Anasayfa / Şirket Haberleri / Liberty Sigortadan KOBİ’lere yönelik geniş teminatlar

Liberty Sigortadan KOBİ’lere yönelik geniş teminatlar

KOBİ’lere yönelik geniş teminatlar sunuyoruz

Liberty Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Arışan, KOBİ müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını, sundukları geniş teminatlı yeni ürünleriyle karşılamayı hedeflediklerini söyledi.

EKONOMİYE büyük ölçüde katma değer yaratan KOBI’lerin, yaşanacak büyük bir hasar sonrası, satış ve üretim faaliyetlerine kısa sürede kaldıkları yerden devam edebilmeleri açısından sigortaların yaşamsal bir önemi var. Dolayısıyla KOBl’lere sigortanın öneminin iyi anlatılması ve ihtiyaçlarına uygun sigorta teminatlarının sunulması gerekiyor.

Liberty Sigorta olarak KOBl’le-re yönelik yeni iş yeri paket ürünlerini, acenteleri kanalıyla müşterilerinin hizmetine sunduklarını belirten Liberty Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Arışan, “Bu ürünlerle acentelerimizin pazardaki rekabetçi yapısını güçlendirirken, geniş teminat seçenekleriyle müşterilerimizin sigorta ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz” dedi.Ürünlerini hazırlarken, acente ve KOBİ müşterilerine yönelik pazar araştırmaları ve anketler yaptıklarını söyleyen Ayşegül Arışan, “Bu araştırmaların sonucunda, KOBİ müşterileri için önem seviyesi yüksek ancak memnuniyetin en düşük olduğu noktanın ‘sigorta ürünlerinin teminat kapsamı’ olduğunu gördük. Sektörel bazlı sigorta ihtiyaçlarını belirledik ve bu ihtiyaçlara uygun teminat çözümleri oluşturduk” şeklinde konuştu. Çalışma kapsamında, acenteleriyle bir araya geldiklerini belirten Arı-şan, “Pazardaki farklı ürünleri inceleyerek kendi ürünümüzün işlevselliğini artırdık ve farklılaşma noktalarını belirledik” dedi.

İhtiyaçlar, paket halinde sunulmalı

Sektörde yaygın olarak sunulan standart iş yeri paket ürünlerinin, yangın ve yangın genel şartlarında adı geçen ek teminatları içerdiğini söyleyen Arışan, “Bu ana teminatlara ilave olarak bir işyerinin ihtiyacı olan işveren sorumluluk, 3. şahıs sorumluluk, elektronik cihaz, makine kırılması, ferdi kaza gibi farklı branşlara konu olan teminatlar bir paket olarak çoğu zaman müşteriye önerilmiyor. Oysaki ihtiyaçların bir paket halinde sunulması, müşteri için zor olabilecek teminat seçimi sürecini kolaylaştırıyor” şeklinde konuştu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir