Anasayfa / Turizm ve Tatil / Mardin’e Çok Amaçlı Turizm Tesisi Kuruluyor

Mardin’e Çok Amaçlı Turizm Tesisi KuruluyorMardin’e cok amaçlı turizm tesisi kuruluyor

Türkiye’nin son dönemde özellikle turizm alanındaki projeler ile öne çıkan kentlerinden Mardin’e dönük ilginç yatırımcı portreleri oluşmaya başladı. ABD’de 1950’li yılların sonunda kurulan aile şirketi Bandag’ı 2006’dajapon Bridgestone’a satan Martin Carver da Mardin’ e ilgi duyan uluslararası yatırımcılar arasında yer aldı.
Mardin havalimanına yakın bir alanda dev bir projeye imza atan İstanbul Yeditepe A.Ş. ortaklarından Vedat Ozçelik ile ABD’li yatırımcı Martin Carver’ın yolları Mardin’de kesişti. Mardin’in ve Güneydoğu’nun en prestijli projelerinden birine imza atan Carver ve Ozçelik ortaklığıyla kurulan şirket, ilk etapta MOVAPARK adını verdikleri outleti açacaklar. 50 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edilen MOVAPARK, 24 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla dev bir ticaret kompleksi olacak. Ancak yatırım bununla sınırlı değil, Mardin’e çok amaçlı bir kongre merkezi ve 5 yıldızlı otel kazandıracak olan proje; böylelikle kongrelerini ve toplantılarını Mardin’in atmosferine taşımak isteyenlere de cazip bir seçenek sunacak.

Bir de Aquapark’ı olacak MOVAPARK’ın; hem de Türkiye’nin en büyük beşinci aquapark’ı Mardin’de iıışa edilecek. Sözkonusu projenin maliyetinin arazi bedeli hariç 36 milyon dolar olduğu dile getiriliyor.

  Turizm, Bursa'nın gelişen yüzüYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir