Anasayfa / Şirket Haberleri / Lazzoni, 2010’da % 40 Büyüme Kaydetti

Lazzoni, 2010’da % 40 Büyüme KaydettiAndrea Rosati - Manhattan Koleksiyonu

Lazzoni, yurt içi pazarında olduğu gibi yurt dışı pazarlarda da büyümesini sürdürüyor. Her geçen gün büyüyen ve adeta kendiyle yarışan bir marka olarak, bir yandan kendi mağazalarının sayısını arttırırken, bir yandan da ülkenin dört bir yanında kurduğu iş ortaklıkları ile bayilik ağını genişletiyor. Bugün gelinen noktada, yurt içinde 9 ilde toplam 21 mağazası olan Lazzoni Mobilya, altı yeni adresle birlikte yurt içindeki mağaza sayısını 27’ye yükseltmeyi hedefliyor.

Türkiye dışında KKTC’de, Girne ve Lefkoşa’da, ABD’de New York Manhattan’da ve Senegal Dakar’daki mağazalarıyla dört kıtada faaliyet gösteriyor. Yurt dışında 4 mağazaya sahip olan Lazzoni Mobilya, Amerika’daki mağaza sayısını 4’e çıkarmayı ve yurt dışında başka ülkelerde de kendilerine ait yeni mağazalar açmayı istiyor.

Manhattan’da Türk mobilya sektörünü temsil ediyoruz

Amerika’da açacağı yeni mağazalar ile yılda 50 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefleyen Lazzoni Mobilya, yurt içindeki yapılanma ile eşzamanlı olarak, yurt dışı operasyonlarda ihracatı arttırmayı hedefliyor.

New York Manhattan’daki mağazasına ayda iki – üç konteynır ürün gönderen ve aylık cirosunda 250 bin dolara ulaşan Lazzoni Mobilya, bu yıl sonu itibariyle, bu rakamı daha da yükseltmeyi, 5 milyon dolar ciroyu yakalamayı hedefliyor. Bu yıl, bir milyon euroluk bir makine ve teçhizat yatırımı yapmayı hedefleyen Lazzoni Mobilya, Amerika’da açacağı üç mağaza için de yaklaşık bir buçuk milyon dolarlık bir yatırım öngörüyor.
İtalyan İmzalı Koleksiyonlar Mart ayından itibaren Türkiye’deki Lazzoni Mağazaları’nda satışa sunuldu

Lazzoni tasarım ekibine, 12 Türk tasarımcının yanı sıra, dünyaca ünlü yeni isimler de katılmaya başladı. Dört kıtada hizmet veren Lazzoni, dünyaca ünlü iki İtalyan tasarımcıya Manhattan ve Napoli isimlerini taşıyan iki ayrı koleksiyon hazırlattı. İtalyan tasarım anlayışını Türk kullanıcıların evlerine taşıyan Lazzoni, mobilya dahisi iki İtalyan tasarımcı Andrea Rosati’nin Manhattan Koleksiyonu ve Giuseppe Nicoletti’nin Napoli Koleksiyonu büyük ilgi ile karşılandı.

  Ağaoğlu 2013 Yatırmları ve Planları

Tasarımcı koleksiyonlarında; Andrea Rosati ve Giuseppe Nicoletti imzası taşıyan özgün tasarımların yanı sıra, bu tasarımcıların Lazzoni ürünleri arasından, temalara uygun olarak belirledikleri ürün ve aksesuar seçkilerine de yer verildi. Ünlü tasarımcılar, Manhattan ve Napoli yorumlarını,  rahat, ergonomik ve şık tasarımlar olarak mobilyalara yansıttılar.

Rosati, ‘ilham verici ve değişken’ olarak tanımladığı Amerikan yaşam tarzını Manhattan Koleksiyonu ile yaşam alanlarına taşıdı. Tasarımcı, Manhattan Koleksiyonu’nda bir yatak odası, bir yemek odası, TV ünitesi ve oturma gruplarına yer verdi.

Nicoletti, Napoli Koleksiyonu’nda, İtalyan estetik anlayışının en güzel örneklerini sundu. Beyazın ve natürel renklerin başrolde yer aldığı bu tasarımlarında, sakin ve duru mobilyaları ön plana çıkararak iki farklı yatak odası, yemek odası, deri ve kumaş koltuklar, duvar ünitesine yer verdiği koleksiyonunda; Napoli’nin Akdeniz havasını ve enerjisini evlere taşıdı.

Dünyaca Ünlü NICOLETTI HOME Markası, LAZZONI Mağazaları’nda Satış Grafiğini Yükseltti

LAZZONI, bir yandan Lazzoni ürünlerini dünyaya sunarken, bir yandan da uluslararası üne sahip, jenerik markaları Türk tüketicisi ile buluşturmayı önemli bir misyon olarak görüyor. 70 ülke ile aynı anda yurt genelindeki tüm LAZZONI mağazalarında satışa sunulan Nicoletti Home etiketli en şık koltuklar Türk müşterilerin beğenisine sunuluyor. Nicoletti Home ile yapılan distribütörlük anlaşması satışlara da olumlu yansımalar halinde dönüyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir