplan, vitrin tipi buzdolaplan üretimi gerçekleştiriyor. Soğutma Sistemleri bölümü yılda 5.000 adet buzdolabı üretim kapasitesine sahip. Bu bölümde dünya standartlarında üretilen buzdolaplan, bilgisayar destekli cihazlarla yapılan testlerden sonra kullanıma hazır hale getiriliyor. Aynı alan içinde soğuk oda paneli, soğutma motor gruplan ve soğuk oda kapılan üretimi de yapılıyor.

Açık Büfe

Özellikle turizme hizmet veren otellerin en önemli mekanlanm teşkil eden açık büfeler, mimariye uygun olarak, her mekan için özel olarak tasarlanır. İşte bu önemli tasanmlar için Kristal Endüstriyel bünyesinde eğitimli tasarım personelleri ve kalifiye üretim elemanlan bulunmaktadır. Ahşap boyahanesi, kaplama presleri ve elektro statik toz boya sistemleri ile üretimin her aşamasını kendi fabrikasında gerçekleştiren Kristal Endüstriyel, açık büfelerin soğutma ve ısıtma için gerekli teknik üretimi de yine aynı bölümde bünyesinde bulundurur.

İthal Teknik Servis

İthal ürünlerin satış sonrası teknik servisleri uluslararası eğitim almış deneyimli personel ile gerçekleştirilir. Yetkili servisi olduğu yabancı marka cihazlann güncellenen yedek parçalan Yedek Parça Marketi’nde stoklu olarak bulunmaktadır. Yerinde servis verilemeyen cihazlar, her türlü olanağa sahip teknik servis atölyesinde yenilenerek teslim edilir. Kristal Endüstriyelin yurt içinde yaygın teknik servis ağı bulunmaktadır.

Çamaşırhane

Kristal Endüstriyel, Projesi yapılan Otel ve Hastane gibi tesislerin çamaşırhanelerinde de çözüm ortağı olmaktadır. Kendi bünyesinde, günde 60 ton çamaşır işleme kapasitesinde modem bir tesise sahiptir. Enerji ekonomisi yüksek yıkama hattı, dünya çamaşırhane devleriyle aynı teknolojidedir. Deneyimli personeli ile çamaşırlar uluslararası hijyen kurallarına uygun olarak işlem görür.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir