Anasayfa / Turizm ve Tatil / Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon’da Rafting Keyfi

Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon’da Rafting KeyfiManavgat Beşkonak Köprülü Kanyon’da bu yıl 900 bin yerli ve yabancı turistin rafting yaptığı bildirildi.

Antalya’nın alternatif turizmde ayrıcalıklı bölgesi olarak kabul edilen Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon’da bu yıl 900 bin yerli ve yabancı turistin rafting yaptığı bildirildi. Beşkonak’ta 35 resmi su sporu işletmecisi ve turizm seyahat acenteleri sezonda 20 milyon lira gelir elde etti.

Bölgeye bu yıl su sporları yapmak için gelen turist yoğunluğunu ise başta Almanya olmak üzere Orta ve Kuzey Avrupa ülkeleri ile İran ve Iraklı turistler oluşturdu. Bölgede bu sene İranlı turistlerden farklı olarak 20 bin Iraklı turistin rafting yaptığı belirtildi.

Beşkonak Karabük Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Refik Armağan, bu yıl Köprülü Kanyon’da 900 bin yerli ve yabancı turistin rafting yaptığını açıkladı. Su sporu işletmecileri ve turizm seyahat acentelerinin aktif turizm sezonunda 20 milyon lira gelir elde ettiğini belirten Armağan, okulların açılmasıyla yerli turistlerin yüzde 3 seviyesine düştüğünü kaydetti.
Rafting sezonunun 20 Ekim’de sona ereceğini aktaran Armağan, sezon bitimine kadar 1 milyon yerli ve yabancı turiste su sporu yaptırmayı hedeflediklerini söyledi.

Armağan, “Bu yıl raftingde iyi bir sezon geçirdik. Yerli ve yabancı turistler raftingcilerin yüzünü güldürdü. Bilindiği üzere Köprülü Kanyon 17 kilometrelik su sporu alanı parkuruyla dünyanın sayılı rafting alanlarından biri. Bölgemize dünyanın 50’ye yakın ülkesinden turistler rafting yapmaya geliyor. Bu seneki turist ağırlığını Alman, İngiliz, Belçika, Hollanda, Avusturya, İsviçre, İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti ve Polonyalı turistler ile Iraklılar oluşturdu. Sezonu Nevruz Bayramı’nda İranlı turistlerle açtık. Aktif sezonunda bölgede Almanlar ağırlığını yoğun şekilde hissettirdi. Iraklı turistler ise sürpriz yaparak bölgemizde rafting yapmaya başladı. Önümüzdeki yıl Iraklı turistleri bölgemizde daha fazla göreceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

  Çocuklarıyla tatil planı yapan ailelerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir