Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Lamborghini Aventador LP 700-4 Resimleri

Lamborghini Aventador LP 700-4 Resimleri0’dan 100km/s’ye 2.9 saniyede çıkıyor!

Lamborghini’nin yeni amiral gemisi Aventador LP 700-4 , Aventador adını 1993 yılı ekim ayında İspanya’nın Saragossa kentindeki arenada güreşerek, tarihe geçen cesaretinden ötürü “Trofeo de la Pena La Madronera” unvanını alan boğadan alıyor.

Bir tarafta çevreci otomobillerin boy gösterdiği ve her markanın alternatif enerjilerle  çalışan otomobillerini sergilediği dünya fuarlarında diğer taraftan özellikle yükselen yeni pazarlardan olağanüstü talep alan lüks otomobiller yeni modellerini gün ışığına  çıkarıyor.

81. Cenevre Otomobil Fuarı’da benzer görüntülere sahne oldu. Dünyanın önde gelen  süper spor otomobil markalarından biri olarak kabul edilen Lamborghini, adını boğa  güreşleri tarihine altın harflerle yazdırmış ve İspanyollar tarafından kahraman olarak  kabul edilen bir güreş boğası olan Aventador’dan alan LP 700-4’le çıktı karşımıza.

ETKİLEYİCİ GÜÇ/AĞIRLIK ORANI
Sembolü bir boğa olan Lamborghini en yeni modeline gözü pek bir boğanın adını verirken, bu ismin hakkını da vermek için çalışmış. 700 beygir gücündeki yeni otomobilin isminin devamındaki 700 rakamı bunu ifade ediyor. Onun hemen yanındaki 4 rakamı  ise, 4. Nesil Haldex ile donatılan dört tekerlekten çekiş sistemini ifade ediyor.
Lamborghini Aventador LP 700-4’ün sıra dışı hafif yapım tekniği, en yüksek sağlamlık ve  güvenlik seviyeleriyle birleşen karbon fiberden üretilen yenilikçi monokok yapıya  dayanıyor.
Sadece 1575 kg’lik ağırlığa sahip olan Aventador, 2.25 kg/BG gibi etkileyici bir  ağırlık-güç oranına sahip. Çok güçlü ancak kompakt motor ise 235 kilogramlık ağırlığıyla son derece de hafif.

0’DAN 100 KM/S’YE 2.9 SANİYEDE ÇIKIYOR
6.5 litrelik V12 motor; 8250 d/d’de 700 BG güce, 5500 d/d’de 690 Nm’lik maksimum torka ulaşıyor. 0-100 km/sa hızlanmasını 2.9 sn’de tamamlayan aracın maksimum hızı  350 km/sa ve bu değerler Aventador’un olağanüstü performansını tam olarak tarif  etmekte yetersiz kalıyor.

  2012'den İtibaren Akıllı Telefonlar Yarı Fiyatına Satılacak

SIRADIŞI ÇİZGİSİ SINIRLARI ZORLUYOR
Lamborghini her yıl olduğu gibi bu yıl da Cenevre Otomobil Fuarı’nda hız meraklılarının  yüreğini hoplatmayı başardı.
Aventador’un iç tasarımı sürücüye yüksek hız anında gerek duyacağı bilgilere en rahat şekilde erişebilmesi için yalın olarak tasarlanmış.


GÜCÜ % 8 ARTARKEN TÜKETİM % 20 AZALDI
Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları, güçteki ciddi artışa (yüzde 8) karşın önceki modele
göre yüzde 20 civarında azaldı. Yeni model şehir içinde 100 km’de 27,3, ortalama ise  17.2 litre tüketiyor. ISR şanzıman, 50 milisaniyelik vites değiştirme süresiyle yüksek düzeyde heyecan duygusunu garanti ediyor.
Lamborghini Aventador LP 700-4’ün adeta bir sanat eserini andıran 700 beygir  gücündeki motoru hız hayranlarının rüyalarını süsleyecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir