Şirket Haberleri

Macar Kotânyi

Lezzete davet edecek

Gökhan inceoğlu, Macar Kotânyi‘nin, stratejik büyüme planlarının adımı olarak Türkiye ve Batı Asya ülkelerinden sorumlu genel müdürü olacak.Bugünü yaşayan insanlar, çok değil 20 yıl önceye göre bile daha şanslı. Globalleşen dünyaya, birbiri ile entegre hale gelen ekonomilere ve lojistiğe, iletişime ve uzaklan yakınlaştıran gelişkin ulaşım imkanlarına borçluyuz bunu.

Diyelim ki Şili mutfağı, artık bir Pakistanlı için muamma, Japon mutfağı da bir Faslı için bilinmez değil. İletişim araçlarını kullanabilen, teknoloji ile barışık herkes için bütün mutfak kültürleri, lezzetler bir bilgisayar tuşu kadar yakın artık. Tabii işin bir de uygulaması, bu uygulama için gerekli olan yöresel malzemeler var. Bu da artık global bir köy haline gelen dünyada kolay. Talep gören başta baharatlar olmak üzere birçok lezzet malzemesi artık bir ticari emtia, birçok ülkede ortalama bir market rafında bulunabiliyor.

Kotanyi, işte böyle bir lezzet markası. 1881 yılında Macaristan’da küçük kırmızı toz biber (paprika) değirmenleri ile başlayan lezzet yolculuğu bugün dünyanın birçok mutfağında sürüyor.
Bugün organik bitki ve baharatları 4 bin 500 çeşit ürüne dönüştüren Kotanyi, 25 farklı ülkede gurmeleı in damaklarım (Mehmet Yaşin’in deyimiyle) çatlatıyor.

Türkiye de bu ülkelerden biri ve Macarlar Türkiye yapılanmasının başına, perakende dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Gökhan İnceoğlu’nu getirdi. İnceoğlu, 130’uncu yaşını kutlayan Kotânyi’nin, stratejik büyüme planlarının en önemli adımı olarak Türkiye ve Batı Asya ülkelerinden sorumlu genel müdürü olacak.

Akdeniz Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlayan İnceoğlu, kariyerine 1994 yılında Azizler Holding’de başladı. 1994-2002 arasında Teksu, Balsu ve BİM gibi grup şirketlerinde çeşitli görevlerde bulunan İnceoğlu, 2002-2011 yıllan arasında Ferrero ulusal satış direktörlüğü görevini yürüttü.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu