Anasayfa / Haberler / Landora’da otomat cabaret

Landora’da otomat cabaretLandora’da otomat cabaret

TÜRKİYE’NİN İLK KARMA KULLANIMLI PROJESİ ORA’NIN TEMALI PARKI LANDORA’DA. OTOMAT CABARET SERGİSİ İLE ÇOCUKLAR, MEKANİĞİN EĞLENCELİ DÜNYASINA ADIM
Çocuklar ve ailelerinin eğlence, keşifve heyecanı aynı yerde bulduğu Landora’da açılan bu eşsiz sergi kırk adet performanslı makineden oluşuyor. Otomat ya da mekanik oyuncak olarak adlandırılabilecek bu makinelerin mekanizmaları, ziyaretçilerin düğmesine basmaları ile canlılık kazanıyor. Bu eğlenceli, ilginç ve şaşırtıcı performans sergileyen minyatür makineleri, dişliler ve çarklar harekete geçiriyor. Cabaret Mechanical Theatre, Sue Jackson tarafından 1979 yılında, İngiltere’de hemen her türden el yapımı eşyanın satıldığı küçük bir atölye olarak kuruldu. Yerel sanatçılar sayesinde kısa sürede el yapımı mekanik oyuncaklarda uzmanlaşmaya başladı ve bu başarı sonrasında atölyesini Londra’ya taşıdı.

Eğlenceli bir yöntemle mühendislik ve mekanik hareketleri öğreten el yapımı oyuncaklardan oluşan bu sergi, şimdiye kadar Londra, Avustralya, Bangkok, Seul, Tokyo ve ABD de dâhil dünyanın dört bir yanını dolaştı. Ekim ayından itibaren Landora’da sergilenen makineler, marifetlerini İstanbullu izleyicilere de göstermek için sabırsızlanıyorlar. Sergi Şubat ayına kadar görülebilecek.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir