Anasayfa / Haberler / KSO, 60 engelli ile tekstil ve mantar üretiyor

KSO, 60 engelli ile tekstil ve mantar üretiyorKocaeli Sanayi Odası, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken bir oda.

ayhan zeytinogluBu projelerden biri de 60 engelli vatandaşın istihdam edildiği ‘engelli üretim merkezi’. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, toplamda 110 kişinin istihdam edildiği bu üretim merkezinin tekstil ve mantar üzerine üretim yaptığını söylüyor.

Metrako adlı bir firma için yapılan tekstil üretimin tamamı Avrupa Birliği (AB) ülkelerine ihraç ediliyor. Mantar üretimi ise iç piyasaya veriliyor.
Merkezde ağırlıklı olarak işitme ve fiziksel engellilerin çalıştığını vurgulayan Zeytinoğlu, “Bu proje için ‘emanet işçi statüsü’ kanununu kullandık. Engelli vatandaş istihdam etmek zorunda kalan firmalardan emaneten bu vatandaşlarımızı alıyor, kendi merkezimizde istihdam ediyoruz” diyor.

Öte yandan, Kocaeli, uluslararası bir fuar merkezine ev sahipliği yapmak için de düğmeye bastı. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (Santek’13) ile bu amaç doğrultusunda ilk adımını atan Kocaeli, bundan sonraki süreçte ihtisas fuarlarına ev sahipliği yaparak, uluslararası fuar takvimindeki yerini alacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde (İnterteks) 24-27 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Santek’13 için Kocaeli Valiliği, Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) güçlerini birleştirdi.

  2011 Hac Kura Sonuçları, Hac KuralarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir