Anasayfa / Şirket Haberleri / Marmara’da yeni bir eğitim devi doğuyor

Marmara’da yeni bir eğitim devi doğuyorMarmara’da yeni bir eğitim devi doğuyor

İstanbul’da Silivri, Büyükçekmece ve Bakırköy’de yedi okul ile faaliyet gösteren Özel Mektebim Okulları, 2013-2014 eğitim ve öğretim dönemine sekiz yeni kampüste 11 yeni okul daha açarak girecek. Okullarındaki İngilizce eğitimini Cambridge Complete Solution School uzmanlarının yönetim ve kontrolüne teslim eden Mektebim, Turkcell ve Vestel ile gittiği bir diğer işbirliği ile de tüm eğitim kurumlarını ‘akıllı okul’a dönüştürüyor.

mektebim

İstanbul yeni bir özel okul zincirine ev sahip- 2014 eğitim ve öğretim dönemine, bu yedi oku- talimatıyla kurulan Millet Mektepleri’nden alı-ligi yapmaya hazırlanıyor. İstanbul’da Silivri, la ek olarak sekiz yeni kampüste 11 yeni okul yor.

Büyükçekmece ve Bakırköy’de yedi okul ile faaliyete girecek. Mektebim Okulları adını Latin Yeni alfabenin kabulünden önce 1927-1928

liyet gösteren Özel Mektebim Okulları, 2013 harfli yeni alfabenin öğretilmesi için Atatürk’ün yıllarında açılan 3 bin 304 halk dershanesinde 64 bin 302 kişinin okuma-yazma öğrenip belge alması sağlanmıştı. Bu deneme, Arap harfleri ile yaygın bir eğitim yapılamayacağını gösterdi. Temmuz 1928’de Maarif Vekaleti tarafından yeni bir “Halk Mektebi Talimatnamesi” hazırlandı. Harf Devrimi’nin gerçekleşmesinden sonra da yeni Türk alfabesini ölke genelinde halka en kısa zamanda en doğru şekilde öğretmek amacıyla, sözü edilen dershaneler ‘Millet Mektepleri’ adı altında yeniden düzenlendi.

Millet Mektepleri Talimatnamesi 11 Kasım 1928’de bakanlar kurulunda onaylanıp 24 Kasım 1928’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 1 Ocak 1929’da da Millet Mektepleri faaliyete başladı. Millet Mektepleri’nin başöğretmenliğini de Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk üstlenmişti.

Temelinde dershane var

Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, eğitim sektörüne açık öğretim, serbest muhasebecilik ve KPSS sınavlarına girecek olanlara hizmet vermek üzere 2006 yılında kurulan Ümit Eğitim Kurumlan ile adım attıklarını belirtiyor. Bugün halen Avcılar, Büyükçekmece, Silivri ve Çorlu faaliyetini sürdüren Ümit Eğitim Kurumlarfmn belediyelerin meslek edindirme kurslarını da üstlendiğini ifade eden Kalko, halen Büyükçekmece, Zeytinburnu ve Ankara-Mamak belediyelerinin meslek edindirme kurslarını yürüttüklerini, İŞ-KUR ile de istihdam garantili mesleki eğitim alanında işbirliği yaptıklarını belirtiyor.

ilk okul, sağlık meslek lisesi

Dersanecilikte edindikleri deneyim ve birikimle özel okul kurmak için cesaretlendiklerini ifade eden Kalko, “Ama bu alanda da farklı bir girişim arayışı içinde olduk ve yeni yeni gelişen ve yayılan bir alana, sağlık meslek lisesine odaklandık, ilk olarak da 2011-2012 öğrenim döneminde Büyükçekmece’de Mektebim Okulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni açtık” diyor.
Mektebim Okulları daha sonra Büyükçek-mece’deki Berna Yılmaz Anaokulu’nu bünyesine katarak, ardından 2012 de Silivri’de ilkokul ve ortaokuldan oluşan Mektebim Koleji ile yine Silivri’de Mektebim Anaokulu’nu açarak genişledi. Aynı yıl yine Silivri’de Mektebim’in Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi aynı kampüste eğitime başladı. Yine 2012’de Bakırköy’deki Mektebim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Büyükçekmece’deki Güzel Sanatlar Lisesi faaliyete geçti.

  Büyümek için fırsatlara açığız

Sekiz yeni kampüste 11 okul

Geldikleri noktada, Mektebim Okulları kalitesini daha geniş bir kitleye yaymak için zincire sekiz yeni kampüste 11 yeni okul daha ekleme kararı aldıklarını belirten Kalko, bu yeni okulları şöyle sıralıyor:

“Bahçeşehir’de bir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi-, Beykent’te, bünyesinde bir ‘planetari-um’ da bulunan Mektebim Koleji; Tekirdağ’da bir kolej; yine Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde iki ayrı kampüste bir Mektebim Koleji açacağız. Birer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Anadolu Adalet Meslek Lisesi ve Anadolu Lisesi; Bahçeliev-ler’deki kampüsümüzde bir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve bir Anadolu Adalet Meslek Lisesi, Büyükçekmece’deki Pelican Hill sitesinde bir anaokulu ve Balıkesir’in Edremit ilçesinde de yine bir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi de 2013-2014 öğrenim döneminde faaliyete başlayacak.”

Cambridge ile işbirliği

Cambridge Complete Solution School ile Mektebim Okullarında’ki İngilizce dil eğitimi konusunda işbirliği anlaşması imzaladıklarını belirten Ümit Kalko, okullarının bundan böyle “Mektebim Okulları Cambridge Complete Solution School” adını taşıyacağını vurguluyor.

Mektebim Okulları’ndaki İngilizce eğitiminin tamamıyla Cambridge Complete Solution School yönetim ve kontrolünde yürütüleceğini ifade eden Kalko, Türk ve yabancı İngilizce öğretmenlerine de Cambridge Complete Solution School sertifikası edinme zorunluluğu getirdiklerini söylüyor.

Medicai Park Hastaneleri ile işbirliği

Ümit Kalko, sağlık meslek liselerinin öğrencileri için Medicai Park Hastaneleri ile bir staj işbirliği anlaşması imzaladıklarım belirtiyor. Kalko, öğrencilerin Medicai Parkın yurt genelindeki hastanelerinde staj yapma imkanına kavuşması dışında, okul bünyesinde kurulan İstihdam ve Kariyer Ofisi aracılığı ile sağlık meslek lisesi mezunlarının hem Medicai Park Hastanelerinde, hem halen staj işbirliği görüşmesi sürdürülen başka iki hastanede hem de diğer özel hastanelerde işe girmelerine önayak olunacağım anlatıyor.

Turkcell ve Vestel ile ‘Akıllı Okur

Yeni öğrenim döneminde ‘Akıllı Okul’ projesini de hayata geçireceklerini ifade eden Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkam Ümit Kalko, bu projedeki partnerlerinin Turkcell ve Vestel olduğunu açıklıyor. Kalko, Mektebim Okullan’m Vestel’in akıllı tahta ve tablet bilgisayarları ile donattıklarını, bu cihazların eğitimle bütünleşmesini sağlamak için de Turkcell’in ilk kez Mektebim Okullan’nda kullanmaya başlayacağı “Akıllı Eğitim” ürününde karar kıldıklarını ifade belirtiyor. Kalko, böylelikle Mektebim Okulları öğrencilerinin, akıllı tahta ile tablet bilgisayar arasında kurulan iletişim sayesinde, derslerde görülen tüm konuların yazılı ve görsel içeriklerinin Turkcell’in veri bankasından bir tuşla tabletlere geri çağırarak istedikleri zaman istedikleri yerden derslerini tekrar etme olanağına kavuşacaklarım söylüyor. Turkcell’in Superonline üzerinden sağlayacağı internet bağlantısı ile öğrencilerin kesintisiz eğitim alma imkanına sahip olacağım ifade eden Kalko, sistemim öğretmenlere de dersleri daha geniş materyalle anlatma imkanı sağladığım bildiriyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir