Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Lays Patates Otomatı Reklam Kampanyası

Lays Patates Otomatı Reklam KampanyasıLays Patates Otomatı ve Reklam Kampanyası

Arjantin’de Lays otomatları patatesi cipse dönüştürüyor. PepsiCo Cips gibi içeriği konusunda eleştiriye maruz kalan bir ürünün ne kadar doğal üretildiğini gösteren bir otomatı önümüzdeki aylarda Arjantin’de marketlere yerleştirmeye başlayacağını duyurdu.

Bu otomata para atmak yerine gerçek bir papates koyuyorsunuz ve makina gözlerinizin önünde onu bir poşet cipse dönüştürüyor. Makinanın içinde patates yıkanma, soyulma, doğranma, pişme, tuzlanma ve en son olarak paketlenme aşamalarından geçiyor. Makine içinde gerçekleşen aşamalar çok gerçek görünse de aslında bir cipsin yapımını gösteren bir videodan ibaret.
PepsiCo ürün müdürü Alfredo Della Savia “Lays hakkında gerçekten patatesten yapılmadığına dair dedikodular vardı. Bizim ürün içeriğiyle ilgili bir sırrımız yok. Patates, yağ ve tuz kullanıyoruz. Bu dedikoduyla savaşmak için bunu müşterilerimize göstermeye karar verdik.” diyor.

Della Savia, insanların tepkilerine göre bu makinayı dünya genelinde global bir kampanya yapmak için kullanmayı ümit ettiklerini de dile getiriyor.

6 aydır üzerinde çalışılan ve 150 tane Lay’s paketini barındıran otomatın ilk prototipi 40.000$’a malolmuş. Aynı makinenin çoğaltılması ise 20.000 ile 30.000$ arası olması öngörülüyor.

  Çocuk Giyim Markası Bücürük Tekstil İflas ErtelettiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Boyner’in Morhipo’su ihracata başlıyor

Boyner Holdingin e-ticaret yatırımı Morhipo, ihracat yapmaya hazırlanıyor. Bu yaz pilot çalışmalara başlayan şirket, 2020’de …

Bir yorum

  1. Türkiyeye gelse patates hariç içine atmadığımız şey kalmaz maksat denemek 🙂 Mucit bir ülkeyiz sonuçta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir