Anasayfa / Kariyer ve İş / Liderlikte Etkin Olmak

Liderlikte Etkin Olmak

Lider, çözüm üreten bu konuda öncülük yaparak çalışmalarını ufku açık bir şekilde yürüten, vizyon anlayışına sahip hayal gücüyle çalışma azmi olan kişidir. Liderler planlı ve programlı çalışarak bulunduğu ortamda etkin bir şekilde çalışma performansı göstererek kendisini her türlü öne çıkarmaktadır. Biz yazımızda liderlik konusunu, yapmış olduğumuz iş sistemiyle alakalı değerlendirerek bu konuda size liderin hususiyetlerinden bahsedeceğiz. Çalışmış olduğumuz sektör network marketing sistemdir. Bu sistemde liderlik çok büyük önem arz etmektedir. Ekiplerin başarılı olmasında liderlik vasfı taşıyan ve bu konuda üzerine düşen vazifeyi en güzel şekilde icra eden kişilerin çalışmaları şekillendirmektedir. Network marketingde liderlerin ve üyelerin en temel özelliği hayal gücü olması gerekmektedir. Hayal gücüne sahip bir insan atılımcı, isteklendirme sahibi ve hedefe ulaşmak için çok büyük fedakârlıkları göze alabilecek anlayışa sahip olabilecek konumdaki kişilerdir.Network marketingde liderlik vasfına sahip olan bir insan, her yönüyle şeffaf olabilmeli karşısındaki kişilere açık olarak çalışmış olduğu network sistemini en güzel şekilde anlatabilme yetisine sahip olmalıdır. Bilgi ve tecrübeli bir şekilde donanımlı olduğunu karşıdakine hissettirmesi lazımdır. Konularla ilgili karşıdakini bilgilendirme ve kendine güven noktasında hareketleriyle karşısındakine bunu gösterebilmelidir. Fedakâr olmalı ve yaptığı işe inandığını tavırlarıyla ortaya koymalıdır. İkna etme yeteneği liderlik yapılanmasında çok önemli karakteristik bir özelliktir. Gerektiğinde inisiyatif alabilme çabuk karar verebilme, sorumluluk sahibi olarak bu noktada adımlar atabilmelidir. Ek iş olarak sunulan işlerde yukarda ifade ettiğim özellikler varsa bu konuda çalışma yapan kişilerin çok şanslı olduğunu söyleyebilirim. Para kazanmak için kişilerin liderlik özelliklerini üzerinde barındırmaları çok önem ifade etmektedir. Network yapanların doğasında lider olmak arzusu her zaman vardır. Pozitif olmak ve negatiflerden etkilenmeyerek çalışma yapmak en vazgeçilmez liderlik prensibidir.

Başarmak için çalışmak şarttır. Lider olmak için en önemli vazgeçilmezimiz çalışmaktır. Stareteji bilincine sahip olarak zamanlama yeteneğini en güzel şekilde ayarlayarak yönetme bilinciyle lider olabilmek etkin olabilmenin en güzel yollarından birisidir. Liderler sıra dışı insanlardır. Dikkat çekici birçok özellikleri vardır. Yapmış oldukları işlerde profösyönellik ön plana çıkmaktadır. Mükemmeliyetçi bir anlayışa sahiptirler. Günevilir olma, cesaretle yapacağı işlerin üzerine gitmesi liderin ayırt edici özelliklerindendir. Karşıdaki insanları tanıması yani insan sarrafı olarak insanları çözmesi farklı olduğunun bir göstergesidir. Lider olmanız için biz site yönetimi olarak her zaman sizinle beraberiz. Network yapıyoruz ve sizi networkta lider görmek istiyoruz. Güçlü lider anlayışımızla size yol göstererek bu konuda beraber çalışmayı arzuluyoruz. Haydi, şimdi lider olmanın tam zamanı diyor sizi ekibimize bekliyoruz.

http://www.ekisimkani.net
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir