Anasayfa / Şirket Haberleri / Marie Antoinette Chocolatier

Marie Antoinette ChocolatierAltın çilekli çikolata ‘aşk meyvesi’, yaban kirazlı çikolata, rengarenk trüfler ve menekşeli çikolata… Çikolata tutkunlarının rüyaları süsleyen tatlar Marie Antoinette Chocolatier’in Nişantaşı’ndaki butiğinde!

El yapımı çikolatayı, 18. yüzyıl stiliyle birleştiren gerçek bir gurme noktası olan butikte birbirinden farklı ve özel lezzetlerdeki çikolatalar, özel üretim kutularında pırlanta zarafetinde sunuluyor.

Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmadan günlük olarak hazırlanan çikolatalar kakaosundan süsleme malzemelerine dek özenle hazırlanıyor. Hammaddesi Belçika’dan gelen çikolataların meyve özleri ve süslemeleri ise Paris’ten alınıyor.

Rojda ve Ruken Demirer’in lezzetli fikri Marie Antoinette Chocolatier
Rojda ve Ruken Demirer’in lezzetli fikri ‘Marie Antoinette Chocolatier’, el yapımı çikolatada İstanbul’un en iyisi olma iddiasını taşıyor. Ünü yurt dışına yayılan butik marka, Marie Antoinette’in vatanı Viyana ve Londra’da da şubeler açmayı planlıyor.

Marie Antoinette’te yaklaşık 20 çeşit el yapımı çikolata var. Bunlar arasından en çok sevilenleri ise aşk meyvesi (altın çilekli çikolata), yaban kirazlı çikolata, menekşeli çikolata, trüfler, kestaneli çikolatalar, melek şeklindeki çikolatalar, bitter çikolataya batırılmış portakal dilimleri ve frambuazlı çikolatalar…
Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu kullanmadan günlük olarak hazırlanan el yapımı çikolataların hammaddesi Belçika’dan geliyor. Buna Paris’ten gelen meyve özleri ve süslemeler ekleniyor. Marie Antoinette Chocolatier’de başta Ekvator olmak üzere Venezuela, Costarica, Peru gibi tropik yağmur alan bölgelerde yetişen Theobrama Cacao ağacından özenle seçilmiş çekirdekler kullanılıyor.

En lezzetli kitaplar!
Marie Antoinette’in birer mücevher kadar süslü çikolataları, kitap şeklinde son derece şık ve orijinal kutuların içerisinde sunuluyor. En özel kutu ise açık mavi renkli ve altın varaklı kutu. El yapımı olan ve ipek kumaşlar kullanılarak 15 günde üretilen bu kutuların tasarımında Marie Antoinette döneminden esinlenilmiş. Kutu fiyatları 45–195 TL arasında değişiyor.

  Akbank çekim tekniğiyle farklılaşıyor

Ekmek yoksa ‘Marie Antoinette’ yiyin!
Butik, zarif dekorasyonu ile ziyaretçilerini 1800’lü yıllar Fransasına yolculuğa çıkarıyor. Camla kaplı çekmecelerin içinde sergilenen çikolatalar sunumuyla da mücevher etkisi yaratıyor. Koleksiyonun en çarpıcı parçası ise yapımı 16 saat süren Marie Antoinette şeklindeki çikolatalar. Ekmek bulamazsanız keyifle Marie Antoinette’i yiyebilirsiniz! Chocolatier ürünleri hakkında daha fazla bilgi için www.marieantoinette.com.tr adresini ziyaret edebilir veya (212) 291 92 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Marie Antoinette Chocolatier Hakkında:

Rojda ve Ruken Demirer’in lezzetli fikri “Marie Antoinette Chocolatier”, İstanbul’un en iyi çikolata butiklerinin başında geliyor. Fransa’nın lükse düşkün efsanevi kraliçesi Marie Antoinette’in döneminden esinlenilerek yaratılan tatlar, Nişantaşı’ndaki Marie Antoinette Chocolatier’de sizlere özenle sunuluyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir