Anasayfa / Şirket Haberleri / Linens Perde Tasarımı Eğitim Semineri

Linens Perde Tasarımı Eğitim SemineriZorlu Tekstil Grubu, yaptığı çalışmalarla tekstil sektörünün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Sektörün gelişimi ve nitelikli elemanların yetiştirilmesi için her zaman sanayi-eğitim işbirliklerine destek olan Zorlu Tekstil Grubu son olarak, Linens markasının uzman yöneticileri ile Kız Teknik ve Meslek Liseleri öğretmenlerine “Perde Tasarımı ve Üretimi Sektör Eğitim Semineri” verdi.

Türkiye Ev Tekstili ve Sanayicileri Derneği’nin (TETSİAD) de desteği ile Zorlu Holding’de başlayan teorik eğitimler, Linens Atölye ve Lüleburgaz Zorluteks Tekstil Fabrikası’nda gerçekleşen atölye uygulamaları ile devam etti. Öğretmenler, aldıkları teorik bilgilerin yanı sıra, perde dikişi konusunda pratik uygulamalarda bulunma şansı da yakaladılar.
İki hafta süren eğitimlerin ardından düzenlenen sertifika töreni, Zorlu Holding Orditoryumu’nda Zeytinburnu Kaymakamı Mustafa Dündar, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hayırlıoğlu, Bakırköy Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Kulak, Zorlu Tekstil Grup Başkanı Vedat Aydın ve Zorlu Tekstil İcra Kurulu Üyesi Fatih Dereköylü’nün katılımıyla yapıldı. Törende katılımcılara sertifikaları, Zorlu Tekstil İcra Kurulu Üyesi Fatih Dereköylü ve Zorlu Tekstil Grup Başkanı Vedat Aydın tarafından verildi.

Törende konuşma yapan Vedat Aydın, “Zorlu Tekstil Grubu olarak, Türkiye’de tekstil alanında köklü geçmişe sahip bir kuruluşuz. Dünyada ise ev tekstilinin önde gelen üç şirketinden biriyiz” dedi.

Vedat Aydın, Zorlu Tekstil Grubu’nun birçok uluslar arası markanın inovatif partneri olduğunu söyleyerek, Grup’un birçok yeniliğin de öncüsü olduğunun altını çizdi. Aydın, en son teknoloji ile üretim yaptıklarını belirterek “Zorlu Tekstil Grubu, dünya ölçeğinde derinleşen rekabet ortamında, yenilikçilik anlayışı ve tasarımlarıyla fark yaratıyor” açıklamasında bulundu.

Vedat Aydın, ev tekstili sektörünün gelişimi için başta sektöre ilgi duyan gençlerin eğitilmesi olmak üzere üstlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi.

  Zeytinyağlı Sabun Üreticisi Dalan Kimya

Zorlu Tekstil Grubu’nun şu anda 42 ülkede 136 müşteriye ihracat yapan üretim tesisinde perde, nevresim, çarşaf, yastık kılıfı, masa örtüsü, yatak örtüsü ve pike gibi pek çok ürün üretiliyor. Zorluteks Tekstil Fabrikası’nın 290 makine ile üretim yapan perde üretim tesisleri, yıllık 80 milyon m²’lik perdelik kumaş ve 2 milyon adet hazır perde üretim kapasitesine sahip.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

3 Yorumlar

 1. sayın zorlu grubu yetkilileri ben ev tekstilinde bayii almak istiyorum. şartlar nelerdir bana meğil atarmısınız
  saygılar
  nefise özerem
  diyarbakır

 2. perde modelleri süper..

 3. Teşekkürler bu bilgi benim bayabi işime yarado, bu siteyi uzun süredir takip ediyorum..

  perde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir