Anasayfa / Emlak Haberleri / Kuleli Askeri Lisesi Yenileniyor

Kuleli Askeri Lisesi YenileniyorBugüne kadar çeşitli onarımlardan geçirilen Kuleli Askeri Lisesi, İstanbul İl Özel İdaresi’nin ayırdığı kaynak ile baştan aşağı yenileniyor. Boğazın Anadolu Yakası’nda Çengelköy ve Vaniköy arasında bulunan Kuleli Askeri Lisesi’nde İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan çalışmalar; güçlendirme, çatı onarımı, dış cephe restorasyonu ve deniz cephesi aydınlatma işlerini kapsıyor.
Sözleşme kapsamında bugüne kadar; alt ve üst yapı güçlendirme, çatı karkas tamiri, örtü ve yalıtımının yenilenmesi, kulelerin onarılması, dış cephe temizlik, sıva ve taş onarımları, deniz cephesi ahşap doğramaları, iç mekanlarda yapılan dönem araştırmaları, uygulamaya ilişkin detay projelerinin hazırlanması ve revize edilmesi, led aydınlatma (ışıklandırma) işlerinin tamamına yakını gerçekleştirildi.

Altyapı güçlendirme çalışmaları (avlu içinde kısmen) tüm bina çevresinde tamamlanırken üstyapı güçlendirme, duvarlara kanal açılarak ve karbon ip döşenerek sağlandı. Güçlendirme çalışmaları kapsamında yığma bina 9 yerden dilatasyon derzi ile bölündü.

Çatıdaki tamir, yenileme, tüm çinko, parapet duvarı vs. işleri ise bitirilmiş durumda. Kulelerin karkas tamirleri, ahşap, keçe ve kurşun kaplama işleri ile kule teraslarının yalıtımları ve bakır alem altın varakla tamamlandı. Tarihi binada güçlendirme, dış cephe restorasyon işi halen davam ediyor.

Denize bakan cephe ve şehitler kapısına kadar olan blokların işlerinin de Mart 2011’de tamamlanması planlanıyor.

  İnşaat ve Altyapı Sektörü Nereye Gidiyor?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir