Anasayfa / Turizm ve Tatil / Lara Resort & SPA, Aska Hotels’in amiral gemisi olacak

Lara Resort & SPA, Aska Hotels’in amiral gemisi olacak

Lara Resort & SPA, Aska Hotels’in amiral gemisi olacak

Aska Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Aslan, yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Mevcut olan potansiyelin üzerinde bir ilgi gördüğü için Lara bölgesine yatırım yaptıklarını söyleyen Aslan, “Lara Resort&SPA Aska Hotels’in amiral gemisi olacak” dedi.

ADIYAMAN’DA başlayan ve Alanya ile devam eden turizm hayatına birçok başarı sığdıran Ramazan Aslan, başarısının sırrını açıkladı. Aska Hotels hakkında önemli açıklamalarda bulunan Aslan, “Öncelikle Lara otelimizi bitirmek istiyoruz. Şehir otelciliği konusunda yatırım yapma arzusundayız” dedi.

lara resort

Her departmanda çalıştı

7 otelin bulunduğu bir otel zincirinin sahibi olan Ramazan Aslan, çok küçük yaşlarda turizme adım attı. Bir otelin bütün departmanlarında çalışan ve bu çalışkan yapısını halen devam ettiren Ramazan Aslan, “Otelinizde bulaşık yıkayan bir kişinin size vereceği zararı fark edemezseniz başarılı olamazsınız. Eğer siz onu yıkamazsanız onun size vereceği zararı bilemezsiniz. Denize girmeden yüzme öğrenebilir misiniz?” dedi.

“Başında olmadığınız iş sizin değil”

“Başında olmadığınız iş sizin değildir” diye konuşan Ramazan Aslan, personeline ise çok güveniyor. Aslan, “Her çalışan her an işletmenin kontrol mekanizması ile karşı karşıya gelebileceğini bilmeli. Çalışanlar ayrıca kendi işiymiş gibi işi sahiplenirse başarıyı yakalarsınız. Ben her ay çalışanlarımla bir araya gelirim. Başarılı olanlara ödül veririm. Ben onların karşısında değil yanındayım. Ben her an otele gidebilirim. Çalışanlarım beni her an karşılarında görmeye hazırlar. Biz ekibiz. As-ka’nın tek sermayesi ismidir. Bu isme zarar gelmemesi adına ne yapılması gerekiyorsa o yapılır” diyor.

“İş verenimiz müşterimizdir”

Aska Hotels olarak talebi karşılayamadıklarını söyleyen Ramazan Aslan, bu talebe karşı suni bir büyüme istemediklerini ifade etti. Aslan, “Bizim bütün çalışanlarımız şunu bilir: ‘İşverenimiz müşterimizdir.’ Misafir varsa biz varız. Misafirin beklentileri bizim için çok önemli. Bizim bir tesisimizde 365 gün yüzde 98 doluluk oranımız var. Bunu misafir memnuniyeti ile yakalıyoruz. Bakın geçtiğimiz günlerde Almanya’ya gitmek için havalimanında bir konuşmaya kulak misafiri oldum. 1ki kişi aralarında konuşuyordu. Birbirlerine nerede kaldıklarını soruyorlardı. Misafirlerden biri Aska Hoteis’in bir özelliğinden bahsetti. Aska’nın bir otelinde kalan misafir gezerken farklı Aska otelinde hizmet alabiliyor. Bunu güzel bir özellik olarak anlattı. Bunları duymak çok güzel bir duygu. İstediğiniz kadar reklam verin. Ama ağızdan ağıza reklam çok önemli. Almanya’da Aska Hotels’in logosunu araçlarının arka camına yapıştıran misafirlerimiz var. Ancak ‘Biz bu işi biliyoruz’ dersek o iş bitmiştir. Heyecanımızı yitirmememiz lazım. O yüzden biz heyecanımızı kaybetmcdcn aynı heyecanla çalışıyoruz” dedi.just in

“6 bin bin yatağa ulaşacağız”

Aska Hotels’in yeni yatırımı hakkında da bilgi veren Ramazan Aslan, “Şu an en fazla talep gören yer olduğu için Lara’da bir otel yapıyoruz. Lara, mevcut olan potansiyelin üzerinde bir ilgi görüyor. Burası inandığımız bir bölge. Şu an yaptığımız Lara Resort&SPA Aska Hotels’in amiral gemisi olacak. 60 dönüm arazi kullanıyoruz. Bu yatırım bizim prestij yatırımımızı olacak. 545 odalı bu otel grubumuzun en büyük oteli. Bu otel ile toplamda 6 bin yatağa ve 1500 çalışana ulaşacağız” dedi.

“Yatırım yapma arzusundayız”

Ramazan Aslan, Lara Resort&SPA sonrasında yatırımlarına devam edeceğini de belirtti. Aslan, “Biz yatırımlarımıza Lara’da yaptığımız otelimizle nokta koymayacağız. tstanbul’da uzun süredir bir şeyler yapmak istiyorduk. Ama onu şu an askıya aldık. Öncelikle Lara otelimizi bitirmek istiyoruz. Şehir otelciliği konusunda yatırım yapma arzusundayız. İlk adım İstanbul. Ancak biz uygun olan her projeye varız. İstihdam yaratabiliyorsak ve çevreye değer katabiliyorsak varız. Büyümeye devam edeceğiz. Aska’nın bir hedefi var. En önemli hedefimiz de şudur: Hiç kapanmayan otellerle yol almak istiyoruz” diye konuştu.

“Nerede yatak lazım belirlenmeli”

Türk turizmi için de açıklamalarda bulunan Ramazan Aslan, Türkiye’nin artık yeni bir yol haritasına ihtiyacı bulunduğunu söyledi. Aslan, “Artık kendimize yeni bir yol haritası belirlemeliyiz. Öncelikle bilimsel verilerle yol almalıyız. Yatak mı lazım? Nerede ihtiyaç var, Nerede yatak lazım bunu belirlemeliyiz. Önce bunun tespiti yapılmalı. Bir iş yapacaksanız öncc o işin altyapısını yapmalısınız. Bunu oluşturmazsanız yaptığınız işin bir anlamı yoktur. Hedef kitlenizi de tespit edeceksiniz. Kime hitap edeceğiz ve sunduğumuz hizmet burada ihtiyaç mı. Bunun belirlenmesi lazım. Bir de ‘Ahmet yapıyor biz de yapalım’ mantığından kurtulmalıyız” dedi.

“4 oteli kışın açık tutuyoruz”

Türk turizminin en önemli sorunlarından birine parmak basan Ramazan Aslan, “Ayrıca personele de gereken önemi göstermiyoruz. Bugün biz 4 tane oteli personelimiz için kış aylarında açık tutuyoruz. O tesisler yüzde 100 dolu olsa bile para kaybediyoruz. Ama ekmeden biçmek olmaz. Biz personelimize sahip çıkıyoruz. Bakın Türkiye’nin gelecekteki en büyük sorunlarından biri personel olacak. Türkiye artık insana yatırım yapmalı. Bu sektör insansız olmaz. Sektör çalışanını koruyamıyor. İnsanlar bu sektörden kaçıyor. Ankara buna el koymalı. Ramazan Aslan yapıyorsa herkes yapabilir. Çalışanları nasıl koruyabiliriz ona bakmalıyız. Önce insana yatırım yapılmalı. Bizim sektörün ivedilikle buna ihtiyacı var. İnsana yatırım yapılmalı, gerisi teferruattır. Bizim Aska Hotels olarak önceliğimiz insandır. Aska Hotels kendi yöneticisini de kendisi yetiştirir” diye konuştu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir