Emlak Haberleri

Markalı Yeni Konut Projeleri 2015

Konut yatırımı Türkiye genelinde yüzde 17’lik getiri oranı ile diğer bütün yatırım araçlarını geride bıraktı. İstanbul’da bu oran yüzde 22’ye yükseliyor. Satışlarını artırmak isteyen inşaat firmaları 80 aya varan faizsiz taksit seçeneğini giderek daha fazla kullanıyor…TÜRKİYE’NİN hemen her yerinde markalı yeni konut projeleri üretiliyor. Satış kampanyaları ise hız kesmiyor. Türkiye’de iki tip konut yatırımcısı var. Yüksek gelir düzeyine sahip insanlar yatırım amaçlı konut alırken, orta gelir grubunda olanlar ise daha iyi bir çevre ve güvenli binalarda yaşamak için yatırım yapıyor. Markalı konut projelerinin yanı sıra kentsel dönüşüm çerçevesinde semtlerde de eski binalar yıkılıp yerlerine yeni konut projeleri yükseliyor. Deprem ülkesi olan Türkiye’de, İstanbul ‘dan Ankara’ya ve İzmir’den Konya’ya kadar birçok şehirde üretilen yeni konut projeleri iyi kazanç sağlıyor…

istanbul konut

EN ÇOK KAZANDIRAN YATIRIM

Konut, yatırımcısına da çok kazandırıyor. Türkiye’de yatırım araçlarına bakıldığında en çok kazandıran yatırımın konut olduğunu söylemek mümkün. Araştırma kuruluşu Reidin Emerging Markets’in yaptığı yıllık finansal yatırım araçları araştırmasına Yatırım araçlarının getiri değişimleri (%) Konut satış fiyat endeksi TÜFE Mevduat faizi Borsa Amerikan Dolarıi Euro Külçe altın Devlet iç borçlanma senetleri Kaynak: Reidin Emerging Markets göre, Türkiye genelinde yüzde 17’lik getirişi ile en çok kazandıran yatırım aracı konut. İstanbul’da kazanç oranı yüzde 22’leri buluyor. Geçtiğimiz yılın verileriyle yıllık kazanç oranlarında konutu yüzde 10’la Amerikan Doları ve yüzde 9’la bono ve tahvil gibi devlet iç borçlanma senetleri takip ediyor. Konut fiyatlarının en hızlı arttığı il ise İstanbul. Konut fiyatlarının yılda yüzde 22 oranında arttığı İstanbul, ‘taşı toprağı altın’ yakıştırmasını sonuna kadar hak ediyor. İstanbul’u yüzde 12 ile Adana ve yüzde ll’le Ankara ve İzmir izliyor. Uluslararası gayrimenkul uzmanları da yabancıların Türkiye’de konut fiyatları arttığı için yatırım yaptıklarını vurguluyor.

FİRMALAR MARKALAŞIYOR

Aileler artık daha çok güvenlik hizmeti bulunan, yüzme havuzu ve fitness salonu gibi sosyal donatı alanlarına sahip, otopark problemi olmayan, çocukların güvenle oynayabileceği parklara sahip ve profesyonel site yönetim hizmeti olan markalı projeleri tercih ediyor. Yatırım amaçlı konut alıcılarının ise ağırlıklı olarak rezidans projelerine yöneldiğini söylemek mümkün. Genç ve evli olmayan, bir şirkettç yönetici pozisyonunda çalışanlar da güvenlik, temizlik, tamirat ve yemek gibi hizmetleri alabilecekleri rezidans projelerinde yaşamayı tercih ediyor. Bu yüzden de Türkiye’nin hemen her tarafında konut üreten inşaat firmaları markalaşmaya öncelik veriyor.

Son yıllarda markalı konutlara talebin hızla artması, inşaat firmalarını kurumsallaşmaya yönlendiriyor. Tasarım hizmeti alan sektörler arasında inşaat ilk sıralarda geliyor. En çok rağbet gören tasarımlar arasında ise logo, amblem, kurumsal kimlik ve markalaşma çalışmaları ön plana çıkıyor.

FAİZSİZ VADE SEÇENEKLERİ

Satışlarını artırmak isteyen inşaat firmaları, yılsonu satış kampanyalarına hız verdi. Yüzde bir peşinatla, hatta hiç peşinat ödemeden ev sahibi olabileceğiniz projeler bile var. Ara ödemesiz ve faizsiz 80 ay taksitle ev sahibi olabileceğiniz projeler de görülüyor. Ankara’da Altmoran, İstanbul Sancaktepe’de Köyceğiz ve Liva ile Denizli’de yeni satışa çıkan AquaCity Denizli projeleri için özel kampanya başlatan Sinpaş, ara ödemesiz ve vade farksız 80 ay taksitle ev sahibi yapmayı taahhüt ediyor. My Home Maslak ve My Tovverland projeleri için kampanya başlatan Ağaoğlu ise yüzde 50 peşin ödeyene 50 ay vade farkı almadan taksit seçeneği sunuyor. Hatta bazı bitmiş projelerden çok miktarda konut alan Kent’Sell gibi şirketler, oturuma hazır evleri ayda bin 190 TL taksitle satmaya başladı.

YENİ PROJELER DE VAR

Yeni konut projeleri de hız kesmiyor. Artaş Grubu, İstanbul Topkapı’da Avrupa Konutları Kale projesini 4 Kasım’da satışa sundu. İstanbul Mahmutbey’de Double Park Residence’ı tamamlayan Nanda Yapı, yine aynı bölgede 12 katlı tek blokta 96 daire ve dokuz mağazadan oluşan N Residence için ön talep toplamaya başladı.

Baş Yapı ve Solar Yapı Ortaklığı, Ankara’da 18 bin 228 metrekare arazi üzerinde 150 konut ve altı ticari üniteden oluşan SofaLoca projesi için ön talep toplamaya başlamıştı.

Yeni projeler sadece konutla da sınırlı değil. Makro ve Akyapı firmaları, Başakşehir’de Türkiye’nin en büyük ölçekli şehir meydanı projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. 60 bin metrekarelik alanla Taksim Meydanı’mn iki katı büyüklüğündeki şehir meydanında, on binlerce araçlık otopark, kongre ve sergi merkezleri, aktivite ve spor alanları, 5 bin kişilik cami, metro, tramvay ve İETT durakları yer alacak. Meydanda yer alacak tek konut projesini ise Makro ve Akyapı inşa edecek. İşte İstanbul, Ankara, Konya ve Bodrum’da 50’den fazla markalı konut projesinin yılsonu kampanyaları, fiyatları ve satış koşulları…

Cansel Turgut YAZICI / Eva Gayrimenkul Değerleme Gn. Md.

“Vergi düzenlemesi şart”

Konut sektöründe erişilebilir fiyatlı konut yapmak artan arsa ve inşaat maliyetlerinden dolayı neredeyse imkansız. İnşaat sektörünün önünü açmak için konutta genel olarak vergi düzenlemesi yapmak gerekiyor. Ama bu düzenlemeler tüm tarafların faydasına olacak şekilde modellenmeli. Sadece KDV değil, gelir vergisi ve değer artış vergisi de düşünülmeli. Özellikle küçük ölçekli firmaların ürettiği konutlarda ve ikinci el satışlarda gayrimenkulun gerçek değerinde gösterilmemesi büyük vergi kayıplarına yol açıyor. Devlet konut değer artış vergisi alamıyor ve tapu müdürlükleri de harçları doğru rakam üzerinden tahsil edemediklerinden alım-satım harçlarından değer kaybına uğruyor. Bu ve bunun gibi vergi kayıpları ortadan kaldırılarak sektörün kayıt altına alınması sağlanmalı. KDV indirimi sektörün önünü açacak adımlardan biri ama tek başına yeterli değil.

Peter TURTZO / Coldvvell Banker Global Operasyon Başkanı

“Türkiye’de konutta balon yok”

Türkiye, konumu itibariyle yabancı yatırımcılar için cazip bir ülke. Yabancı yatırımcılar için en önemli iki husus, fiyatın artma garantisi ve yatırım yapmak istedikleri ülkeye duydukları güvendir. Türkiye, her iki noktada da yatırımcının ilgisini çekebilecek durumda. Türkiye, gayrimenkul yatırımları alanında baktığımızda dünyada ABD, Brezilya ve Çin’in ardından dördüncü sırada geliyor. Fırsatlarla dolu ve gayrimenkul konut satışı alanında dünyanın altıncı en büyük ülkesi konumunda olan Türkiye’ye, Ortadoğu ve AvrupalI bireysel alıcılardan büyük talep var. Türkiye’de ABD’den farklı bir durum var. Türkiye’deki gayrimenkul fiyatlarının yükselmesinin sebebi, orta sınıfın eğitiminin artması, dolayısıyla daha fazla para kazanmaları ve daha fazla harcama yapmaları. Türkiye’de ABD’deki gibi bir artış ve kredi kullanımı yok. ABD’de mortgage krizi yaşandığı zaman, istediğiniz krediyi hemen alıyordunuz ve hiçbir sorgulama ya da araştırma yapılmıyordu. Türkiye’de ise bankalar sizi araştırıyor ve kredi durumunuzu inceliyor. Türkiye’de ABD’dekinden farklı olarak kredi almadan en az yüzde 25’ini sağlıyor olmanız gerekiyor. Sadece yüzde 75’ini kredilendirebiliyorsunuz. Bu da kredilendirme durumunda çok daha farklı bir istikrar yaratıyor. Bu açıdan bakıldığında Türkiye’de yasal koşullar ve düzenlemeler ABD’den farklı. 0 nedenle Türkiye’de konut sektöründe balon oluşacağına inanmıyorum.

TERRACE DOGA

İnanlar İnşaat’ın İstanbul Zekeriyaköy’de inşa ettiği Terrace Doğa projesi, 36 adet villadan oluşuyor. 203 ile 216 metrekare arasında 13 tanesi ikiz ve 10 tanesi müstakil villadan oluşan projede, fiyatlar bir milyon 285 bin ile bir milyon 540 bin TL arasında değişiyor. Projede, açık yetişkin ve çocuk yiizme havuzu, sauna, güneşlenme terası, fitness salonu, çocuk oyun alanı ve çok amaçlı salon gibi sosyal donatı alanlarına yer verilmiş.

SURYAPI VİTRİN

Sur Yapı’nın İstanbul Sultangazi’de 45 dönüm arazi üzerinde inşa ettiği Suryapı Vitrin projesi, dört konut bloğunda 239 daire ve bir ticari bloktan oluşuyor. 52 ile 407 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1, 2+1, 3 + 1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 310 bin TL ile bir milyon 350 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 25 peşinatla ev sahibi olunabilen projede firma, yüzde 50 peşinata 48 ay faizsiz taksit olanağı sağlıyor. 24 saat güvenlik ve kapalı otopark bulunan projede, su kenarı yürüyüş yolları, yansıma havuzları, su kıyısı oturma ve dinlenme alanları, kafe, basketbol alanı, çocuk oyun alanı, kapalı otopark. fitness salonu, stüdyo, soyunma odaları, sauna ve yüzme havuzu gibi sosyal donatı alanları var.

SKYLAND İSTANBUL

Eroğlu Gayrimenkul’ün Türk Telekom Arena Stadyumu’nun hemen yanında inşa ettiği Skyland İstanbul projesi, 20 katlı otel, 46 katlı ofis, 44 katlı rezidans bloğu olmak üzere üç kuleden oluşuyor. Bin rezidans, 300 odalı otel, altı katlı AVM ve 100 bin metrekarelik ofis alanı yer alan projede, l + l’den4+l’e kadar farklı büyüklüklerde daire seçenekleri sunuluyor. Projede, daire fiyatları 446 bin TL’den başlıyor. Karma bir yaşam alanı sunulan projede, rezidans sakinlerine ise akıllı ev teknolojileri, concierge hizmeti, kapalı otopark ve konforlu bir yaşam ile birlikte fitness, spa ve vvellness merkezlerinin bulunduğu stresten uzak bir hayat vaat ediliyor.

İSTANBUL LOUNGE 2

Eroğlu Gayrimenkul’ün İstanbul Halkalfda 42 bin 878 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği İstanbul Lounge 2 projesi 605 konuttan oluşuyor. 67 ile 225 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 302 bin ile 714 bin TL arasında değişiyor. Son 30 dairenin satışı devam eden projeden 50 ay faizsiz taksitle ev sahibi olmak mümkün. Peşinat vermeden 18 ay sonra yüzde 20 ve 36 ay sonra yüzde 15’lik ara ödemelerle banka kredisi kullanma seçeneği de var. Alışveriş merkezi ve kapalı otopark bulunan projede, açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuk oyun alanları, fitness merkezi, futbol sahası, kafe, market, sauna, tenis kortu ve yürüyüş parkuru gibi sosyal donatı alanlarına yer verilmiş.

ESENLER Emlak KONUTLARI

Esenler Belediyesi ve Emlak Konut GYO’nun İstanbul Esenlerdeki kentsel dönüşüm projesi Esenler Emlak Konutlarında, 970 konut satışa sunuldu. 1 + 1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 281 bin TL’den başlıyor. Peşin ya da banka kredili satışlarda yüzde 5 indirim uygulanan projeden, yüzde 10 peşin, yüzde 10 konut tesliminde, yüzde 10 teslimden bir yıl sonra ve kalan yüzde 70’lik kısmı ise 120 ay vade ile ödeyerek cv sahibi olmak mümkün. Çocuk oyun alanları, dinlenme alanları ve yürüyüş parkurları gibi sosyal donatı alanlarına yer verilen projede kapalı ve açık otopark alanları da bulunuyor.

İSTANBUL 216

Baysaş tnşaat’ın istanbul Fikirtepe’de inşa ettiği kentsel dönüşüm projesi istanbul 216’da, 24 katlı üç blokta 541 konut bulunuyor. 50 ile 160 metrekare arasında farklı büyüklüklerde 1 + 1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede, metrekare fiyatları 6 bin 500 TL ile 7 bin TL arasında değişiyor. Projeyi geçtiğimiz hafta satışa çıkaran firma, lansmana özel 36 ay fayon 340 bin TL arasında değişiyor. İstanbul Ataşehir’de 3 bin 500 konuttan oluşan ve 115 ile 342 metrekare arasında 1 + 1, 2+1, 3 + 1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 732 bin TL ile 2 milyon 855 bin TL arasında değişiyor. Her iki projede de konutları sahiplerine hemen teslim eden firma, yüzde 50 peşin ödeyene 50 ay faizsiz taksit yapıyor. Ancak 15 Eylül 2015-2016 ve 2017 tarihlerinde üç ara ödeme yapmak gerekiyor.

DEMİR ROMANCE

Demir tnşaat’ın İstanbul Beylikdüzü’nde inşa ettiği Demir Romance projesi, 16 ile 18 katlı yedi blokta 776 konut, 28 villa ve 60 ticari alandan oluşuyor. 66 ile 229 metrekare arasında farklı büyüklüklerde 1 + 1,2+1,3+1, 3.5+1, 4+1 ve 4.5+ 1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 270 bin TL ile bir milyon 93 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 5, 15 ve 20 peşinat kampanyası başlayan projede, seçilen peşinat seçeneğine göre özel ödeme koşulları sunuluyor. Lamba, fırın, ocak, perdelerin bile kontrol edilebildiği akıllı ev teknolojisinin kullanıldığı ve otoparktaki araç ile havuzda oynayan çocuğun takip edilebildiği görüntülü sistemlerle donatılan projede, açık yüzme havuzları, amfi tiyatro, yürüyüş ve bisiklet parkurları, kreş, çocuk oyun odaları ve servis bekleme odası, toplantı odaları, 24 saat sağlık hizmeti var. Projedeki Romance Clup’ta ise açık ve kapalı yüzme havuzları, tenis kortu, basketbol sahası, squash, dans eğitim merkezi, sinevizyon, spa merkezi, Tiirk hamamı, sauna, diyetisyen hizmeti, fitness merkezi yer alıyor.

NUROL PARK

Nurol GYO’nun İstanbul Güneşli’de 55 dönüm arazi üzerinde inşa ettiği Nurol Park projesi, loft, rezidans ve tower olmak üzere toplam bin 512 daire ve 19 bin metrekarelik ofis alanından oluşuyor.

N5 SUITS & NCADDE

Özyurtlar İnşaat, Avcılar’da inşa ettiği N5 Suites ve Esenyurt’ta inşa ettiği NCadde projelerinde kampanya başlattı. 15 katlı N5 Suits’de 40 ile 87 metrekare aralığında I +0 ve 1 + 1 daire seçenekleri sunuluyor. Projede, mobilyalı daireler 199 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor ve peşin alımlarda yüzde 15 indirim yapılıyor. 70 ile 75 metrekare büyüklüğünde 1 + 1 daire seçenekleri sunulan 17 katlı NCadde’de ise daireler 189 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılırken peşin ödemelerde yüzde 10 indirim uygulanıyor.

Yüzde 50 peşinat verenler ise kalan kısmı evlerini teslim aldıklarında ödüyor. N5 Suites’te, açık ve kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, dinlenme odaları, fitness center. kafe, restoran ve snack bar bulunuyor.

LOKUM EVLER

DKY İnşaat ve Mctropolisl Yapı’nın İstanbul Tuzla AydınIfda 53 dönüm arazi üzerinde inşa ettiği Lokum Evler projesi, 722 konuttan oluşuyor. 117 ile 154 metrekare arasında farklı büyüklükte 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 237 bin ile 310 bin TL’den başlıyor. Yüzde 18 lansman indirimi yapan firma, ek olarak yüzde 12 peşin indirimi de yapıyor. Projeden, İSTANBUL MARİNA DAP Yapı ile TOKİ iştiraki Emlak GYO’nun kar paylaşım modeliyle İstanbul Kartal’da inşa ettiği karma yaşam projesi İstanbul Marina’da, bin 463 konut, alışveriş merkezi, özel okul, özel hastane, otel, restoran ve kafeler, park ve dini tesis alanları yer alıyor. 34 ile 720 metrekare arasında 1+0’dan 5 + 1’e kadar farklı daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 305 bin 929 TL ile milyon 239 bin TL arasında değişiyor. Projeden, 30 ay faizsiz taksitle ev sahibi olmak da mümkün. Tüm daireleri adalar manzarasına sahip olan projenin, sosyal donatı alanları arasında yüzme havuzu, kafe, spor alanları, yürüyüş yollan, fitness salonu, kapalı otopark, cami, marina alanı, dinlenme alanları, sauna, çocuk oyun alanları bulunuyor.

MY HOME MASLAK & MY TOWERLAND

Ağaoğlu Şirketler Grubu, İstanbul Maslak ve Ataşehir’de inşa ettiği My Home Maslak ve My Tovverland projelerinde, 50 ay faizsiz taksit kampanyası başlattı. Üç blokta 786 daire bulunan ve 96.43 ile 351.43 metrekare arasında 1+0, 1 + 1, 2+1, 3+1, 3.5+1, 4+1 dubleks ve 4.5 + 1 dubleks daire seçenekleri sunulan My Home Maslak projesinde, fiyatlar 554 bin TL ile 2 milyon 340 bin TL arasında değişiyor. İstanbul Ataşehir’de 3 bin 500 konuttan oluşan ve 115 ile 342 metrekare arasında 1 + 1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 732 bin TL ile 2 milyon 855 bin TL arasında değişiyor. Her iki projede de konutları sahiplerine hemen teslim eden firma, yüzde 50 peşin ödeyene 50 ay faizsiz taksit yapıyor. Ancak 15 Eylül 2015-2016 ve 2017 tarihlerinde üç ara ödeme yapmak gerekiyor.

Satış ofisi: 444 67 77

VADİTEPE BAHÇEŞEHİR

KlPTAŞ’ın İstanbul Bahçeşehir’de 284 dönüm arazi üzerinde inşa ettiği Vaditepe projesi, az katlı ve yüksek katlı bloklardan oluşuyor. 2+ l’den 5+2’ye kadar farklı büyüklükte daire seçenekleri sunulan projede, 2+1 daire fiyatları 302 bin 125 TL’den başlıyor. 48 aya kadar sıfır faizli taksit imkanı sunulan projede, yüzde 25 peşinat ve 120 aya kadar anlaşmalı bankalardan konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak da mümkün.

25 bin metrekarelik ticari alanlar bulunan projede, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, Türk hamamı, açık spor alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları ve geniş yeşil alanlar gibi sosyal donatı alanlarına da yer verilmiş.

Satış ofisi: 0212 428 88 00

VADİ İSTANBUL

Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığının İstanbul Ayazağa’da inşa ettiği Vadi İstanbul projesinde, 3 bin konut, AVM, ofis, otel ve bir de cadde bulunuyor. 69.80 ile 305 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1,2+1,3+1, 4+1 ve 5 +1 dubleks daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 575 bin 570 TL ile 2 milyon 994 bin 700 TL arasında değişiyor. Projeden, yüzde 25 peşin, aylık 0.91 faiz oranı ve 120 ay vade ile ev sahibi olmak mümkün.

850 metre uzunluğunda bir alışveriş caddesine yer verilen projede, açık yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, fitness salonu, futbol sahası, kapalı yüzme havuzu, sauna, tenis kortu, yürüyüş parkuru ve Türk hamamı gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.

Satış ofisi: 444 53 35

MAHAL SANCAKTEPE ADA

Denge Yapı tarafından Sancaktepe’de inşa edilen Mahal Sancaktepe Ada projesi, 10 bin 454 metrekare arazi üzerinde 12 katlı üç blok ve beş katlı tek bloktan oluşuyor. 169 dairenin bulunan projede iki tip 1 + 1, dört tip 2+1 ve tek tip 3 + 1 daire seçeneği sunuluyor.

Ağustos ayında dördüncü ve son bloğu da satışa sunulan projede, 1 + 1’lerin fiyatı 141 bin, 2+1’lerin fiyatı ise 202 bin TL’den başlıyor.

Yüzde 85’i açık alanlara ayrılan ve 24 saat güvenlik hizmeti sunulan projede, çocuk oyun alanları, yetişkin ve çocuk yüzme havuzları, yürüme ve koşu yolları, süs havuzları, kamelyalar, basketbol, voleybol ve mini futbol ortak spor alanları, meyve bahçeleri ve kapalı sosyal tesiste ise sauna, fitness ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor.

Satış ofisi: 0216 311 66 67

RESİM İSTANBUL ORMAN

Ortadoğu Grup’un İstanbul Sancaktepe’de 81 bin 433 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Resim İstanbul projesi, üç etapta 28 bloktan oluşuyor. Sekiz blokta 328 konuttan oluşan projenin ikinci etabı Resim İstanbul Orman’ı da satışa sunan firma, konut satışlarında kişiye özel ödeme planı yapıyor. 118.66 ile 187.58 metrekare arasında 1 + 1, 2+1, 3 + 1 ve 4+1 daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 220 bin TL ile 759 bin TL arasında değişiyor. Dinlenme locaları, pergolalar, tenis kortu, açık yüzme havuzu, bisiklet ve yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları, tematik bahçeler gibi sosyal donatı alanlarına yer verilen projenin, sosyal tesislerinde ise kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna, buhar odası, fitness salonu, basketbol sahası, squash salonu, davet salonu, cep sineması ve açık hava sineması bulunuyor.

Satış ofisi: 444 53 18

PARİMA

FerYapı’nm İstanbul Merter’de inşa ettiği 16 katlı Parima projesi, 223 ofis ve ev ofisin yanı sıra zemin katta iki adet ticari alan ve mağazalardan oluşuyor. 45 ile 910 metrekare arasında farklı ofis ve ev ofis seçenekleri sunulan projede, metrekare satış fiyatı 2 bin 800 dolardan başlıyor. Peşin ödemede yüzde 10 indirim uygulanan projede, 36 ay vade farksız taksit seçeneği de sunuluyor. Yemyeşil ve tamamı camdan oluşan binanın içinde, toplantı salonu ve loun-ge alanı, fitness salonu, kafeler ve sosyal alanlara yer verilmiş.

Satış ofisi: 0212 482 20 20

MARMAROOM

Evko inşaat Grubu’nun İstanbul Maltepe’de 13 dönüm arazi üzerinde inşa ettiği Marmaroom projesi, üç blokta 296 daire ve yedi adet ticari üniteden oluşuyor. 61 ile 165 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1, 2+1 ve 3 + 1 daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 215 bin TL’den başlıyor. Kalan son 20 daire için kampanya başlatılan projeden yüzde 25 peşin 24 ay sıfır faizle ya da yüzde 0.68 faiz oranı ile 120 ay banka kredisi kullanarak ev sahibi olmak mümkün. Her daireye ait kapalı otopark ve dairelerin metrekareleriyle orantılı ebatlarda tasarlanmış depo alanları bulunan projede, açık ve kapalı yüzme havuzları, squ-ash, masa tenisi, basketbol sahaları, tenis kortu, fitness merkezi, sauna, Türk hamamı ve masaj salonunun yanı sıra kafeterya, kreş, çocuk oyun alanları ve çocuk havuzu gibi sosyal donatı alanları var.

Satış ofisi: 444 37 65

HALİÇ PANORAMA

Kahraman Yapı’nm İstanbul Gaziosmanpaşa’da inşa ettiği Haliç Panorama projesi, 286 konuttan oluşuyor. 58.38 ile 146.06 metrekare arasında farklı büyüklüklerde 1 + 1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 213 bin TL’den başlıyor.

Projeden, aylık 0.74 faiz oranı ve 120 ay vade ile ev sahibi olmak mümkün.

Haliç manzaralı olan ve altında AVM bulunan projede, fitness salonları ve sauna olan bir de sosyal tesis var.

Satış ofisi: 444 46 85

ASTRO BEYLİKDÜZÜ

Batı Yapı’nm İstanbul Beylikdüzü’ndeki projesi, iki blokta 42 adet ev ofis ve dokuz adet dükkandan oluşuyor. 47 ile 93 metrekare arasında değişen 1 + 1 ve 2+1 ev ofis seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 160 bin TL’den başlıyor. Kira garantisi ile satışa çıkan projede, faizsiz 40 ay vade seçeneği de var. Televizyon, sinema ve sunum odaları, ofislere özel toplantı odaları, şömine köşeleri, bilardo ve hobi alanları, kafeterya, açık hava barbekü terası, depo alanları bulunan projede, resepsiyon hizmetleri, temizlik hizmetleri ve güvenlik hizmetleri gibi rezidans hizmetleri sunulacak.

Satış ofisi: 444 49 33

BİZİM EVLER 6

thlas Yapı’nın İstanbul Ispartakule’de 120 dönüm arazi üzerinde inşa ettiği Bizim Evler 6 projesi, bin 661 konut ve 160 cadde mağazasından oluşuyor. Büyüklükleri 116 metrekareden başlayan 2+1, 3 + 1, 4+1 ve 5 + 1 daire seçenekleri sunulan projede, daire fiyatları ise 316 bin TL’den başlıyor. Cadde mağazalarının da satışa sunulduğu projede, 45 ile bin metrekare arasında değişen mağazaların fiyatı 450 bin TL’den başlıyor.
Projede, üç adet kapalı yüzme havuzu, koşu ve bisiklet parkurları, açık hava sineması, açık/kapalı spor alanları, göletler, şelaleler, seyir terasları, anaokulu ve kreş gibi sosyal donatı alanları bulunuyor. Satış ofisi: 0212 405 10 00

AYAT PARK İSTANBUL

Bayrak inşaat, Alkan lyışaat ve Atamer Inşaat’m İstanbul Küçükçekmece’deki ortak projesi Hayat Park İstanbul projesi 114 daireden oluşuyor. 127 ve 151 metrekare büyüklüğünde 2+1 ve 3 + 1 daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 245 bin TL’den başlıyor. Firma, konut satışında KDV’yi kendi karşılıyor. 24 saat güvenlik ve kapalı otopark bulunan projede, yarı açık yüzme havuzu, kapalı fitness alanı, çocuk oyun alanları ve basketbol sahası gibi sosyal donatı alanları var.

Satış ofisi: 0212 470 41 11

BAHÇEKENT FLORA

Emlak Konut GYO ile Izka inşaat, Dağ Mühendislik ve Sıtar İnşaat’m kar paylaşım modeli ile İstanbul Başakşehir’de inşa ettiği Bahçekent Flora projesi, 875 konut ve ticari alanlardan oluşuyor. 65 ile 187 metrekare arasında 1 + 1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 199 bin TL’den başlıyor. Projeden 36 ay faizsiz taksitle ev sahibi olmak mümkün.

22 bin metrekarelik peyzaj alanı ve otoparkı bulunan projede, sosyal donatı alanları arasında yüzme havuzu, buhar odası, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, yürüyüş yolları, spor alanları, fitness salonu ve sauna yer alıyor.

Satış ofisi: 444 58 13

TRENDİSTATAŞEHİR

Yapı ve Solid Inşaat’m İstanbul Ataşehir’de inşa ettiği Trendist Ataşehir projesi, sekiz ve 33 katlı 16 blok ve 820 daireden oluşuyor. Ağırlıklı olarak 3 +1 ve 4 +1 daire seçenekleri sunulan, rezidans kulede ise 1+0, 1 + 1 ve 2+1 daire seçenekleri bulunan projede fiyatlar 301 bin TL”den başlıyor. Projeden, yüzde 5 peşinat ve peşinatın kalan yüzde 20’sini ve taksitleri bir yıl sonra ödemeye başlayarak ev sahibi olmak mümkün. Fitness, pilates ve yoga salonu, kapalı yüzme havuzu, saunası, buhar odası, masaj odası, açık yüzme havuzu, güneşlenme terası, voleybol ve basketbol sahası, tenis kortu ile iki adet çocuk oyun alanı bulunan projenin rezidans bloğunda da fitness salonu, sauna, buhar odası, masaj odası, açık yüzme havuzu ve güneşlenme alanı yer alıyor.

Satış ofisi: 0216 455 33 33

ESSENORA EVLERİ

Atik&Akm, Enga ve Yimta ortaklığının kurduğu kurulan Es-senora A.Ş’nin İstanbul Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm kapsamında inşa ettiği Essenora Evleri projesi, 21 bin metrekare arazi üzerinde altı kule ve 758 konuttan oluşuyor. 72 ile 200 metrekare arasında 1 + 1, 2+1, 3 + 1 ve 4+1 daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 253 bin ile 824 bin TL arasında değişiyor. Projeden, yüzde bir peşinat ve kalan peşinatı 20 ay faizsiz taksitle ve yüzde 75’lik kısmı da konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak mümkün. 24 saat kameralı güvenlik hizmeti sunulan projede, açık yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, fitness merkezi, kafe, kamelya, kapalı yüzme havuzu, sauna, süs havuzu, Türk hamamı, voleybol sahası ve yürüyüş parkuru gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.

Satış ofisi: 444 83 44

HAYAT SULTANBEYLİ

Kaynak Yapı’mn İstanbul Sultanbeyli’de inşa ettiği Hayat Sultanbeyli projesine, altı ve 12 katlı iki blokta 72 konut ile 10 adet ticari alan yer alıyor. 126 ve 135 metrekare büyüklüğünde 3 + 1 daire seçenekleri sunulan projede dairelerin fiyatları 288 bin ile 310 bin TL’den başlıyor. Peşin ödemeye yüzde 12 indirim uygulanan projede, yüzde 50 peşinata ise 84 ay faizsiz taksit uygulanıyor. Projeden, yüzde 50 peşinat ve aylık bin 715 TL taksitle ev sahibi olmak mümkün. Her daireye bir araçlık kapalı otopark alanı ve 24 saat güvenlik hizmeti sunulan projede basketbol sahası, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru ve kafeterya gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.

Satış ofisi: 0216 592 90 22

GÖL PANORAMA EVLERİ

Be-ma İnşaat’ın Emlak Konut GYO ile kar paylaşım modeli ile İstanbul Bahçeşehir’de 95 bin metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Göl Panorama Evleri, bin 431 konut ile 300 metre uzunluğunda caddede 40 bağımsız ticari üniteden oluşuyor. 69.54 ile 240 metrekare arasında 1 + 1’den 4+1’e kadar farklı büyüklükte daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 207 bin TL ile 763 bin TL arasında değişiyor. Projeden, yüzde 15 peşinat ödeyerek 60 ay faizsiz taksitlerle ev sahibi olmak mümkün. Yüzde 83’ü yeşil alana ayrılan projede, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, yürüyüş alanları, yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna, buhar odası ve spor alanları gibi sosyal donatı seçenekleri bulunuyor.

Satış ofisi: 444 05 40

RÖNESANS SAYFİYE

Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın İstanbul Kartal’da 14 dönüm arazi üzerinde inşa ettiği Rönesans Sayfiye projesi 276 konuttan oluşuyor. 68 ile 186 metrekare arasında bahçeli 1 + 1, 1.5 + 1, bahçeli dubleks, teraslı 2+1,2.5 + 1, teraslı 3 + 1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 256 bin 500 TL’den başlıyor. Dört farklı ödeme seçeneği sunulan projeden yüzde 50 peşin ve kalan yüzde 50’yi Mart 2015’te ödeyerek, flexi peşinat ve flexi banka kredisi kullanarak ya da yüzde 5 veya 10 peşinat ve kalanı banka kredisi kullanarak ev sahibi olmak mümkün.

8 bin 500 metrekare yeşil alan ve bin 500 metrekare sosyal tesis alanı bulunan projede, açılabilir kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness, basketbol ve voleybol oynanabilen çok amaçlı saha, sinema salonu, çardaklar, yürüyüş alanları, koşu parkurları ve çocuk oyun alanları gibi sosyal donatı alanlarına yer verilmiş.

Satış ofisi: 444 76 75

GREENİST

Saray Grup’un İstanbul Bahçelievler’de inşa ettiği Greenist projesi, 174 daireden oluşuyor. 74.84 ile 351.48 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1, 2+1, 3 + 1, 4+1 ve 4.5 + 1 daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 357 bin 301 TL ile bir milyon 278 bin 746 TL arasında değişiyor. Firma, peşin alımlarda yüzde 5 indirim uyguluyor. Her daireye bir ile dört araçlık otopark alanı ayrılan projede, açık ve kapalı yüzme havuzu, oyun parkları, çok amaçlı spor sahası, özel çocuk kulübü, hobi odaları, bisiklet parkuru, sauna, buhar ve masaj odaları, fitness salonu, pilates ve yoga odaları, kafe, restoran ve vitamin bar gibi sosyal donatı alanları var.

Satış ofisi: 0212 503 07 75

AB YAŞAM EVLERİ

AB Grup un İstanbul Yenibosna’da dokuz dönüm arazi üzerinde inşa ettiği AB Yaşam Evleri projesi, altı katlı üç blokta 126 daireden oluşuyor. 70 ile 240 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1, 2+1, 3 + 1 ve 6+1’e kadar dubleks daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 220 bin ile 435 bin TL arasında değişiyor. Projeden, yüzde 30 peşin ödeyerek ve 24 ay faizsiz taksitlerle ev sahibi olmak mümkün. Kapalı otopark bulunan projede, fitness salonu, sauna, Türk hamamı ve çocuk oyun alanları gibi sosyal alanlara yer verilmiş.

Satış ofisi: 0212 550 93 95-96

FUTURE PARK

Hiper Gayrimenkul’ün İstanbul Haramidere Parklar mevkiinde 35 bin metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Future Park’ta, 11, 25 ve 30 katlı dokuz blokta bin 800 konut bulunuyor. Ayrıca 30 bin metrekare ticari alan bulunan projede, dairelerin fiyatları 157 bin TL’den başlıyor. Firma, 42 ay faizsiz taksit seçeneği de sunuyor. Yüzde 75’i yeşil alan olarak ayrılan ve üç bin metrekare büyüklüğünde bir sosyal tesisi bulunan projede, yürüyüş ve bisiklet parkurları, fitness salonu, sauna, açık ve kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, voleybol sahası, buhar odası, tenis kortu, kapalı otopark, kafe, yüzme havuzu, dinlenme ve çocuk oyun alanlarına yer verilmiş.

Satış ofisi: 444 95 32

HEP İSTANBUL

Tekfen Emlak Geliştirme’nin İstanbul Esenyurt’ta inşa ettiği Hep İstanbul projesi, 11 yüksek blok ve 14 sıra ev blokunda bin 424 daireden oluşuyor. 70 ile 240 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 184 bin TL ile 477 bin TL arasında değişiyor. Lansmana özel fiyat sunan firma, aynı zamanda da özel ödeme kolaylıkları sağlı-yor.Yüzde 74’ü peyzaj alanına ayrılan ve 2 bin 600 metrekarelik iki sosyal tesisi olan projede, farklı çocuk yaş grupları için tasarlanan bin 500 metrekare açık çocuk oyun alanları, 2 km uzunluğunda yürüyüş yolları ve 1 km uzunluğunda bisiklet parkuru, açık ve kapalı yüzme havuzları, mini futbol, basketbol ve tenis sahaları ile çeşitli spor olanakları sağlayan açık ve kapalı aktivite alanları bulunuyor.

Satış ofisi: 0212 690 54 20

SİNPAŞ ALTINORAN

Sinpaş Yapı’nın Ankara Altıno-ran’da bir milyon 850 bin metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Sinpaş Altınoran projesinde, 2 bin 647 konut bulunuyor. 62 ile 294 metrekare aralığında 1 + 1, 2+1, 3 + 1,4+1,5 + 1 ve 6+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 283 bin 400 ile 2 milyon 169 bin 340 TL arasında değişiyor. 40’ıncı yılını kutlayan firma, projeden ev alacaklara faizsiz 80 ay taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Hiç peşinat ödemeden 40 ay faizsiz ev alma olanağı sunulan projeden, yüzde 20 peşine 50 ay, yüzde 30 peşine 60 ay, yüzde 40 peşine 70 ay ve yüzde 50 peşine de 80 ay vade yapılıyor. AVM, kameralı güvenlik, açık ve kapalı otopark bulunan projede, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, voleybol sahası, yürüyüş parkuru, fitness merkezi, göl/gölet, güneşlenme teraslan, kafe, kreş, market, restoran, Türk hamamı, spa ve sauna gibi sosyal donatı alanları var.

Satış ofisi: 444 19 74

ANKARA ÇANKAYA

Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Ortaklığı’mn Ankara’da 10 bin 264 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Ankara Çankaya projesi, üç ticari ve üç konut bloğunda 62 daire ve dokuz mağazadan oluşuyor. 120 ile 405 metrekare arasında farklı büyüklükte 2+1’den 5 + 1’e kadar farklı daire seçenekleri sunulan projede, 5+1 çatı dubleksler 26 metrekarelik özel terasa sahip. Projede, konutların ortalama metrekare satış fiyatı ise 8 bin 900 TL. Tüm daireleri şehir manzaralı balkona sahip olan projede, dairelerin büyüklüklerine göre bir veya iki araçlık otopark ve özel depo alanları bulunuyor.

Satış ofisi: 0312 466 40 41

ONS İNCEK RESIDENCE

Ons İnşaat’m Ankara Incek’te 39 bin 168 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Ons Incek Resi-dence projesi, 41, 43, 45 katlı üç blok ve 992 daireden oluşuyor.

1 + 1 dairelerin fiyatı 308 bin TL”den ve 2+1 dairelerin fiyatı ise 410 bin TL’den başlayan projeden 60 ay sıfır faizle 30 bin TL peşinat ve bin 800 TL taksit ödeyerek ev sahibi olmak mümkün.

Hem konut içerisinde hem de konut dışarısında akıllı uygulamaları ile hayatı kolaylaştıran projede, yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, spor alanları, çocuk oyun alanları, otopark ve 24 saat güvenlik bulunuyor.

Satış ofisi: 444 66 74

AKKENT PARADİSE GARDENS

Ünal Akpınar İnşaat’m Ankara Batıkent’te 39 bin 311 metrekarelik arazi üzerinde inşa ettiği Ankara Paradise Gardens projesi sekiz blokta 432 konut, alışveriş merkezi, plaza ve toplam 36 ticari birimden oluşuyor. Farklı metrekarelerde 2+1, 3 + 1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projede fiyatlar 281 bin ile 500 bin TL arasında değişiyor.

24 saat güvenlik hizmeti sunulan ve açık-kapalı otopark alanları bulunan projede, üstü açılır kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, futbol sahası, golf alanı, göl/gölet, Türk hamamı, sauna, teniz kortu, voleybol sahası ve yürüyüş parkuru gibi sosyal donatı alanlarına yer verilmiş.

Satış ofisi: 0312 566 11 11

KONYA PRESTİJ PARK

Bak Yapı’nın Konya Selçuklu’da inşa ettiği Konya Prestij Park projesi, 23+3 blokta 642 konuttan oluşuyor. 80 ile 155 metrekare aralığında 2+1 ve 3 + 1 daire seçenekleri sunulan projede, metrekare fiyatları bin 250 ile bin 500 TL arasında değişiyor. Projede, 2+1 dairelerin fiyatı 99 bin TL’den başlıyor. 17 bin metrekarelik yeşil alan ve bin 600 metrekare büyüklüğünde bir sosyal tesis bulunan projede, ısıtmalı kapalı havuzlardan bisiklet ve futbol sahalarına, saunalardan buhar odalarına, fitness ve pilates salonlarından çocuk parkına, langırt ve masa tenisinden tenis kortuna kadar birçok farklı sosyal donatı alanına yer verilmiş.

Satış ofisi: 444 16 99

HORİZON POINT BODRUM

Point Inşaat’ın Bodrum’da 4 bin 500 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Horizon Point Bodrum Evleri, her biri iki katlı yedi bloktan oluşuyor. 175 ile 185 metrekare büyüklüğünde dubleks, flat ve tripleks daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 450 bin ile 500 bin euro arasında değişiyor. Evlerin kolonsuz bina iskeleti teknolojisi kullanılarak inşa edildiği projede, içiresinde buhar odası, masaj odası, şok duşlar ve fitness salonu bulunan yedi yıldızlı bir spa merkezi bulunuyor.

Satış ofisi: 0531 204 23 24

GÜL PARK YAŞAM

Gül Yapı’nm İstanbul Esenyurt’ta 35 bin metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Gül Park Yaşam projesinde, sekiz, 11 ve 25 katlı altı blokta 564 daire bulunuyor. 34 ile 209 metrekare arasında 1 + 1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 160 bin ile 540 bin TL arasında değişiyor. 60 ay faizsiz taksit seçeneği sunulan projede, ayrıca 12 ay ödemesiz 60 ay vadeli kredi seçeneği de var. Kameralı güvenlik, açık ve kapalı otopark bulunan projede, açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, basketbol ve voleybol sahası, fitness merkezi, güneşlenme terası, kafe, kuaför, market, restoran, sauna, sinema, spa, Türk hamamı, süs havuzu ve yürüyüş parkuru gibi sosyal donatı alanlarına yer verilmiş.

Satış ofisi: 0212 852 04 04

ANADOLUM MODEL KARTAL

Anadolum İnşaat’ın İstanbul Kartal’da 4 bin metrekare arsa üzerinde inşa ettiği Anadolum Model Kartal projesinde 96 konut bulunuyor. 65 ile 96 metrekare arasında 1 + 1 ve 2+1 daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 159 bin ile 279 bin TL arasında değişiyor.

Firma, projeden aylık bin 530 TL taksitle ev alma olanağı sunuyor. Kamaralı güvenlik hizmeti sunulan projede, açık yüzme havuzu ve güneşlenme terası bulunuyor.

Satış ofisi: 0216 446 34 46

LOFTDRAGOS

Erguvan İnşaat ve Demirtaş Yapı’nın İstanbul Kartal Dra-gos’ta 4 bin 500 metrekare arazi üzerinde inşa ettikleri Loft Dragos projesinde, 100 konut bulunuyor. 74 ile 150 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1, 2+1 ve 3 + 1 daire seçeneği sunulan projede, fiyatlar 300 bin ile 931 bin TL arasında değişiyor. Peşin ödemeye yüzde 12 indirim uygulanan projeden, 40 ay faizsiz taksitle ev sahibi olmak mümkün. Kameralı güvenlik, açık ve kapalı otopark olanakları bulunan projede, açılır-kapa-nır yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuk 050ın alanları, fitness merkezi, futbol sahası, güneşlenme terası, kreş, sauna, sinema, tenis kortu ve voleybol sahası gibi sosyal donatı alanları var.

Satış ofisi: 0850 532 09 99Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu