Anasayfa / Şirket Haberleri / Lava Döküm Tencere-Tava Fabrikası Kurdu

Lava Döküm Tencere-Tava Fabrikası KurduLAVA  ESKİŞEHİR

Döküm tencere-tavada pazar liderliğine yükselen Lava, 12 milyon TL’lik yatırımla Eskişehir’de yeni bir fabrika kurdu. Üretim kapasitesini artıran şirket, rotayı yurtdışına çevirdi…
Lava Metal Döküm Sanayi, döküm tencere-tava üretimine 2010 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki küçük bir başladı. Bu 2011’de yapılan yeni yatırımlarla modern bir fabrikaya dönüştürüldü 6 bini kapalı 15 bin metrekaresi açık olmak üzere 21 bin metrekare alana sahip fabrika için 8 milyon TL makine, 4 milyon TL bina ve demirbaş yatırımı yapıldı. Lava Genel Müdürü Celalettin Kesibaş “Yeni fabrikamız dünyada sadece iki büyük firmada kullanılan elektroforetik teknolojisine sahip” diyor.

Elektroforetik emaye kaplama, Lava fabrikasını diğer tesislerden ayıran en önemli özellik. Bu teknoloji, ürünün üzerindeki emaye kalınlığının her noktada aynı kalmasını sağlıyor. Ayrıca ürünlerin termal şok direnci yüksek oluyor. Kolay temizlenebilir özelliğe kavuşuyor. Aynı zamanda bulaşık makinelerinde kullanılma özelliği sağlıyor.

Lava CFO’su Reyhan Ekşi, önümüzdeki dönemde ihracata ağırlık vereceklerini söylüyor. Şirket, halen KKTC, Rusya, Güney Kore, Azerbaycan, Dubai, İran, ABD, İtalya ve Almanya’ya ihracat yapıyor.

  Türk Telekom Almanyaya Mobile Markasıyla Adım AttıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir