Kültür Sanat

Maraşlılar, kahramanlıkları sayesinde dünyanın madalyalı tek şehri

Türkiye dünya ekonomisi sıralamasında ilk 10’a girme hedefine . doğru yürürken, Kahramanmaraş da Türkiye ekonomisinde ilk 10’a girme hedefinde…

madalyali sehir maras

1920 yıllarda Türkiye’nin kurtuluşu için ilk mücadeleyi başlatanlar arasında olan Maraşlılar, kahramanlıkları sayesinde dünyanın madalyalı tek şehri olmayı hak ettiler. 1980’li yıllardan bu yana kent ekonomik yatırım yönünden de “kahraman”lığına devam ediyor. Bugün tekstil, çelik mutfak eşyası ve kuyumculuk sektörlerinde Türkiye’nin birçok şehrini geride bırakarak lider konuma gelmiş bulunuyor.Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın teşviklerini çok iyi değerlendiren Kahramanmaraşlı, teşvik rüzgarını arkasına alarak bu teşvikleri yüzde yüz kullanmasıyla da dikkat çekti. Devleti bir tek kuruş zarara uğratmadan aldığı teşvikleri son kuruşuna kadar firesiz ödeyerek bir kahramanlığa daha imza attı.

Kahramanmaraş sanayisinin 2023 hedefi 10 milyar dolar ihracattır. Kent bu hedefiyle yeni bir kahramanlık unvanı daha kazanmak istiyor.

Türkiye dünya ekonomisi sıralamasında ilk 10’a girme hedefine doğru yürürken, Kahramanmaraş da Türkiye ekonomisinde ilk lü’a girip kahramanlığına devam etme hedefini benimsedi.
Kahramanmaraş’ın ticaret insanları ve sanayicileri kentlerini “marka şehir” yapmak için olanca güçleriyle çalışıyorlar.

Yolun açık olsun kahraman şehir…

Yolun açık olsun kahraman şehrin kahraman evlatları.2 Yorum

  1. tarihi tam araştırmadan akıllarınca iş yapıyolar gaziantep i maraş kurtuluşuıncan 11 ay sonra maraş çeteleri ve urfa birlikleri tarafından kurtarıldı anteplilerin bir sözü var kayıtlarda mevcut olan yetiş ya mevlana çocugu diye anlayan anladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu